Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

On 24.11.2018. at 9:48, anubisgrau said:

moze to sa raznih strana da se gleda, potrosnja u hr je svuda mnogo veca pa i u hifi - ljudi pokupovali sta su hteli i sad sede kod kuce i slusaju.

koliko vidim ima odlican samograditeljski forum http://www.diy-audio.com.hr koji radi na fer osnovama, bez integrisanih biznisa i otvoreno za sve.

Da to su uglavnom  "otpadnici" sa navedenog foruma odnosno istomišljenici . Tamo je način komunikacije puno jednostavniji ( nema pametovanja i zločestoče ) , svi hoće pomoći  a zezanje je uglavnom na privatnoj  osnovi . Obzirom da su članovi uglavnom znalci nema čudnovatih podpitanja - sve u svemu odlično . Kao što veliš  otvoren za sve , nesebično se dijele iskustva , ali nije za početnike . !

Link to comment
Share on other sites

On 24.11.2018. at 15:25, Dacho said:

Da. Taj forum je dosta korektan ali zasniva se na zalost na 10-15 pojedinaca koji eto ponekad nesto sporadično napišu i objave. Novih članova i ideja na žalost nema.

Mulin , ZBotić   ( Dioklecijan )   ....   ima ideja i delaju   sam je  premalo ? za istač ? niko nije profesionalac ?  ;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

Luxman sa Dynavector zvucnicom, da li neko zna na sta blio povezano ispred Lux line / power, koji je bio phono i da li je koriscen trafo ili je Luxman preamp imao u sebi i phono sekciju ?

Luxman preamp nema phono. Korišćen je PATHOS phono IN THE GROOVE koji se sastoji iz phono jedinice i odvojenog napajanja:)

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2018 at 9:44 AM, black coffe said:

Mulin , ZBotić   ( Dioklecijan )   ....   ima ideja i delaju   sam je  premalo ? za istač ? niko nije profesionalac ?  ;)

izvinite za off

Black :)

Trebalo bi tu pomenuti i clana SStrsata. Nazalost pokojnog. Veliki poznavalac tehnolgije. Inovator

Ima naravno i drugih clanova iz HR nije bas samo nekoliko. I ja sam tamo clan ali nekako redje idem na sajt? Narocito otkad nema vise SStrsata.

(Kod nas je slicne atmosfere forum DIY electronic projects https://forum.yu3ma.net/index.php

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Majda said:

izvinite za off

Black :)

Trebalo bi tu pomenuti i clana SStrsata. Nazalost pokojnog. Veliki poznavalac tehnolgije. Inovator

Ima naravno i drugih clanova iz HR nije bas samo nekoliko. I ja sam tamo clan ali nekako redje idem na sajt? Narocito otkad nema vise SStrsata.

(Kod nas je slicne atmosfere forum DIY electronic projects https://forum.yu3ma.net/index.php

 

 

Pokoj duši SStrsatu  i njegovom  potpisu - krepat , al ne molat . A se sječaš ( nema potrebe za persiranjem )  Ostaju  mi u sječanju kreativne , ponekad i žučne resprave između njega i također pokojnog Harkonena .  Obadvojica su se borila argumentima . SStrsat je bio genijalac za OTL  pojačala  , ostao je iza njega sin kojega je upoznao sa stanjem stvari . E sad kolko vidim on se barem u prepoznatljivom obliku ne pojavljiva . Inače  nije htio svoju bolest objaviti  do zadnjega ...  , a Dražen , Harkonen je preminuo  u  trenutku svog najvećeg uspijeha - proboj na tržište  USA . Ima Tamo , kao i na ovom forumu  puno " potentnih  "  osoba  sam ih ne prepoznajemo , zbog ? ;)recimo opstrukcije  pametnjakovića koji uvijek imaju što reći . A možda sam i ja ? ....     .Da se ispravim  SStrsat je zračio autoritetom ! ( u avataru mu je bio morski pas ) . Znao je što i zašto radi  .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...