Jump to content


Infinity RS 5


sunface

Recommended Posts

Da li je neko imao iskustva sa ovim zvucnicima, uzeo bih ih kao drugi par , pored Proaca tablette 3, pogon je Naim Nait 5i, izgledaju dosta ozbiljno napravljeni, cuveni Infinity visokotonac, ja sam pre par godina god drugara slusao SM 122 model (mslm da je taj), i to je ostavilo na mene vrlo lep utisak, denon je bio pokretac, model 980.

 

Graphic1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisu to bas tolike mrcine. Mozda ih malo mrdne i to nezno "zensko" pojacalo :D

Reference Standard 5

Introduced: 1982 (?)
Dimensions: 74 x 34 x 25 cm
Bass: 2 x 16 cm
Mids: 1 x Polydome
Highs: 1 x EMIT
Suggested for amplifiers with: 35-125 Watts per channel
Frequency range: 43 Hz - 32 kHz
Crossover frequencies: 600 Hz, 4000 Hz
Suggested price (pair): 698 $

http://infinity-classics.de/models/Reference-series-1+b-2-10+A+B-1981-86/index-Reference.htm

Link to comment
Share on other sites

ja ih slusao cesto u Texasu kod prijatelja ...za pogon je koristio neku Yamahu ne preterano mocnu i snaznu cca 50W .

Zvuk je fenomenalan  ... iako je bas sve bilo bezveze i pojacalo o TV kao izvor zvuka i kablovi neki totalno bez veze , kranji rezultat je bio odlican 

 

Ako su drajveri u dobrom stanju i ako si raspolozen da osvezis skretnice to moze biti odlican zvucnik i za mnogo zahtevne korisnike ....

Link to comment
Share on other sites

sta ste se uprpili tolko ?..jedan Nait 5i je ovde bio mucen sa Dynaudio C2 kroz vise nedelja na zahtev zvanicnog dealera kod jednog poznanika,cisto da se vidi kako se ponasa sa tom azdajom,koja je standradno bila ganjana sa Hegel H4/Hovland HP200..Infinity RS seriju i SM seriju ne bih bas svodio na isto...treba videti kako se cuju zajedno tonalno svakako pre kupovine...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...