Jump to content


Denon i Klipsch


Recommended Posts

Video sam je na oglasima ozbiljan uređaj.Nemoj pogrešno da me razumeš ovo se sad odnosi na Onkyo a ne na tu Yamahu koja nova košta 190000, tuga je samo što se u Srbiji po radnjama prodaju uređaji (recimo taj Onkyo 800) koji su 2015. godište, a to nigde nije naglašeno, recimo meni kao krajnjem kupcu i laiku iz te oblasti, po 800 e a uređaji koji su ovogodišnja. naredna generacija znači novi za 50 e više doduše na oglasima sa garancijom.Dobra je ta Yamahica nema priče.Kakva je situacija sa Onkyo 810, 820, Marantz-ima ta klasa, drugim Yamahama?Modeli?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam uopšte mislio na te zezalice.Na prvom mestu mi je zvuk a kada mislim na budućnost mislim na kvalitet uređaja i mogućnost proširivanja sistema  (multirom) a što se tiče filmova ne znam šta sledeće mogu da izmisle a da trenutna generacija risivera uključujući i Denon to ne podržava.Pa Denon je krcat svim tim zezancijama.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Konačno:D.Stigao Onkyo TX-RZ820!Meni osmeh na licu od uveta do uveta:banana.Ljudi kako sam ga pokrenuo ma čučnuo je na Klipsch samo tako!Skoro sve ono što sam i tražio.Fantastična kontrola zvuka, pojačava već od 0,5, malo je rastegnuto doći do 80 na koliko sam ga podesio (ipak je 130 w sinusa na 8 oma), dinamika, zvuk, podešavanja 5 svetlosnih godina ispred Denona (da napomenem da je momak koji ga je udomio prezadovoljan).Još nisam ni uradio kalibraciju samo sam prikačio zvučnike i izmamio mi je osmeha na licu.Ako Bog da da sledeće nedelje završim zid i policu postaviću neku sličicu.

Da ne bude baš sve bajno potrudilo se par stvari.Prvo kako sam ga uključio dobio sam apdejt koji je prvo pukao na 74 % gde sam ja malo pretrnuo ali reset je pomogao i završeno je sve hvala Bogu kako treba.Drugi neki sigurnosni apdejt je instalirao iz prve.Drugo kao što sam i rekao nisam uradio kalibraciju možda zbog toga onako baš fali bas (tu ga je Denono pocepao ali napominjem da je možda do podešavanja) a i dugar iz BG-a koji mi je dao korisne savete za Onkyo mi je rekao da se neke opcije u podešavanjima zvuka i ekvilajzeru pojavljuju tek nakon kalibracije.I treće, ne znam da li je do mene, ali mislim da zvučnicima ipak fali mali čistoće odnosno mislim da Klipschov visokotonac možda i nije najbolji na svetu kako ga predstavljaju ipak su visoki malo mutnjikavi ali dosta čistiji u odnosu na Denon.Treće daljinac na Denonu je bar 2 puta bolji od onoga na Onky-u mislim daleko od toga da je loš ali fali mu malo više dugmića.Četvrto ne postoji mogućnost podeševanja otpora zvučnika na 8 oma već ili 4 ili 6 a moji zvučnici rade na 8 oma.Mislim totalno nema veze sa mozgom.Nadam se da im to neće smetati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...