Jump to content


RAAL SRH-1A


steve_pan

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slusalice se kace na izlaze od zvucnika (nesto kao kod starih staxa) tako da ce zvuk zavisiti od kvaliteta pojacala. Vrlo su udobne, lagane su (karbon). Kljucna stvar je podesavnja, stave se na usi i polako udaljavaju od istih. U trenutku kad vise ne dodiruju uvo u bilo kom delu (idealno na 1mm udaljenosti) to je najbolji polozaj. Jedina losa (ili odlicna strana) je to sto posle ovih slusalica nijedan zvucnik vise ne zvuci dobro (cak ni Acini). I sto ukucani zbog otvorenog tipa cuju prilicno glasno ono sta slusate.

Link to comment
Share on other sites

 

Mmmmm, koza, marinijum, karbon... Uzivo izgledaju kao 1.000.000 dolara i jako su udobne. Nisam nikakav problem imao sem sto mi je kicma malo pucala buljeci u ekran koji je, pa skoro, u visini poda :) i trazeci numeru koja ce mozda da im pomrsi konce ali nisu se dale....  

Totalno druga dimenzija i slazem se da posle ovih slusalica ni jedan zvucnik, a kamoli slusalice, ne zvuce dovoljno dobro ali bih i dodao, ni jedan zvucnik sem Acinih opena. Slusao sam ih u par navrata, dok su jos bile u kablovima i izlepljene selotejp trakom a poslednji put, nesto pred sajam u Denveru, sam imao tu srecu da ih slusam nekih 45 min jer je Aca morao negde da ide pa sam ostao solo i lutao po onim play listama kao malo dete na vasaru :)  Ja nisam imao bas takav dojam, cak sta vise, posle slusalica Aca je pustio muziku na opene i bas sam prokomentarisao da ovo zvuci gotovo isto... Mozda sam samo ja to tako doziveo....

Sve u svemu bolesno dobre slusalice, nema onih karakteristicnih mana jednog drajvera u slusalicama tipa...imaju dobar baaas ali malo tanjeee goreee, ove imaju prostor i sredinu ali fali baaasa, te ovo te ono, ove su mi za jazz, one za rok i tekno....... Ovo svira sve, nema zamucenja ostalog spektra kad zvekne bas, sve je tu onako kako treba, distorzija 0. Ma Aca je opet objasnio, ja sam odusevljen!

Par dana kasnije sam pustio moje AKG K712 PRO... Prvo sam se dobro isplakao, ko dete, hahaha. Sad skupljam novac, pa za jedno 15 godina mora da mi bude bolje... :) 

Link to comment
Share on other sites

:)  Naravno. Ipak su na mene najveci utisak ostavili Acini Omni Eternity zvucnici koji su mi i dan danas referenca za dobar/tacan zvuk, iako sam ih slusao jako davno... To je nesto sto ce zauvek ostati urezano.... Bilo bi zanimljvio cuti ove slusalice i te kutije pa napraviti paralelu... Masta moze svasta ;) 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, prophet said:

Za slusalice verujem da dobro sviraju. Nisam ih slusao. Eternity sam slusao. Neka ostane na tome sa moje strane.

Nadam se da si ih slušao sa C.E.S s 6-kanalnim pojačalom, aktivnom skretnicom i preampom sa room correction-om, ne sa solajinim neispravnim 2k hypex monoblokovima i dva Nelson passa x150. 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, pollux said:

Mogao je da bude dobijen na poklon ja sam dao retail cenu iz časopisa 

Hah....To sto je neko imao para na pretek pa voli da "poklanja" ... jer mu gori ... ne umanjuje vrednost pomenutih kutija, ja bih voleo da mi neko nesto pokloni ali nisam rodjen pod takvom zvezdom :/ .... Makar zamenske tracice za slusalice, ostalo bih skarabudzio hahahah, odosmo u off :) 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Relja said:

Hah....To sto je neko imao para na pretek pa voli da "poklanja" ... jer mu gori ... ne umanjuje vrednost pomenutih kutija, ja bih voleo da mi neko nesto pokloni ali nisam rodjen pod takvom zvezdom :/ .... Makar zamenske tracice za slusalice, ostalo bih skarabudzio hahahah, odosmo u off :) 

Slažem se, koliko je prodat, to je jedno, činjenica je da samo riboni u njemu vrede preko 30k usd da se sad pocupaju (ako se ne varam veliki 109db raindrop Acin ribbon sa opcijom recon kita je na veliko u usa 1200 usd kom). Gde je 10kom 15inch basova i 30 srednjetonaca, izlivanje bronze, kutija..... 

Link to comment
Share on other sites

Onoliko koliko mu se isplatilo da ih pravi... a nije se isplatilo kada se sve sabere i oduzme.... Prvi par je po meni bio stvar prestiza...da se objasne neke stvari.... tolko....

Da se vratimo na slusalice, ipak je to nov proizvod koji itekako zasluzuje paznju a i tema su iste..... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...