Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

Ja bih pohvalio gospodina Simu zbog toga sto je nepopravljivi audiofil.

Mnogi će reci, to mu je posao. Naravno da je tako ali to je takođe posao i svim ostalim izlagacima sa sajma, ne samo njemu.

Jedini on, donkihotovski, nastavlja da objašnjava, prezentuje i ako treba brani svoju filosofiju dobrog zvuka svuda i na svakom mestu, posebno na ovom forumu, čak i kada nam ponekad to i ne prija.

 

Link to comment
Share on other sites

Bolje onda da su stavili taj Seas bez modifikacije. Ne sećam se da sam ikada slušao dobro zvučeće zvučnike sa plastičnim membranama. Imaju svojih kvaliteta ali blago umrtvljen srednji iz tog tipa zvučnika nikada nisam preferirao. Dugo vremena sam se trudio da im dam šansu - čak i u svom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam na njihovom sajtu našao da proizvode drajvere. Vidim da kažu da se kutije sklapaju, a specifikacije drajvera rafiniraju u njihovom R&D odeljenju, ne da proizvode drajvere. To vrlo malo proizvođača radi jer je krajnje neisplativo, a cene gotovih proizvoda bivaju astronomske. Kod kvalitetnijih proizvodjača zvučnika autsorsing je iz Skandinavskih zemalja, a kod jeftinijih je Kina i Indonezija.

@Bujodrag

Ne mogu protiv onoga što čujem. Hvala na pozivu, živeo sam neko vreme sa Rogers LS7. Prihvatiću poziv ali čim završim refresh svojih zvučnika pa ćemo ih poslušati uporedo. Doneću i pivo, mada na ovu hladnoću ćeš ga verovatno piti sam. Meni je dobar i Earl Grey :)

Link to comment
Share on other sites

To da li neko proizvodi ili ne proizvodi zvučničke jedinice potpuno je irelevantno. Sama ta činjenica ne znači da će napraviti dobar zvučnik. Čak i u slučaju da prave vrhunske zvučničke jedinice. I obratno. Mislim da dosta proizvođača zvučnika  naručuje custom izradu od proizvođača drajvera. Za konkretan slučaj ne znam i mislim da nije od nekog presudnog značaja. Ne kupujete u delovima već gotov proizvod koji ili vam se dopada ili ne.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, prophet said:

To da li neko proizvodi ili ne proizvodi zvučničke jedinice potpuno je irelevantno. Sama ta činjenica ne znači da će napraviti dobar zvučnik. Čak i u slučaju da prave vrhunske zvučničke jedinice. I obratno. Mislim da dosta proizvođača zvučnika  naručuje custom izradu od proizvođača drajvera. Za konkretan slučaj ne znam i mislim da nije od nekog presudnog značaja. Ne kupujete u delovima već gotov proizvod koji ili vam se dopada ili ne.

Upravo tako. Savrseno me zabole ko je i kako pravio driver-e i kutije dokle god mi odgovara zvuk i kvalitet konacnog proizvoda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...