Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

6 sati ranije, Delija said:

9000 je osnovna cena za mat finish. Lakirani finish se (debelo) doplacuje.

CONTOUR 20 Walnut Light Satin, White Oak Satin 4.500,-
CONTOUR 20 Black and White Piano Lacquer 4.950,-
CONTOUR 20 Grey Oak High Gloss and Roosewood Dark High Gloss 5.200,-
CONTOUR 30 Walnut Light Satin, White Oak Satin 7.000,-
CONTOUR 30 Black and White Piano Lacquer 7.700,-
CONTOUR 30 Grey Oak High Gloss and Roosewood Dark High Gloss 8.000,-
CONTOUR 60 Walnut Light Satin, White Oak Satin 9.000,-
CONTOUR 60 Black and White Piano Lacquer 9.900,-
CONTOUR 60 Grey Oak High Gloss and Roosewood Dark High Gloss 10.500,-

CONTOUR 25C Walnut Satin, White Oak Satin 3.250,-

Hvala. Mada sad kad razmislim možda je rekao da je taj sajamski demo par 9000, nisam siguran...

Link to comment
Share on other sites

Countour 60 uz svu tu bogato dimenzionisanu i preskupu elektroniku je radio samo malo ili skoro ništa bolje nego kod @Delija -e , barem za moje uši ... Moćan i neutralan zvuk pa ko voli nek izvoli. Mislim da bi sa nekim drugim DAC-om to bilo znatno bolje .

Karanov DAC je vremešan , dobar je u nekim stvarima ali mu detaljnost nije najjača strana ...

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, ScepanBG said:

Evo slika iz sobe gde su bili Šolaja Audio i Tight Sounds Factory ( Beatgoeson) :)

FB_IMG_1542743764052.jpg

FB_IMG_1542743742166.jpg

FB_IMG_1542743747733.jpg

FB_IMG_1542743752994.jpg

FB_IMG_1542743758389.jpg

FB_IMG_1542743813735.jpg

FB_IMG_1542743769838.jpg

FB_IMG_1542743819476.jpg

FB_IMG_1542743803225.jpg

Meni se čini da će ovako izledati zvučne kutije u budučnosti . Znači za  bas široka i plitka kutija , a za srednje i visoke uska i to sve u jednoj . Sjetite se kako su kutije  izgledale u 7desetima , a kako izgledaju danas . Velika ploha odgovara bas jedinicama , a uska  srednjim i visokim . Ovakva konstrukcija zadovoljava oba dvije opcije , sam još je pitanje dali basove okrenuti prema u nutra ili prema van .Obzirom za uho ne more locirati odakle dolazi bas  problem je u tome da ako su okrenuti prema van onda u stvari slušamo  prve  refleksije , a ne  direktan zvuk , a ako su okrenuti prema unutra  onda ovisi u kojoj su fazi il se zbrajaju  il poništavaju . Sory na offu , al mislim da če se razvojem  nači riješenje problema  i da se  time  bude riješilo pitanje  velikih ili malih kutija u  prostorima di se živi , a ne sam se sluša glazba . ^_^

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lalelala said:

Countour 60 uz svu tu bogato dimenzionisanu i preskupu elektroniku je radio samo malo ili skoro ništa bolje nego kod @Delija -e , barem za moje uši ... Moćan i neutralan zvuk pa ko voli nek izvoli. Mislim da bi sa nekim drugim DAC-om to bilo znatno bolje .

Karanov DAC je vremešan , dobar je u nekim stvarima ali mu detaljnost nije najjača strana ...

 

Nesto je cudno u tom sistemu, a nije nemoguce da je DAC u pitanju - ako se pogledaju sve sprave koje ga cine (samo amplifikacija kosta preko 40k evra), moralo bi malo bolje da svira.

 

Takodje, u onoj sobi bi jako dobro dosli sub-ovi.

Naravno, uz aktivnu skretnicu poput JL Audio CR-1.

 

Pre nego sto neko drekne "koj' ce moj sub-ovi tim zvucnicima" :D - ne da pojacaju bas, vec da ga utegnu, iskontrolisu i prodube, a ujedno da rasterete i zvucnike i pojacala od najnizih frekvencija.

 

BTW, ne znam koliko ste pratili, ali i Aca Ribon je na sajmovima koristio DeQX za room korekciju. Ovde na sajmu bi to vecini sistema leglo samo tako.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Delija said:

Nesto je cudno u tom sistemu, a nije nemoguce da je DAC u pitanju - ako se pogledaju sve sprave koje ga cine (samo amplifikacija kosta preko 40k evra), moralo bi bar malo bolje da svira.

 

Takodje, u onoj sobi bi jako dobro dosli sub-ovi.

Naravno, uz aktivnu skretnicu poput JL Audio CR-1.

 

Pre nego sto neko drekne "koj' ce moj sub-ovi tim zvucnicima" :D - ne da pojacaju bas, vec da ga utegnu, iskontrolisu i prodube, a ujedno da rasterete i zvucnike i pojacala od najnizih frekvencija.

 

BTW, ne znam koliko ste pratili, ali i Aca Ribon je na sajmovima koristio DeQX za room korekciju. Ovde na sajmu bi to vecini sistema leglo samo tako.

Meni i dalje nije jasno kako je Gallus tako dobro radio u tako maloj sobičici ...

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da je C60 ni nadmašio ni podbacio. Toliko puta sam slušao u različitim sobama sa različitim amplifikacijama i to je to. Sviraju sa puno detalja, hladno, ravno, neutralno. Taj srednji, toliko hvaljeni, je po mojim ušima podbacio na muškim vokalima, na primer Alan Tejlor se čuo loše. 

Tim tragom, Sonusi kod 4A kao i Rotary pa i Spendori i Galus (nikad bolji) se meni kudikamo više sviđaju. 

Ono što me baš prijatno iznenadilo je D klasa monoblokčići ION. Odličan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, lalelala said:

Meni i dalje nije jasno kako je Gallus tako dobro radio u tako maloj sobičici ...

Prvi dan sam na Gallus-u slusao patuljke :), tako da nisam bash previse paznje obracao na ostatak. Delovalo je da ima potencijala.

Ali ne vidim zasto te cudi sto relativno mala kompresiona kutija svira ok u vrlo maloj sobi, koja je prilicno fino tretirana (jako malo golih zidova). Stavi je u tvoju sobu i izgubice se.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, black coffe said:

Obzirom za uho ne more locirati odakle dolazi bas  problem je u tome da ako su okrenuti prema van onda u stvari slušamo  prve  refleksije , a ne  direktan zvuk , a ako su okrenuti prema unutra  onda ovisi u kojoj su fazi il se zbrajaju  il poništavaju .

Nisam eksperimentisao po tom pitanju, neka ostane nešto i potencijalnom budućem korisniku za zanimaciju.

Što se dubokih basova tiče, mislim da je razlika u zvuku minimalna, ali je moguće da postoji. Ako su drajveri okrenuti ka unutra, talas će obići kutiju i sa kašnjenjem od koje mikrosekunde opet dati prvu refleksiju. Ali iskustvo nas uči da što je drajver udaljeniji od uglova, to su basovi čistiji i utegnutiji. Pa, eto, i tih tridesetak centimetara, dok zvuk obiđe kutiju, možda nešto znači.

Međutim, skretnica je podešena na 120Hz, što znači da iz drajvera izlaze čujni zvuci čak do nekih 200Hz. Na tim frekvencijama se talasi već prostiru manje sferno, i u tom delu mislim da ima opravdanja da drajveri budu upereni kontra zidova.

Kada su drajveri okrenuti prema unutra nema negativne interakcije između kutija, jer su u fazi. To znači da se talasi susreću i sabiraju uvek "breg na breg" i "dolja na dolju".

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Sloba said:

Ne mislim da je C60 ni nadmašio ni podbacio. Toliko puta sam slušao u različitim sobama sa različitim amplifikacijama i to je to. Sviraju sa puno detalja, hladno, ravno, neutralno. Taj srednji, toliko hvaljeni, je po mojim ušima podbacio na muškim vokalima, na primer Alan Tejlor se čuo loše. 

Tim tragom, Sonusi kod 4A kao i Rotary pa i Spendori i Galus (nikad bolji) se meni kudikamo više sviđaju. 

Ono što me baš prijatno iznenadilo je D klasa monoblokčići ION. Odličan zvuk.

Jeste u neku ruku podbacio ako se pogleda ostatak sistema i uporedi sa mojim koji je za vise od reda velicine jeftiniji.

Pri tom je bas kod mene za klasu bolji.

A sto se karaktera zvuka tice - to je subjektivno. I meni je trebalo malo vremena posle Triangle-a da se naviknem. Vecina zvucnika ozbiljno "boji" zvuk i veliki broj ljudi je na to navikao. Ali realno, nije ni to toliko lose - dokle god nam to prija. Iz nekih pesama mi mozda malo i nedostaje "magija" koju je Triangle umeo da "izmisli".

Steta sto Triangle vise nema distributera u Srbiji :(

(a koliko cujem, zele oni da se vrate na nase trziste)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Delija said:

Jeste podbacio ako se pogleda ostatak sistema i uporedi sa mojim.

nije ni tvoj baš za bacanje ali da , očekivao sam više ...kažem , savremeniji DAC bi znantno doprineo ...ne znam otkud Mladji ideja da sa tim DAC-om koji nije u zvaničnoj ponudi i to odavno, izadje na sajam . 

Inače taj DAC ima odličnu muzikalnost i prostor ali po mom skromnom sudu malo pati od nedostatka detalja ...malo je starija škola i malo je dalje od današnjih trendova ali nije on loš dapače . Sistem tih ambicija i cene je zaslužio da na sajmu svira sa nešto savremenijim DACom ...

Link to comment
Share on other sites

@Ljuba

"Edit Ljuba, zamoljeni smo da ne pišemo javno cene ovih zvučnika. Verovatno su cene za naše tržište. Sorry i hvala na razumevanju. "

Ljubo, cene su sa sajta - naveo sam link:

https://www.essequadro-speakers.com/en/about-us/2-non-categorizzato

Nemaju veze sa nasim trzistem. Izgleda da su dosta nize (par k evra) od cena na nasem trzistu i da je to i problem.

 

Koliko vidim - sada je i sajt izmenjen i vise nema tih cena. Ne znam sta bih rekao :rolleyes:

Srecom - zapamtio sam cene koje mi, naravno, nikad nece trebati :D

 

Cak se i na google-u (cache) jos uvek vidi da su toj strani bile cene:

About US - Esse Quadro

  1. Oct 1, 2018 - Model, Retail Price ( In EU Vat Inclued), Export Price ( NO VAT ). L'Una 146 ... ESSE QUADRO L'UNA 177 SPEAKERS REVIEW. Mono and ...
Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, beatgoeson said:

Što se dubokih basova tiče, mislim da je razlika u zvuku minimalna, ali je moguće da postoji. Ako su drajveri okrenuti ka unutra, talas će obići kutiju i sa kašnjenjem od koje mikrosekunde opet dati prvu refleksiju. Ali iskustvo nas uči da što je drajver udaljeniji od uglova, to su basovi čistiji i utegnutiji. Pa, eto, i tih tridesetak centimetara, dok zvuk obiđe kutiju, možda nešto znači.

Bocno pozicionirani vuferi imaju jednu prednost koje ljudi cesto nisu svesni, imaju vise mogucnosti za pozicioniranje u sobi. U prvom slucaju zvucnici su sa vuferima okrenutim prema sebi, u drugom obrnuto, levi i desni zvucnik zamene mesta odnosno vuferi gledaju u bocne zidove. Odziv sobnih modova ce biti razlicit u oba slucaja, naravno bira se pogodnija varijanta. Neophodno je merenje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

Meni i dalje nije jasno kako je Gallus tako dobro radio u tako maloj sobičici ...

Meni je Galus bio korektan ali daleko od onog sto bih ja zeleo u svom sistemu. Imao je cistinu, brzinu u basu, neku sterilnost, tacnost ali nije imao muziku. Pricao sam sa prezenterom i obecao je da ce kasnije prikljuciti drugo pojacalo pa ce biti malo melodicniji zvuk a i spomenuo je da njihova visa serija ima PRAT.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, impuls said:

Meni je Galus bio korektan ali daleko od onog sto bih ja zeleo u svom sistemu. Imao je cistinu, brzinu u basu, neku sterilnost, tacnost ali nije imao muziku. Pricao sam sa prezenterom i obecao je da ce kasnije prikljuciti drugo pojacalo pa ce biti malo melodicniji zvuk a i spomenuo je da njihova visa serija ima PRAT.

S kojim pojačalom si slušao?

Link to comment
Share on other sites

Prvi dan sa monoblokovima u d klasi sa lampom na ulazu. Imao je cistinu ali ne i onu magiju da te ponese muzika. U razgovoru sa predstavnikom Galusa bilo je obecanje da ce kasnije prikljuciti drugo pojacalo ali ja nisam uspeo da docekam.

Cinjenica je da je D klasa uznapredovala i da sve bolje zvuci ali ne znam da li sa opterecenjem moze da ide kao klasican amp. Slusao sam pre dosta godina kod sebe Esoteric AI10, imao je cistinu brzinu ali je bio malo tanji u donjem spektru nego danasnja pojacala d klase. Verovatno cemo svake godine imati unapredjenja u tom segmentu i trebali bi mati sve bolje proizvode i nize cene pa se onda i opredeliti za biamping sistem gde mozemo na bas jeftinije da prodjemo a na srednji i visoki da stavimo nesto manje snage u a klasi.

Sem problema sa impedansom zvucnika kod D klase, ne mogu reci da se iz onih monoblokova na sajmu cuje digitalni sum, ili je problem do low pass filtera u cd plejeru ali sam izasao iz prostorije sa tihim sustanjem u usima. Verovatno ce se mnogi pobuniti na moju izjavu ali sa sigurnoscu registrujem ovaj sum i pocinje da me boli glava.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, impuls said:

Prvi dan sa monoblokovima u d klasi sa lampom na ulazu. Imao je cistinu ali ne i onu magiju da te ponese muzika. U razgovoru sa predstavnikom Galusa bilo je obecanje da ce kasnije prikljuciti drugo pojacalo ali ja nisam uspeo da docekam.

Cinjenica je da je D klasa uznapredovala i da sve bolje zvuci ali ne znam da li sa opterecenjem moze da ide kao klasican amp. Slusao sam pre dosta godina kod sebe Esoteric AI10, imao je cistinu brzinu ali je bio malo tanji u donjem spektru nego danasnja pojacala d klase. Verovatno cemo svake godine imati unapredjenja u tom segmentu i trebali bi mati sve bolje proizvode i nize cene pa se onda i opredeliti za biamping sistem gde mozemo na bas jeftinije da prodjemo a na srednji i visoki da stavimo nesto manje snage u a klasi.

Sem problema sa impedansom zvucnika kod D klase, ne mogu reci da se iz onih monoblokova na sajmu cuje digitalni sum, ili je problem do low pass filtera u cd plejeru ali sam izasao iz prostorije sa tihim sustanjem u usima. Verovatno ce se mnogi pobuniti na moju izjavu ali sa sigurnoscu registrujem ovaj sum i pocinje da me boli glava.

ja sam slušao sa Gryphone elektronikom i imao sam utisak blage prenaglašenosti visokih , mada ne smem da se zakunem jer smo slušali neki hard-rock pa to valjda i treba da bude tako ....

ali bas je briljirao i sve je bilo živahno ....jedan od bolje zvučećih sistema u klasi za smrtnike 

Link to comment
Share on other sites

Gallus je drugog dana na mene ostavio skoro isti utisak kao na Impulsa, odlična čistina, veliki zvuk ali mi je falilo muzikalnosti da bih ga baš poželeo. 

Contour 60 vidim kod većine izaziva slična pola-pola osećanja. Meni se svideo uravnotžen balans, dobra kontrola i čistina... ali mi je tu falilo neke živosti, nikako da cupnem nogom ili klimnem glavom u ritmu, a išla je muzika kakvu volim. Izašao sam razmišljajući da li je to tako normalno ili nešto nije baš štimalo, pošto nemam ranija iskustva sa Dynaudiom.

 

Inače, smejaće se neko, meni važna stvar je da sam sa sobom vodio lepšu polovinu koja je ozbiljno slušala sve i na kraju napravila neko rangiranje svojih favorita koje se prilično dobro poklapa sa mojim. ATC je oduševio pa je njih i prateću elektroniku odmah odobrila uz komentar da su vrlo povoljni za kvalitet koji nude... sem što insistira na podnostojećim modelima jer ne podnosi stalke. Što se mene tiče, misija uspešna. :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Aibo said:

Inače, smejaće se neko, meni važna stvar je da sam sa sobom vodio lepšu polovinu koja je ozbiljno slušala sve i na kraju napravila neko rangiranje svojih favorita koje se prilično dobro poklapa sa mojim. ATC je oduševio pa je njih i prateću elektroniku odmah odobrila uz komentar da su vrlo povoljni za kvalitet koji nude... sem što insistira na podnostojećim modelima jer ne podnosi stalke. Što se mene tiče, misija uspešna. :)

Čestitamo!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, impuls said:

Prvi dan sa monoblokovima u d klasi sa lampom na ulazu. Imao je cistinu ali ne i onu magiju da te ponese muzika. U razgovoru sa predstavnikom Galusa bilo je obecanje da ce kasnije prikljuciti drugo pojacalo ali ja nisam uspeo da docekam.

Cinjenica je da je D klasa uznapredovala i da sve bolje zvuci ali ne znam da li sa opterecenjem moze da ide kao klasican amp. Slusao sam pre dosta godina kod sebe Esoteric AI10, imao je cistinu brzinu ali je bio malo tanji u donjem spektru nego danasnja pojacala d klase. Verovatno cemo svake godine imati unapredjenja u tom segmentu i trebali bi mati sve bolje proizvode i nize cene pa se onda i opredeliti za biamping sistem gde mozemo na bas jeftinije da prodjemo a na srednji i visoki da stavimo nesto manje snage u a klasi.

Sem problema sa impedansom zvucnika kod D klase, ne mogu reci da se iz onih monoblokova na sajmu cuje digitalni sum, ili je problem do low pass filtera u cd plejeru ali sam izasao iz prostorije sa tihim sustanjem u usima. Verovatno ce se mnogi pobuniti na moju izjavu ali sa sigurnoscu registrujem ovaj sum i pocinje da me boli glava.

I ja sam slušao s D monoblokovima. Blagi nalepljeni visokotonski šum se čuo sa rezancima. S originalima ga nisam čuo. Sredina je imala karakter u boji koji ne srećem često pa me i nije iznenadilo što je unutra po cev. Na mene je sistem ostavio vrlo dobar utisak, daleko najbolji na sajmu. Zvuk je imao integritet, zaokruženost i opšti kvalitet.

Nemoguće je na osnovu pola sata slušanja upoznati bilo koju komponentu. Ne znam čime bi kompletnije iskustvo rezultiralo, ali to je jedina soba u kojoj sam se zadržao s do kraja očuvanom radoznalošću. Dayens i Esse (cena:blink:) su npr. imali probleme (verujem eksterne) koji su, kod prvog na momente, a kod drugog u celini, remetili inače dobar opšti utisak.

U svakom slučaju, sve je to bilo za dve, tri ili osam klasa bolje od nekih nafuranih sistema, od kojih mi jedan liči na najobičniju prevaru.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...