Jump to content


YAMAHA A S-501


Aoxomoxoa

Recommended Posts

6 minuta ranije, ras said:

Već je u temi odgovoreno: nema nikakve veze sa snagom, ili uopšte kvalitetom pojačala to koliko treba odvrnuti potenciometar za glasnoću, jer je to isključivo karakteristika potenciometra!

Nisam strucnjak kao vi ras,ali sva pojacala koja sam imao imala su volumen potove koji pocinju od nekih 7h do 17h .

Ako njemu za slusanje gramofona treba da stavi pot na 15h,gde ostaje mesto za slusanje Nirvane,Husker Du,Meat Puppetsa,Minutemena,Firehose.S.Pumpkinsa,Pixiesa.

Ili mozda gresim i zivim u zabludi?

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Vlajo said:

 Creek Evolution 100A što kaže Sima, ako zvuči kao moj Creek Evo 2 a ima 30% više snage to je odlično ...

Mislim da su za Harbeth 3 i Creek Evolution 50A i Exposure 2010s2D sasvim dobar izbor.

Ja sam oba slusao i sa Spendor S3/5r2 sto je po klasi ekvivalent tom Harbeth-u i to za moj ukus dobro radi. Istina, sa Exposure bolje ali on (Exposure) je ipak visa klasa ako nista drugo a ono cenovno.

Link to comment
Share on other sites

Exposure 2010s2D  da li ima ugradjen phono ?

http://www.exposurehifi.com/products/item/2010s2d-integrated-amplifier.html

Na slici zadnje strane se vidi ulaz za phono i konektor za masu ali gore u podacima ne kazu nista posebno da li ga ima ili je opcija.

MM Board :

http://www.exposurehifi.com/products/item/2010s2d-mm-board.html

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, violent femmes said:

Covek sprema za 5/6 meseci fond od 800-900eu taman ce da legne za jedan lep Exposure 3010 primerak.

Samo da pojasnim, “obican” 3010 vazi za model koji nije na glasu. Tek 3010S kazu da radi dobro a modeli koji su “poneli lovorike” su tek S2 i S2D verzije.

Modeli od “S” pa na dalje ne mogu da se nadju ispod 1.000€. Sto su noviji to su skiplji.

 

Phono je opcija  iako na selektoru postoji phono pozicija.

Plocica se ugradjuje ili u fabrici ili se nakndno ispod poklopca skida dzamper i na njegovo mesto idu pinovi sa plocice.

Sa dzamperom to je klasican AUX ulaz.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Sonichammer said:

Samo da pojasnim, “obican” 3010 vazi za model koji nije na glasu. Tek 3010S kazu da radi dobro a modeli koji su “poneli lovorike” su tek S2 i S2D verzije.

Modeli od “S” pa na dalje ne mogu da se nadju ispod 1.000€. Sto su noviji to su skiplji.

Ne bi se ja zalio da mi legne u policu i obican 3010,nisam uopste toliko gadljiv.Nadam se da jednom i uleti,a onda vise nema izlaska.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Aoxomoxoa said:

Vrebacu iz prikrajka.Uvek nesto natrci.

Moze da se desi da “iskopam” jedan 2010 najnovije generacije S2D , covek bi ga mozda prodao tj kupovao pre/power kombinaciju.

pojacalo je staro oko godinu dana, jos je u garanciji ali znajuci kolika je “picajzla” nema sanse da ga da na probu. Eventualno da ga donese, posedi sat dva i odnese...

ako je interesantno da vas povezem?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sonichammer said:

Mislim da su za Harbeth 3 i Creek Evolution 50A i Exposure 2010s2D sasvim dobar izbor.

Ja sam oba slusao i sa Spendor S3/5r2 sto je po klasi ekvivalent tom Harbeth-u i to za moj ukus dobro radi. Istina, sa Exposure bolje ali on (Exposure) je ipak visa klasa ako nista drugo a ono cenovno.

Ovaj predlog mi ima najvise smisla u moru predloga, novo, kvalitetno, provereno, moze se oslusnuti...sta cete vise...

:thumbsup2    May the force be with you.    :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Aoxomoxoa said:

A S-1100 je vec ozbiljna zver(501=10kg, 1100=23kg.).Cena je 1.700e,tesko da ce skoro ispod 1.000e.

Ne mora da ima tejp monitor,ali Dayens Menueto nema ni tape out.

A-S 1100 je 1280 evra, a A-S 2100 1700 evra, kod Zokija iz Subotice, pouzdanog prodavca (kupio sam 4K TV proletos kod njega po preporuci).

Padu cena se i ja nadam, već neko vreme vrebam te Yamahe, ali ih kod nas na KP slabo bude (na Njuškalu se češće pojave).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...