Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

Inače je to proizvod G. Ilimzna  , ( poznatog  na ovim prostorima) , a  zainteresirani  imaju  na "audiofil net" u  njegova uvijek nesebična objašnjenja što , zašto i kako .  Naravno da niko nije prorok u svom selu ? i onda tak ....   . Gospodin je  napravio  izvrsno pojačalo koje nije samo mono blok , nego i i odlično stereo izlazno  pojačalo . Naime  mono blok ima mogučnost  stereo pojačala ? al  kome se da nek potraži !  . Eto za cc  1000 ojra , po komadu  sto je dovoljno za početak  hi end u kući . a može i samo jedno . Za početak .  nisam niakvi reklamni agent  poslušao sam pojačalo  u čudnovatim uvijetima  i  svidlo mi se !.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, black coffe said:

Znači ipak basevi prema u nutra . Al kao što Damic  veli mjerenja ili na uho ? ^_^.

Kod postavljanja sistema koji uopšte imaju basove, uvek je poželjno merenje. Pogotovo kod onih koji imaju mogućnost korigovanja.

Mi smo došli s idejom da merimo, poneli smo i računaljke, međutim, pokazalo se da na mestima za sedenje zvuči prilično korektno, bez brundanja i mumlanja. U hodniku i u uglovima, kao i pored zidova, nije zvučalo sjajno, ali bi to trebalo da bude iznenađenje samo za početnike. Osim toga, imali smo neke goste, pa smo odlučili da ih ne teramo i da ostavimo kako jeste.

Ono što je Damić napisao stoji, ali stoji i da (po mom mišljenju) nije svejedno radi nekih mid-upper basova. Treba probati, pa šta je bolje.

4 sati ranije, hifista said:

Pitanje za Solaja tim: zvucnicki kablovi su kompjuterski riboni?

Pitanje nije za tim, nego lično za g.Šolaju, mogu samo da kažem da sviraju bolje od nekih drugih koje smo probali.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.

Drago mi je da vam je Hi fi show bio toliko uspješan i posjećen. Posebno mi je zanimljivo čitati toliko komentara i različitih stajalista oko pojedinih sistema. Nema boljega nego kada proizvođač pročita vise različitih mišljenja bez obzira da li je to pozitivno ili negativno. Žao mi što nisam izlagao svoje aktive na vašem sajmu da razmijenimo iskustva i mišljenja.

Na žalost to je u Hr dosta izostalo a to je najgore za proizvođača kada svi šute pa se nezna da li je smjer i filozofija ispravna.

Posebno me raduje što cijenite proizvođače sa "domaćih" prostora i niste ovisni samo o nekim velikim razvikanim imenima što nebih baš rekao da je slučaj kod nas u Hr.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Dacho said:

Na žalost to je u Hr dosta izostalo a to je najgore za proizvođača kada svi šute pa se nezna da li je smjer i filozofija ispravna.

Jednom prilikom, povodom tada predstojećih događanja u onom delu Jug... pardon... u Hrvatskoj i BiH, potražio sam neki hrvatski forum i bio razočaran slabom aktivnošću. Baš sam potražio komentare na neke od prethodnih tamošnjih sajmova, i niš'...

Možda nisam dovoljno tražio?

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Dacho said:

Dovoljno si tražio...to je surova istina. Taj način komunikacije je doslovce nestao. Forumi su nam na izdisaju a novih snaga nema.

Je Dacho točno . Nekad respektabilan Audiofil net , na kojem su pisali ponajbolji poznavatelji  audio varijacija na temu , a bili su i čitani ! , u teme su se javljali Rupić i Radeniković i ini znani i neznani znalci . U Vatrenim , ponekad,  raspravama i nedostatkom kulture u dijalogu i dozi egoizma i favoriziranju pojedinih članova kreativci koji su imali što reč su odustali od pisanja ili su nakon što su dobili "žfičani prolijev" ne želeči okrenuti drugi obraz Banirani . Ostalo je par  dečkih  koji ak se ne uspiju svako malo posvađat još forum uspijevaju održavat kolko tolko na životu . Dovoljno je reč da ( kaj se novih snaga tiče  nema pitanja ) tipa ja bi ovo ili ono - što predlažete ! . Odma u prvoj sekundi prve runde su odpiljeni . A  i svi trgovci  su ovisni o toj novoj generaciji . Bez obzira na edukaciju moji "klinci" od  26 i 29  godina  vele da je njima dobar ". 2.1 sustav za PC  . Je da se ovo tvoje lepše čuje , al ....    . Izumiremo ? , no  i analogni signal je navodno izumro ? :D

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, anubisgrau said:

moze to sa raznih strana da se gleda, potrosnja u hr je svuda mnogo veca pa i u hifi - ljudi pokupovali sta su hteli i sad sede kod kuce i slusaju.

koliko vidim ima odlican samograditeljski forum http://www.diy-audio.com.hr koji radi na fer osnovama, bez integrisanih biznisa i otvoreno za sve.

Da. Taj forum je dosta korektan ali zasniva se na zalost na 10-15 pojedinaca koji eto ponekad nesto sporadično napišu i objave. Novih članova i ideja na žalost nema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...