Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

KII mi je bio jedan od razloga za dolazak na sajam. Do danas ih nisam slušao i nisam imao mišljenej o njima. Danas sam ih čuo i nemam mišljenje o njima.

 

Najmanje jedan član Šolajine ekipe je tvrdoglav, ali puštaju (uglavnom) dobru muziku.

 

Zvuk Deyensa vuče na kako treba. Bilo je određenih problema sa preprezentnošću i ne baš prijatnim koloracijama u sredini gore, čemu mislim da kumuje polica. Svakako sistem koji bih detaljnije proverio. Muzika OK.

 

ESSE (ljubičasti) su me sonično zainteresovali, muzika me oterala.

 

Gallus i Elektron Audio, bez prostora za poređenje, najbolji zvuk (i jedini u celini dobar), gotovo na nivou solidne kućne postavke. Dokaz da je to moguće i u hotelskoj sobi. Izbor muzike dovoljno dobar da pokrije različite afinitete, veći deo nažalost na rezancima. Nije počelo kako treba jer je neko, nadam se u trenutku blesavosti, a ne namerno, ispomerao kontrole na pretpojačalu.

 

Mislim da većina izlagača greši što u sobe nabija po pedeset stolica. Pet u malim i do desetak u velikim, bilo bi dovoljno.

Muzika u većini soba standardno očajna, otprilike koliko i zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam juce, i u odnosu na onu smejuriju od prosle nedelje, ovo je bio melem za usi, ili barem je bio dok nisam usao u Trafomatic sobu. Neko od nas dvojice, mene i prezentera je gluv, jer iako sam stojicki izdrzao izvodjenje 2 Cellos, druga numera koju sam slusao, zaboravih sta je prvo bilo, posle koje je rekao da smo slusali ostar, agresivan zvuk/instrument, OK, sledeca je bila Norah Jones. Posto su mi I klavir I njen glas rezbarili po lobanji, rekao sam hvala, za mene dosta, I previse. Sistem je imao super pozornicu, mozda I najbolju na sajmu, dubinu, autoritet, ali dzabe kada sam se sve vreme borio za zivot, ne zeleci da uvredim coveka jednostavnim stavljanjem ruku na usi. Jedina soba u koju se nisam vratio. Na terapiju sam otisao u 4 Audio, koji je za to bio odlican jer posle jedno 15ak minuta, kada mi se sluh povratio, sam shvatio da su na tom sistemu visoki, za moj ukus poprilicno povuceni, I da generalno, onakva lepota od sistema svira ono, ok. Posle sam usao kod Boze iz Pakraca, I mislim da je Anubis sve vec rekao, za mene zvuk koji je za dve klase iznad svega sto smo juce imali priliku da cujemo. Naravno pre svih sam usao u Vox trade sobu, od pocetak sto bi se reklo, beskonacno dosadan zvuk, sa pozornicom daj Boze pola metra iza zvucnika. I iako moji Dynaudio koji su po koncepciji maltene isti juce prezentovanim, barem kod mene I u mom sistemu, sviraju sa mnogo vise zivota I magije, opet, kao I ovi sinoc jako su dvodimenzionalni I po meni to im je glavna mana. Za mene veliko iznenadjenje, ili jednostavno ponesen utiskom iz prethodne sobe, je sistem sa Chario zvucnicima gde sam opet shvatio da, iako su mozda zvucnici ispod klase elektronike iza njih, da ce sistem kao celina svirati odlicno, svakako iznad cenovnog ranga tih zvucnika, ako se stvari uopste mogu tako postaviti. Marketinski trik mozda, ali poucan za mene. Ostale dve sobe sa I sprata me nisu nesto posebno dirnule ni na jednu stranu. II sprat je malo nezahvalan, u nekim sobama ima po tri mesta za sedenje, udje pet ljudi vec je guzva. Ono sto mi se svidelo je Paka sa svojom amplifikacijom na Kappa zvucnicima, prosto receno veoma prijatan zvuk, a I malo se potrudio oko akustike sto je svakako pomoglo. 

NIsam bio par godina unazad, mnogo mi je drago da je posecenost sve vece, video poznate face sa foruma, a za neke konacno I stavio lik iza imena, video opet ponos Srbije sto nam brani nebo a akusticki nas napada, I naravno nista bez Suce. :) Zao mi je sto M kabl ne vidi razlog ili sta vec da izlozi firme koje zastupa, mislim da bi mnogi ostali u cudu kada bi culi u bilo kojoj od sala sa I sprata nesto poput malih Raidho D1 zvucnika.

Ljubo hvala ti I svaka cast!

Link to comment
Share on other sites

Bravo Ljubo,skoro kao 1000 km udaljen Nemacki HI FI vasar zvuka (a i sire)!

Anubis je skoro sve rekao tako da bih dodao Spendora sa Rel om koji je nekima smetao

al meni i lepsoj mi polovini bas prijao prostor i slika koju je oslikavao

Aurender je isto interesantan kao izvor za ATC SCM 7- veoma detaljno.

Rotary bez konkurencije "kako za smrtnike tako i za Bogove"

AR + SF veoma korektno po meni najbolja prezentacja 4audia do sada

Trafomatik - Ljudi moji jer zvuk treba da boli?

Do sledeceg vasara uzivajte u onome sto imate i sa cim zivite:listen

 

Link to comment
Share on other sites

Još jednom potvrda i da čujemo različito i da se ukusi razlikuju...
Recimo,nahvališe Rotary sobu...vraćao sam se,ali meni lično,blagi užas... Možda i zbog očekivanja,ali ne leži mi taj zvuk. Doduše,sa gramofonom nisam slušao,niti sa sedeće pozicije,ali ne...
Najviše mi "legle" sobe AV impulsa i AN-a. Spendori odlični,a AN nije baš za svaku vrstu muzike ipak.
Kod Šolaje dobro,bolje uklopljeni visoki nego prošle god,ali bas "štrči". Ipak dobri.
Nekome Dynaudio bolji prošle god,meni bolji ove god. Legao im Moon baš.
Kii,kao i prošle god,kod mene ne izaziva ništa...
Ljubičanstveni,fino...
Za kutije u Trafomatic sobi,tačno je da im ne leže horne. Lično sam mišljenja da bi im možda Acin ribon bio dobitna kombinacija.
Pohvale za organizaciju i posećenost.

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Evo i jednog izlagača.

Zahvaljujem na svim kritikama, pogotovo onim pohvalnim.:) Drago mi je da je postavka (opet) izazvala dosta pažnje. Nismo imali nameru da izlažemo ove godine, ali crv radi... otuda iste neugledne prošlogodišnje kutije, sada već dosta olupane od nosanja  po izložbama, bez odgovarajuće ambalaže.

Što se muzike tiče, treba reći da ukus cele naše ekipe naginje na žešću stranu. To objašnjava repertoar koji ističe ono što se na (ne samo ovom) sajmu ređe čuje - dobar i kontrolisan bas. Ako se nekome učinilo, a bilo je i takvih komentara, da je basa bilo suviše, treba reći da je većina pesama bila takva - s namerno snimljenim nagruvanim basovima. Ta je muzika namenjena, po mom mišljenju, audiofilima željnim basova, ali sa sistemima koji su tanki "od dole". Kada se takva muzika pusti na sistemu koji ima dobru donju ekstenziju, bas se najčešće raspadne, jer je preglasan i dubok. Sistem treba da ima, što neki rekli, mooda... ove relativno male kutije ih imaju, ali to zaista ne znači da ima nekog viška u bilo kojem segmentu, pa i u segmentu basova. Pustiš normalnu muziku i svira normalno...

Nevolja je sa sobom. Kada se odbiju uglovi i pozicije uza zid, ostaje samo pojas sa stolicama. Ko nije uspeo da sedne, nije čuo pravu stvar. Zapravo, nivo basova je bio postavljen na nešto nižu poziciju nego što bi, po merenjima, trebalo.

Lično bih puštao dosta raznovrsniju muziku. Poneo sam čak i solo keltsku harfu. Ali, nikad ne znaš šta će oterati ljude koji upravo sede i slušaju. Harfu ume da reprodukuje većina ostalih sistema, a naš je provereno dobar sa basovima - zato ud'ri i ne razmišljaj. :thumbsup2Kada sam juče ostao sam (kolege su bile odsutne), pustio sam España, rhapsody for orchestra, Emmanuel Chabrier i niko nije pobegao. Zvučalo je sjajno. Dosta ljudi odsluša jednu pesmu, eventualno početak druge, i ode. Što znači da, najčešće, odu s pogrešnim utiscima.  

Eto, to su male muke izlagača, treba imati razumevanja, sajam ima dosta ograničavajućih momenata za kvalitetnu prezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

Pogotovo u malim sobama ukoliko covek ne uspe da sedne u "sweet spot" iz sobe izlazi sa manje vise pogresno stecenim utiskom. Meni se to desilo sa sistemom sa za mene malo cudnom postavkom zvucnika, nabijeni u cosak, Audio Note valjda, ispravite me ako gresim, ali za pocetak sam ih slusao "iz coska", i zvucali su tanko i ostro, i onda se oslobodila stolica direktno ispred sistema, i iako mozda malo preblizu sistema, samo sam zatvorio oci i vuum. Odlican sistem, zaboravih to gore da napisem, ali s razlogom posto ne znam sta je sviralo. :)

Link to comment
Share on other sites

Bio juce, bila i guzva, ha! Cujem da je u subotu bila veca guzva... Ne mogu da zamislim na sta je tek to licilo. 

Generalno se svi slazu za Trafomatic. Nisam citao sve post-ove, ali mi je kombinacija McIntosh i JBL otisla na drugu stranu. Ako je Trafomatic preterao sam visokim, ovde je to bio slucaj sa basom. 

Pohvale za:

1. AR + SF - najbolji utisak;
2. Dayens - lepo je to sve sviralo, a i drago mi je sto su nasi;

3. Dynaudio XEO (ako sam dobro video?) - lepo, brzo, ostro, dinamicno. 
4. Luxman amp i TT - zao mi je sto nisam mogao duze da slusam.

Moglo je bolje: 

1. Kii - prilicno monotono. Zvuk bih opisao kao... izvestacen;
2. Esse Quadro - te kutije, stekao sam utisak, mogu mnogo bolje. Ne znam da li je/sta je (ako je)izlagac zabrljao;
3. Gallus - trebala vam je veca soba. Zvuk je ok kad se slusa iz hodnika dok te ljudi guraju da se probiju i sednu iako nema mesta;

Ne valja nikako: 

1. Posetioci koji: 
a) preskacu preko glava drugih da bi sedeli 5 sec. i izasli napolje;

b) Ulaze - brkaju po katalozima (nisu zainteresovani za slusanje, dosli na sajam da pokupe sto vise kataloga za DZ), naprave buku, idu dalje;
c) su dosli da se ispricaju dok drugi slusaju muziku. Imap sam par takvih pacijenata u dve-tri sobe. 

Voleo bih: 

1. Da ozbiljnije poslusam Unison amp + Unison kutije na nekom mirnijem mestu; 

2. Isto to, samo je u pitanju Gallus;
3. Sledeci HI FIles Show obuhvati i ponedeljak, pa da, uz manje guzve, poslusam sve sisteme. :rolleyes:

Hvala svima koji su organizovali HF Show, hvala ljubaznim domacinima, drustvu sa Foruma sa kojima sam imao prilike juce i malo da procaskam...

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da cujem ovakve komentare sa sajma.Neki su slicni,a neki se bas razlikuju.To govori u prilog cinjenici da ne cujemo svi isto,i da svako treba da gradi sistem po svom senzibilitetu.

Ne ulazeci u to da li je sistem dobro koncipiran uparivanjem komponenti(predpostavljam da su izlagaci u zelji da pokazu sve kvalitete onoga sto prezentuju imali to na umu),moj utisak je sledeci:

1. Moon/Dynavector je bio najneutralniji od svih.Zvuk klavira je bio najprirodniji u odnosu na ostale sisteme gde sam cuo ovaj instrument.Nista nije bilo dominantno,sve fino upakovano.Medjutim,to nije zvuk sa kojim bi bio zadovoljan.Nesto tu fali,nema onog cupkanja nogu u ritmu muzike.Definitivno prestajem da budem pobornik neutralnog zvuka,neka bude i kolorisano,ali da me muzika ponese.

3. Solaja dobar zvuk,ali su basovi bili prenaglaseni,neprecizni,sto je pokvarilo utisak.Zvuk klavira takodje pun sibilanata.

4.Trafomatic suprotno,dobar zvuk,ali visoki toliko vristeci da nisam mogao da se opustim.

5. McIntosh nista narocito(osim izgleda)

6. Unison Research Zao mi je sto sam se razocarao.Prilicno neubedljiv zvuk.Da li su zvucnici trebali da se malo odignu,ne ulazim u njihovu filozofiju.

7. Audio Research totalno razocarenje,i zvukom ,i izgledom komponenti.

8.Gallus je mogao da bude hit sajma,ali soba...Sistem postavljen kao da ce da se slusa na radnom stolu.

9. Spendor zvuk mi je pomracio sub,mislim da bi vise uzivao bez njega.

Link to comment
Share on other sites

ne verujem da bas toliko cujemo razlicito ali iskreno gledajuci i u sobama je bilo razlicitih situacija i prezentacija. da nisam bio u kii3 sobi kada je zvucao SAVRSENO da bi zatim usledio raspad zbog problema sa streamingom a onda i sa modulacijom glasnoce, mogao bih da poverujem u ovde napisane kritike. dosta soba je imalo tu varijabilu u zvuku u zavisnosti od reprodukovanog materijala i glasnoce i ne znam vec sve cega. sem rotary audio koji je prvog dana zvucao besprekorno u svakom trenutku i tu se vec pitam sta ljudi koji se zale na to traze od zvuka u sobi.

 

zapravo, jedino gde bi se opkladio da je sve vreme zvucalo bzvz je auris soba ali to je moja predrasuda zato sto ne volim sto su pokrali bunike zvucnjake. mrzim to, pogotovo pored toliko talentovanih konstruktora iz srbije. eto ako je neko trebalo to da napise, pucajte u mene.

Link to comment
Share on other sites

Iz nekog mog dj iskustva mislim da je nešto hranilo one horne kod Trafomatica tako da su dominirale. Ne verujem da sam zvučnik ima takvu manu u većini sistema.

Primetio sam da su svi strujni istog tipa, to mi je odmah u prvom redu bilo sumnjivo. Posle sam čuo da su svi srebrni. Srebro kad se naslaže na svim pozicijama, o pogotovo kad strujnih, zna da daje izbočine u gornjem delu. Generalno, nije dobro imati na svim pozicijama iste kablove već treba malo šarati jer će zvuk pobeći na jednu stranu.

Tako da je to moja mala opservacija vezano za taj sistem. Izuzetan potencijal, al eto šteta sa nečim su oni to pokvarili. Mogli su biti najbolji (za mene).

Link to comment
Share on other sites

Juce na kraju u Trafomatic sobi je pusten Michael Jackson Bad i otpanjen jako sto je uslovilo zestoko prstanje horne.   Meni ovo kaze da te zvucnike mozda ne treba uopste goniti da rade toliko glasno, naime da horna mozda ne bi povremeno prstala da je glasnoca u proseku bila za nijansu manja.

Spendor sa wooferom ( prvog dana ) je svirao vrlo lepo, licno me samo zanimalo kako bi radio bez njega.

Posto sam se duze zadrzavao tamo gde me je zanimalo tacno je to da je bilo cujnih varijacija u zavisnosti od mesta sedenja, pune ili prazne sobe.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio i drugi dan, delom jer mi se bas svidelo u subotu, a delom da bih ponovo cuo neke sisteme koji su mi bili zanimljivi prvi dan...

Trafomatic - opet je prstala horna, i to mnogo vise na gramofonu nego kada je izvor bio DAC, sto je zaista cudno, ali ostao sam 3-4 numere, i zaista sece usi

Unison - ta horna mi se jako dopala, steta sto soba nije bila bolja jer bas nije mogao da dodje do izrazaja, ali super utisak generalno, ima tu zivost horne, a ne prsti kao razglas, pa moram poslusati max1 u 4audio prodavnici, tamo su bolji uslovi

Rotary audio - zaista u nedelju besprekorno, cak i manje "kutije", izbor muzike sjajan za njih (gitara), zvucalo je perfektno

Solaja - iako je bilo distorzije u dva momenta, jer je vrv srednjak probijao od glasnoce, moram priznati da je ribon po meni najbolji visokotonac sajma, cinele su zvucale carobno. Svakako interesantan koncept, bolje mi je zvucao nego u subotu, jer je i bas bio brz, mocan a detaljan, i ne toliko prenaglasen kao sto mi se cinilo prvi put. Jedino dizajn kutije, no comment...

Audio note - super izbor muzike, zvuk nesavrsen, ali kao kod kuce. Jedino nisam mogao da nadjem sweet spot, cudno su postavljene kutije, kazu tako treba...

Spendor/Rel - ok zvuk, takodje kucni, da ne kazem za nas obicne smrtnike, svidja mi se sto se sub uklopio prilicno, iako su ga stelovali na uvo...

U svakom slucaju, super sajam.

Dve male zamerke, prva je sto sam oba dana morao da kupim kartu, jer karta vazi samo jedan dan, a druga sto nemaju gde da se odloze jakne, pa smara nosenje iz sobe u sobu, sa sve katalozima...

Link to comment
Share on other sites

Ta primedba za jakne ti je na mestu. Prosto je neverovatno da hotel nema garderobu. 

Znajući za taj dugogodišnji problem, ja jaknu ostavim u kolima i u košulji uđem u hotel. Juče je to bilo malo čupavo jer je napolju bilo svega par stepeni, ali i to je bolje nego da posle ne znam šta ću s jaknom. 

Mada, primetio sam da mnogi ljudi uopšte ne skidaju jaknu. Ne znam kako izdržavaju.

Link to comment
Share on other sites

Skupi sistemi me ne zanimaju previše, ne bi ih komentarisao, osim da mi je SF bio od njih najprijatniji.

Od nižeg segmenta, super su mi ATC, i takođe mi se nije svidelo što je priključen bio i sub, iako prezenteri kažu da radi na minimumu, meni smeta, ide ide sve ok i onda neki bas ton iskoči i upropasti sve.

Spendor takođe dosta dobar, mada mi je krivo jer nisam čuo classic model koji je bio u subotu, više mi prija njihova malo tamnija prezentacija, A serija je malo otvorenija, koliko se sećam i D7 je malo otvoreniji, ali definitivno spendor je super kućna varijanta.

Gallus mi se dosta svideo najpre zbog po meni najboljeg basa na gornjem spratu, najverovatnije jer je kompresiona kutija, dosta mala soba i blizu zvučnici ali i pri toj konfiguraciji ništa ne krešti i ne cepa uši. A i bela boja im baš leži.

 

Inače gužva je bila poprilična, meni ne prija, u par soba bukvalno nije bilo smisla ni ulaziti. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Koji konkretan JBL model je bio uparen sa M-Tošom?

 

1 sat ranije, Krca44 said:

Sa hornom koja ne prsti.

:D

 

Nisam prilazio izbliza pa ne mogu 100% da tvrdim ali liče na K2 sad da li 9800 ili 9900, male su razlike.

I daj da se ne zajebavamo, JBL je - sta god mislili o njemu danas - i dalje ozbiljna firma ciji statement zvucnici od $30,000 (K2 9900) nemaju onakav bas sami od sebe, makar nakačeni kablom od pegle na bilo kakvo half-decent pojacalo. K2 serija je razvijana za japansko tržište gde nema zajebavanja. Rekao bih da je preoptimistično zamišljeno to upravljanje prostorom hotelske sobe u kome malo vrtimo sistem sa jednog zida pa onda okrenemo stolice za 180 stepeni pa onda vrtimo sistem sa suprotnog zida. Ne znam, prošle godine sam dosta branio taj isti ili sličan sistem tako da zaista nisam apriori negativan. Kamo sreće da su izneli M2....

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, anubisgrau said:

JBL Synthesis S4700, to je nekakva skraćena varijanta K2.

$20,000 za par.

Hvala

Jedina zamerka je ista kao prosle godine, mislim da McIntosh i JBL ne idu zajedno, da bi u drugoj kombinaciji mozda i jedni i drugi svirali bolje.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...