Jump to content


YAMAHA A S-501


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Pa sacekaj par meseci i poslusaj sta ima do tad.   S vecim budzetom imas i nesto siri izbor.

Tebi je pored snage zapravo bitno kako se ta snaga prevodi u kontrolu zvucnika, slusanje bi bilo preporucljivo.

Naim pojacala na papiru nisu snazna ( ona osnovna ) al' prica se da rade dobro u smislu kontrole, mozda vredi raspitati se ovde kod "republikanaca".

..........

Sa 4 Omskim bi trebalo da pakuje vise struje ako je dobro izradjeno napajanje ( teorijski ), u praksi probas sta bolje ide 8 ili 4 oma.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aoxomoxoa said:

phono ulaz je manje osetljivosti od line ulaza(sto mi je i prodavac potvrdio)

Phono ulaz po svojoj strukturi mora biti mnogo osetljiviji od line ulaza (za MM je 3 mV a line je 200 mV).

Moraš videti podatke za tvoju glavu na gramofonu koliki napon daje, pa uporediti sa ovim podacima za Yamahu.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Krca44 said:

Snagas je Pass 40 (?)  diy ako se osvezi i stavi hladnjak na onaj jedan tranzistor sto greje ( vidi se na slici sa teme ) mozda bi mogao da radi dobro.... & full preamp ?

Moze i tako.Mislio sam da iskoristim ovu verovatno poslednju mogucnost da potrosim ovoliko para,jer ne verujem da cu uskoro imati jos jednu priliku.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, VU metar said:

Onda pažljivo, ne mislim da je 501 bog zna šta. Bolje vrebaj 1100 na ponudi ili uvoz, možda uskoro bude novi model pa padnu cene. I računaj da nijedna Yamaha nema tape monitor.

Ja bih mogao da pazarim i a s-801,ali nisam siguran da je zvucno bolja.Ima ugradjen DAC,ali ga ja vec imam(M2Tech).

A S-1100 je vec ozbiljna zver(501=10kg, 1100=23kg.).Cena je 1.700e,tesko da ce skoro ispod 1.000e.

Ne mora da ima tejp monitor,ali Dayens Menueto nema ni tape out.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno snimanje na magnetofon verovatno ima smisla al' trake nisu jeftine.

Kazetne vrpce... kako kad, Tanberg dek treba servisirati ( nije jeftino ).

Mislim realno treba dobro razmisliti da li ces se zaista baviti snimanjem kaseta ili je to samo zelja koja moze brzo da prodje ( vrlo malo sam snimao realno, imam nesto malo neotpakovanih traka koja postaju suludo skupe, imam odlican dek koji vec godinu dana ceka da ide na servis i drugi koji povremeno utaknem za slusanje,   snimanje je jako redak dodgadjaj kod mene ).

..........

Da li ce phono ( ploce ) biti isto tako glasne kao CD zavisi kako je proizvodjac uklopio pojacanje signala na ulazu i linijsko predpojacalo... mislim treba da budu bar priblizne glasnoce a ako nije tako onda rade kao da su i dalje u praistoriji ( ako nisu prilagodili izlaz iz phonoa da bude slicne jacine signalu koji dolazi iz CDa, a na ulazu u line ).

Link to comment
Share on other sites

Da ne kazu zli jezici da nudim svoje, evo hvalim tudje https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/Creek-Evolution-50A-V2--67444461-oglas.htm?filter_id=265742835

Creek Evolution 50A

Slusao Creek Evolution 100A na Harbeth 5 nesto.... dobra sinergija.

Solidna revija na Stereophile sajtu za Creek Evolution 50A

https://www.stereophile.com/content/creek-evolution-50a-integrated-amplifier

Link to comment
Share on other sites

Snimanje na magnetofon i kasetofon u principu danas nema mnogo smisla(imalo je kada nije postojao cd i hard disk)

Ali sam cin snimanja i reprodukcije ne moze se platiti komforom slusanja vise terabajta sa harda.

Prodavac u 4Audio mi je rekao da sva pojacala imaju takav odnos phono i line,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...