Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

Nije do sinergije, taj JBL je odlična kutija i dobro svira sa Mc-om. Ali očigledno ne, u onoj prostoriji. Uz to i JBL i Mc su bukvalno otpakovani u petak veče. Znači potpuno neusvirani....moje mišljenje, da su kutije trebale biti podignute na neke niske stalke, tek toliko da se odignu od poda. Verovatno bi bas bio utegnutiji....  

Link to comment
Share on other sites

Meni to nije jasno sa neusviranim aparatima, pa sta rade po svojim demo sobama ?

Kapiram da je neko tek dobio aparate koje ce prikazati, da soba ima veliki uticaj, da podesavanje zvucnika za sto vise slusalaca cesto ima negativan efekat, da mnogo ljudi stvara razne varijabile i da postoji jos gomila razloga... ali neusvirani aparati... pa pustis da radi 10 dana ranije na non stop rotaciju.

A gramofonske igle se cuvaju kao da traju nedelju dana, menjanje ploca je strasno tesko u odnosu na tri klika na racunaru..... ali ok da ne preterujem, bilo je lepo i dobro je imati ovakav dogadjaj svake godine.

:)

Link to comment
Share on other sites

Na zalost sam bio opravdano sprecen da dodjem usled bolesti klinaca ali koliko citam sajam je bio Prva liga pa cestitam Ljubi na organizaciji. 

Koliko mogu da zakljucim guzva je bila poveca pa cisto kao predlog da sledece izdanje krene od 10h izjutra umesto u 12 posto vecina ostalih HiFi manifestacija po svetu krece u to vreme...

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Nehajnosti sigurno ima od strane pojedinih izlagača. Oni su ipak pre svega trgovci, pa tek onda ljubitelji dobrog zvuka. Svake godine oni nama žele da ponude nešto novo, neusviranost sigirno dolazi iz te želje.

Takođe ima i manjka znanja. Opet sam čuo na dva-tri mesta snimke koji su snimljeni preglasno. Šćepan je snimio izlaganje profesora elektotehnike na sajmu koji je organizovao Players prošle nedelje. Profesor je lepo objasnio koliko su takvi snimci loši. Loš snimak ne može dobro da reprodukuje ni jedan dobar sistem.

Ukomponovati dobar sistem uopšte nije lak zadatak. Posvećeni audiofili to rade ceo život. Neukomponovanost se osetilo u nekim sobama. Već sam spomenuo slučaj Trafomatic. To se osećalo i kod dilera koji imaju mantru "Aj sad ću ovo pojačalo, i recimo ove zvučnike, dobri će biti i ovi kablovi".

Bio sam kod dosta članova foruma. Ubedljiva većina njih nema tako skupe sprave kao na sajmu. Ali sam osetio njihovu posvećenost sistemu. Osetio sam zvuk koji je on tražio, taj zvuk ima neki svoj karakter. Taj karakter nije uvek bio po mom ukusu ali on ipak postoji. U nekim sobama sajma je bilo zvuka bez karaktera. To mi dođe kao neukomponovani orkestar. Radije bi slušao ukomponovan jeftin sistem nego skup koji to nije.

Ako na sve ovo dodamo i naš lični ukus za zvuk otuda onda naše različite ocene izlagača. A akustika sve ovo dodatno komplikuje.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, hvala na lepim rečima. 

Dva pojašnjenja. Pre mnogo godina smo imali garderobu i niko je  nije koristio, bukvalno je neko ostavio jednu jaknu i kacigu za motor. Od tada smo tu prostoriju koristili za odlaganje kutija. Gledaćemo da vratimo u prvobitnu namenu. 

Drugo, mi se stvarno ozbiljno naradimo svi za sajam i ovih 7 sati dnevno koliko sajam radi je svima puno... Ja poslednje dve noći spavam po 11 sati. To nećemo sigurno menjati, sajam je uvek bio i ostaće od 12 do 19 časova. 

Link to comment
Share on other sites

Nemojmo biti naivni, izlagaci su sigurno doneli usvirane i isprobane sprave. Bilo bi krajnje glupo, nesto ganc novo,  doneti pravo na sajam. Ako nesto svira dobro, kao sto neko rece, svirace i na gajtanu za peglu.

Uticaj akustike prostora na zvuk je dobro poznat, tako da vadjenje na “losu” sobu, nema mesta.

Link to comment
Share on other sites

On 17.11.2018. at 22:06, Sloba said:

 Kod Šolaje standardno višak alkohola i manjak kiseonika uz dobar zvuk. 

E, ovo mi je ulepsalo dan, slatko sam se nasmejao.  Za manjak kiseonika se slazem a visak alkohola ne moze da bude nikako. U Nedelju smo posle zvanicnog zatvaranja u 19h, napravili malu zurkicu za prijatelje u nasoj sobi koja se posle presilila u Galusovu sobu. Bilo je veselo i naravno na kraju je bio manjak alkohola. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sajam je bio jako uspesan, i koliko meni secanje seze,mozda i najbolji do sada. Mislim da je pojavljivanje domacih uvazenih izlagaca sigurno doprinelo tome. Licno, a i cela ekipa, sam zadovoljan nasom prezentacijom i paznjom slusalaca koju smo imali. Bilo je i pohvala i kritika, sto je normalno za ovakav vid predstavljanja. Po nekima najbolji zvuk po nekima u samom vrhu. Kako god i jedno i drugo nam odgovara. Dobili smo i par dobronamernih sugestija od strucnih ljudi tako da se nadam da ce kolega beatgoeson ozbiljno to razmotriti. Hvala svima na lepim recima i podrsci. Necu reci videcemo se dogodine, ali staracemo se. 

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da se iz različitih utisaka ipak može izvući neki zajednički sadržalac. Blumenhoffer ima strahovit potencijal.. Neko je napomenuo da bi umesto one horne možda bio bolji Acin ribon ? Zavisno od vrste muzike, na momente je zvučao besprekorno. Na primer, prvog dana (Mudy Waters: Folk Singer), a neprijatno kada je sa ploče puštan Bruce Springsten (album "The Ghost of ....") u kojoj svira usnu harmoniku. Horna je tada parala uši. Nisam uspeo da na njima čujem ništa od klasične muzike. Ipak mislim da njima najviše leži hard rock i bluz. Da li bi ljubitelji subwoofera poželeli da ga dodaju i pored basa od 15 inča većeg od nekih subwoofera ?

Od naših Šolaja i Tight Sound verovatno najbolji i ove godine, a tamo je i izbor muzike bio odličan. Jako dobar utisak poneo sam i nakon slušanja Gallus Portato zvučnika. Vidim da se i drugima dopao. Nisam verovao da D klasa može tako dobro da zvuči. Konstrukciju tih malih "Ion" monoblokova, firme Electron iz Hrvatske, osmislio je Željko Nastasić, poznat onima koji prate DIY scenu:

https://tooloud.co/electron-audio-lex-red-i-ion-pojacala/

Pitam se jedino koliko je tom zvuku doprinelo Gryphon pretpojačalo ?

Agostino, Kuzma, DCS i Ktema na momente sjajni (Doug McLoed, Shirley Horn trio) , ali sam na drugoj vrsti muzike očekivao više. Sonus Faber i Audio Research jesu proizveli izbalansiran zvuk, ali neuzbudljiv. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Borko said:

Nisam uspeo da na njima čujem ništa od klasične muzike.

Drugog dana sam naleteo kad je pustena Misa Criolla, zaista divno delo.  Reprodukovano korektno i lepo mada se usled velikog pojacanja cuo shum vinila na solo deonicama gde Carerras sam peva ( ne bih na osnovu jednog dela od 5,6 minuta da razmatram da li je to normalno ili je taj deo spektra mali jaci ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...