Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

23 minuta ranije, Delija said:

@Borko

Ima smisla (mozda) za matorce od 70 godina koji su vec dobrano ogluveli :)

Pa i mladi, mogu da imaju oštećenje sluha. Pogotovo ako slušaju samo rock i noviju produkciju ("loudness war"). Veliki broj rock muzičara ima oštećenje sluha. Eric Clapton je o tome pisao u svojoj autobiografiji.

Link to comment
Share on other sites

Zvuk je naravno kao i mnoge doruge stvari stvar ukusa ali ja se ne sećam kad je toliko ljudi koja znam plus na forumu delilo mišljenje. Onaj zvuk je bukvalno parao uši. Ušao sam 6 ili 7 puta i svaki put bih odmah izašao. 

Ono što me posebno iznenadilo je luxman i cherio. Čulo se oooooodlično. Posebno što je taj Luxman combo amp i preamp tako DOBRO dizajniran, i klasika i moderno i vu metri. Fenomenalno izgleda. 

Takođe, Rotary se čuo sofisticirano kao ni jedan drugi sistem. U poređenju sa njim Contour 60 je disko/ispraćaj/svadba zvučnik. Inače Moon mu leži kudikamo bolje od electrocompaniet monoblokova. Mnogo je prštalo i inače mi EC zvuči malo metalic/artificial.

Audio Note bolje nego ikad kao i Šolaja i Dayens. Nekako su mi zvučali mirnije, zrelije.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, TurboMaximus said:

 Mada, to je odličan izgovor.

Bar deset godina star i jako los izgovor...mslm zna se za sajam godinu dana unapred,pa potrudite se gospodo na vreme i usvirajte sprave.Mi srbi smo prvaci sveta u "vadjenju"...od fudbalske reprezentacije pa do vodoinstalatera.Malo vec vredja inteligenciju izgovor "evo jutros su stigle sprave,pa smo ih otpakovali na sajmu".Kontrareklama i za zastupnika i firmu ciji se proizvod predstavlja na los nacin.

Ovog puta da pohvalim AV impuls zbog odlicnog zvuka i krajnje profesionalnog nastupa.Sve na svom mestu i osmisljeno kako treba. woofer odlicno integrisan i podesen da se na pravom mestu pomogne zvucniku-verujem i da je ostali deo spektra zbog njega bio bolje odsviran od spendora zbog toga,sprave na podloskama,na dobrim i atraktivnim policama kako treba.Zvucnici malo zakoseni prema gore uz pomoc podloski da i ovi koji radoznalo kibicuju,a tesko im da sednu, cuju nesto(ja nigde nisam propustio da docekam prvi red)...Pogon sa dva odlicna monobloka da nista ne kaslje,dobar izvor...verovatno i zice kakve valjaju i probrane,sprave verovatno dobro usvirane,pravilno pozicionirano...kad se hoce moze se da se na sajmu cuje zvuk kao u dobrim kucnim uslovima.Profesionalno nema sta.Dokaz da nije nemoguce napraviti dobar zvuk na sajmu.

Meni se jako svideo i nastup Auris audia.Vrlo susretljiv domacin da se cuje nesto po zelji i da se u 30 sekundi prikljuci drugi par kutija.Dok su one male imale prenabudzen zvuk AV sistema sa losim wooferom...verovatno mu je onaj monsteramp bio totalni overkill i da bi ih trebalo upariti sa drugim ampom kakvih su imali samo izlozene,ali se nije htelo rizikovati u velikoj prostoriji....Sa drugim visim zvucnicima je sve leglo na svoje mesto i zvuk je bio izvanredan,bas cist,cvrst upeglan i dubok sve suprotno od maleckih.. srednji odlicni,tecni lampaski bez nepotrebne preterane sladunjavosti,ali i detaljnost visokih na nivou sve bolje i mirnije od malih na red bull-u :D .Direktna komparacija i iz momenta se culo koliko visa klasa od manjeg modela.Pao sam u nesves kad sam cuo cenu...

Solaja i Beats mnogo bolji zvuk nego u Operi koja je bila katastrofalan izbor mesta za prezentaciju.Drugarski savet: Beat daj nekom strucnom da se pozabavi dizajnom ako zelis da nekad nesto i prodas.Ako je i meni zasmetao izgled koji sam od toga operisan jasno je koliko je sati...dzaba slava,pohvale i lovorike,posao se radi radi para

 Onaj zvuk sa nemackih zvucnika sa hornom je bio cista zajebancija...nesto je debelo omaseno u gramofonskom delu...sipali su visoki ko iz kabla,ko kad VTA ima strmopizd.Jos kad sam cuo da je to neki dobar i skup Vandenhull nisam mogao da verujem.Taj sam sistem najvise slusao,jer se videlo da je tu sve dobro samo totalno otkaceni visoki,mozda do podesavanja phono sekcije...na kraju mi bilo zao sto ga nisam cuo sa digitalijom,vidim da ljudi kazu da je bilo bolje izbalansirano.Bas mi zao jer se video velik potencijal,i najvise sam vremena zato proveo tamo.Kad su pustili neku eletroniku...uuu brutalan 3D,al dzaba sa onim defektom u visokim

Sonus Faber je nesto odsvirao odlicno,nesto lose ali sve u svemu slusljiv i lep zvuk,saksofon Stan Getsa je bas prijao.Nisam smeo ni da pitam za cenu,verovatno bi bio pod tim utiskom razocaran.Ovako sam cuo malo lepe bossanove,a i orgulje su zvucale impozantno.

Vreme mi je bilo dosta ograniceno i lose rasporedjeno,pa nisam bio u dosta soba...Nazalost nisam stigao ni do po svima najboljeg sistema sa DCS i Franco Serblin zvucnicima,a slovenac je drzao govor od pola sata kako mi rekose na vratima pa sam ga zaobisao...mslm kome treba prica...i prosli put kad sam bio je zadavio samo sam valjda imao vise vremena...

Sve u svemu sajam vise nego uspeo i bolji od proslog kojeg sam video,organizacija i izlagacima cestitke pohvale i svaka cast na entuzijazmu.

P.S.Nije bilo ploca u holu,falilo nesto da se ponese sa sajma

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, sondek said:

... woofer odlicno integrisan i podesen da se na pravom mestu pomogne zvucniku-verujem i da je ostali deo spektra zbog njega bio bolje odsviran od spendora zbog toga...

Ne bih rekao da je u igri bio high-pass filter, tako da su Spendor-i svirali full range, a Rel je samo dopunjavao ono ispod.

 

p.s. Samo SF zvucnici su 45k :)

Link to comment
Share on other sites

Cestitke z Jos jedan uspesan sajam, ko je uzivao - uzivao je, a ko je radio - uzivao je takodje...igrala se deca za vreme trajanja sajma:

IMG-0197f9c386ddbcc31ea62745f31acc44-V.thumb.jpg.272a992f26079952c41592acafb78767.jpg

danas bilo probno kacenje i provera nosivosti (nazalost ne mogu da okacim snimak radi prikaza demonstracije, a zbog velicine zapisa) pre zatvaranja "rupa" :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Beat daj nekom strucnom da se pozabavi dizajnom ako zelis da nekad nesto i prodas.Ako je i meni zasmetao izgled koji sam od toga operisan jasno je koliko je sati...dzaba slava,pohvale i lovorike,posao se radi radi para

Sve si pomalo u pravu i pomalo u krivu.B)

Meni je ovaj posao na dugom štapu, pa su tako i pare tamo negde. Znači - ako se nešto proda OK, ako se ne proda, opet OK. U ovim godinama mi je svaka pomisao na započinjanje ozbiljnog biznisa, zaista, prilično mrska. 

Dizajn je apsolutno ograničen na trenutnu formu, zbog specifične unutrašnje konstrukcije. Izmene su moguće na prednjoj masci i finišu, a za to mi ne treba stručnjak. Da se do sada javio neko zainteresovan, i da nisam bio u frci s poslom ovog leta... i da nisam lenj po prirodi,  lepši primerak bi već odavno bio gotov.

Za divno čudo, na ovom sajmu je bilo i ozbiljno zainteresovanih ljudi, koji su shvatili da se nalaze na sajmu dobrog zvuka, a ne nameštaja. Hajd', videćemo.:thumbsup2   

Link to comment
Share on other sites

Sto se tiče Blumenhofera, izgleda da je meni uvek suđeno da zabiberim (ili nađubrim, zavisi od ugla gledanja).

Prvo, ono što je "prštalo" (ako prihvatim terminologiju kolega forumaša) tamo nije bila visokotonska horna nego zvuk višeg srednjeg spektra - vokali, gitare i slično. Dakle aj da se fokusiramo na činjenice, nije to baš vašarski razglas sa vulgaris bullet tweeterima zaduženim za nose bleeding nego nešto što je dizajnirano kao fina music making mašina. Problemi sa ženskim vokalom su u rasponu od 200hz do 5k, na prvom delu 200-300hz su fundamenti a na višim frekvencijama su nus efekti - recimo taj shout ženskog vokala je u zoni 2-3k, retko ređe ali može da ide do 5k. Blumenhofer je ranije koristio 18Sound pro drajvere koji su jako dobri a barem vizuelno mi izgleda da je ova hornica od iste fele. Ne verujem da bi nešto rezano relativno visoko baš toliko doprinosilo ovome o čemu pišete.

Moje objašnjenje su dve stvari: većina audiofila je navikla na predampirani, gomilom pasivnih komponenti preupeglani zvuk lišen sposobnosti da reprodukuje ozbiljnije dinamičke udare u muzici. Šifra Dynaudio iz nižih ešalona. Nagledao sam se ovakvih reakcija na zvuk horni. Bitno je da je popeglano i da ne uznemirava, ne dere se itd a to što je čitava jedna dimenzija muzike potopljena na dno bureta sa kiselim kuposom i rasolom, nikom ništa. Drugo, domaćini su hteli da dodatno potenciraju forte zvučnika - pored full range odziva takođe i dinamika - pa su se malo zaneli tokom prezentacije. Treće, neko je možda malo jače odvrnuo potove na zvučnicima za eq srednjeg i gornjeg spektra. Možda.

Čuo sam trač za koji ne znam da li je tačan, da je na kraju sajma u nedelju uveče neko uspeo da se dočepa potova i atenuira ono što je smetalo - rezultat je navodno bio vilica do zemlje.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Krca44 said:

Tokom drugog dana donji pot je bio otpanjen do kraja a gornji pot smanjen do daske. 

Koji je pot zasta nisam zagledao.

pa eto to pišem gore, pršte srednji, otpanjen pot.

mislim da bi trebalo da se pomirimo sa time da ne čujemo svi isto i nemamo iste preference niti  indikatore kod slušanja.

jedan od sistema koji neću da imenujem a koji je unisono pominjan kao dobar je imao jaku koloraciju koja je posledica materijala od koga su napravljene membrane. potpuno neprirodan zvuk violine i vokala - na način na koji to u britanskom audiju traje od pojave drajvera sa bextrene membranama. sad izgleda smo samo nas dvojica primetili to. meni je to jako bitno, vecini nije. nema veze, idemo dalje. nisam cak ni pisao o tome.

naravno da je trafomatic sofa i blumenhofer svirala itekako dobro u subotu, mislim da je dovoljno napisati NE SVIDJA MI SE i zdravo cao. ako cemo da se frljamo neslusljivscu, zavrsicemo sa hladnim oruzjem u rukama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...