Jump to content


RAAL SRH-1A


steve_pan

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

44 minuta ranije, prophet said:

 


Koliko, po tvojoj proceni, treba da kostaju zvucnici koji bolje sviraju?

Nije pitanje za mene , ali znam od holandskog distributera da hiend proizvodjac German Physics , koristi formulu 3.8x u odnosu na cenu komponenti koje koriste. Njihov Gaudi u salonu kosta 248K EUR. Po toj logici s obzirom da samo 72 drivera u Acinom Eternity vredi 50K Eur, izracunaj.

Link to comment
Share on other sites

Nije pitanje za mene , ali znam od holandskog distributera da hiend proizvodjac German Physics , koristi formulu 3.8x u odnosu na cenu komponenti koje koriste. Njihov Gaudi u salonu kosta 248K EUR. Po toj logici s obzirom da samo 72 drivera u Acinom Eternity vredi 50K Eur, izracunaj.


Pitanje je bilo: koliko treba da kosta zvucnik koji svira bolje?

Kupovina zvucnika zbog komponenata i placanje istih po 4 puta vecoj ceni me ne zanima.
Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, prophet said:

 


Pitanje je bilo: koliko treba da kosta zvucnik koji svira bolje?

Kupovina zvucnika zbog komponenata i placanje istih po 4 puta vecoj ceni me ne zanima.

Ne znam slusao sam samo 4 zvucnika od 160k + EUR koji zahtevaju i skupu dodatnu amplifikaciju (sto se kod Acinog zavrsi u 10k) i nijedan ukljucujuci  i pomenuti Gaudi nije zvucao bolje ....Problem Acinog zvucnika je neisplativost, ulozi se 60k EUR u komponente i onda distributer trazi svoj deo, reklame kostaju, tesko je napraviti recomended street price.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, pollux said:

Nije pitanje za mene , ali znam od holandskog distributera da hiend proizvodjac German Physics , koristi formulu 3.8x u odnosu na cenu komponenti koje koriste. Njihov Gaudi u salonu kosta 248K EUR. Po toj logici s obzirom da samo 72 drivera u Acinom Eternity vredi 50K Eur, izracunaj.

jel si ti u nekoj misiji da se ovde frljaš sa brojevima? zna se tačno koliko koštaju beyma, PHL i riboni u nabavci za proizvodjaca. znatno manje od 50k.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, anubisgrau said:

jel si ti u nekoj misiji da se ovde frljaš sa brojevima? zna se tačno koliko koštaju beyma, PHL i riboni u nabavci za proizvodjaca. znatno manje od 50k.

Nikakva misija, nego prave mi nešto slično doduše sa mnogo manje drivera(14 po kutiji) pa  sam malo se raspitivao za cene. 10x15" modifikovane bayme ukupno 5000 eur, 30xtwsl midova opet modifikovanih srebro motanih 3000 eur, 36x raindrop Zu audio je plaćao 1200 dolara (ne mešati sa običnim velikim acinim ribonom) za svoje kutije i znam da ih Aca ne pravi bez serije od 50kom... . Zbir je 50k ako si kupac na veliko. 

Link to comment
Share on other sites

Zbir je 2.5x manji ali me smara da se nadgornjavam, nebitno.

 

Inace u vezi sluski s obzirom da su potpisane i imenom americkog distributera (Requisite) videcemo da li to smanjuje sanse da se kupe ovde po normalnoj ceni.

Kroz maglu se secam da su prototipi bili uslikani kada je Srajan bio u Srbiji i pisao o RAAL-u na 6moons.

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, prophet said:

 


Koliko, po tvojoj proceni, treba da kostaju zvucnici koji bolje sviraju?

 

Iskreno nemam pojma niti me zanima, cene su danas lude i prepumpane tako da se nisam nesto bavio istim....

 

1 sat ranije, anubisgrau said:

Inace u vezi sluski s obzirom da su potpisane i imenom americkog distributera (Requisite) videcemo da li to smanjuje sanse da se kupe ovde po normalnoj ceni.

Kroz maglu se secam da su prototipi bili uslikani kada je Srajan bio u Srbiji i pisao o RAAL-u na 6moons.

 

Slusalice su u potpunosti proizvedene ovde a onu ispravljacku kutiju radi Requisite Audio koliko ja znam, otud verovatno i takvo ime.... Cenu za nas obicne smrtnike ne znam, nisam imao hrabrosti ni da pitam :)

Link to comment
Share on other sites

Хвала на емисији, @ScepanBG. Баш интересантно, и како сам и рекао, волео бих то чути.

Можда нисам добро испратио емисију, чуо сам да си ти питао, али нисам чуо Ацин одговор, ако га је било:

"Дали би могло то негде да се чује?"

Радо бих послушао тај модел, није ми проблем путовати до Зајечара.

Link to comment
Share on other sites

Oko cene, ovo je sa 6moons članka o Eternity:

 

"What will omnipolar eternity cost your pocket book if not your soul? While Alex didn't yet have the final bill of materials and labor handy, he expects it all to tally up below 55,000 euros a pair inclusive of the tube bass amp. Take this as a ballpark estimate. The Instinct is hoped to come in at somewhat less than half but prototyping on that hasn't even commenced yet. These figures are mentioned solely to set some kind of marker about what to expect."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...