Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

2 sati ranije, impuls said:

Poslusajte prvo sedmice sa nekim zescim pojacalom, kao sto je Hafler XL600, poigrava ce se sa njima mada ima uskih grla na njemu kao losi terminali, osiguraci na putu signala i slicno ali cete imati predstavu kako moze da radi Infinity

Vrlo rado. Nadam se da ću imati prilike da dođem do njega.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, miletrosak1959 said:

Audionote odlican,boja dobra,prirodnost sem basa koji nije bio najkontrolisaniji a zvucnici smesteni u cosak(kazu tako treba).

Meni je jedini utisak ostavio ovaj set. Složio bi se konstatacijom gore.

Stime da bi ga lično za moj ukus doterao boljim strujnim kablovima, uvek osetim suv / opor zvuk običnih strujnih kablova.

----------------

Danas sam definitivno potvrdio da ne mogu da slušam male drajvere, aka kolutiće.

---------------------------

I kao uvek, došli smo, čuli smo i ništa nisamo kupili. Još ih ovde kritikuju. Nemam pojma koliko se to isplati izlagačima.  :)

-------------------

Kii najbolja provetrena soba.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ovaj put bio u mogućnosti da posetim sajam, zato pažljivo čitam komentare. Hvala svima koji prenose svoje utiske, samo bi bilo još lepše da je malo više fotografija.

Elem, jel' bio u pogonu onaj Creek integralac u AV Impuls sobi ili je prošao nezapaženo? Da li je to neko čuo/slušao? Pitam jer su se komentari odnosili samo na Exposure/Spendor combo.

Link to comment
Share on other sites

Lep sajam i slažem se za vodič da je prava stvar. Utisci vidim baš variraju što je valjda i realno. Evo i šta je meni leglo bez obzira na cenu.

Rado bih ih posedovao (bez posebnog reda):

ATC SCM11 + REL - meni je lično to mnogo dobro, prijatno i čisto zvučalo. Prvi susret sa ATC-om u životu i ozbiljno sam ih ucrtao na mapu.

Gallus soba - odličan, živ i detaljan zvuk, nije napadan i ništa ne štrči - koliko sam mogao da čujem u gužvi i lošoj slušackoj poziciji. Čak sam bio iznenađen kako to da bas ne divlja u onoj sobici.

Franco Serblin Ktema i prateći sistem - vrhunski, izuzetno detaljan a tečan zvuk. Oduševljava me npr. kako su visoki kristalni a ni trunke zrnatosti i napadnosti. 

Dayens soba, radili su Grande Micra i meni je to bilo izuzetno energično, dinamično i prijatno... Samo je bas ipak možda malo plitak. 

 

Vredno pomena:

Šolaja soba - Za mene je pre svega bilo preglasno, ali čula se luda energija i tranzijenti. Ipak mi se čini da ima neki električni napadan prizvuk, ne znam bolje da opišem. 

Moon + Dynaudio Contour 60 - Jako uredan zvuk, tačan, dobra kontrola i sviđa mi se mirnoća visokih... ali mi nešto fali, ne znam ni ja šta... možda malo živosti i uzbuđenja

Kii Three - Uhvatio sam sweet spot i oduševio se osećajem prostora i pozicionirajem, ali mi često zvuče suvo. Delom im se divim ali ne želim takav zvuk da slušam. 

Esse Quadro - oni ljubičasti zvučnici, ružni :) ali vrlo prijatan i zaokružen zvuk. Nije bilo muzike koju slušam pa ne mogu potpuno da procenim, ali za prvi utisak obećava. 

 

Ostalo ne bih posebno izdvajao, Spendore A7 sam baš želeo da poslušam ali su mi nešto vrlo umeren utisak ostavili sa sve onim subom. U sobi sa Roon-om su me bolele uši od praskavih visokih, čak i dok sam samo prolazio ispred sobe su mi smetali... Chario isto napadno praskav, Trafomatic soba po meni malo siledžijski zvuk...

Uglavnom svaka čast na organizaciji i vidimo se dogodine. 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, anubisgrau said:

...... obicno ne idem na sajmove ovog tipa nabrijan da tražim dlaku u jajetu.

(.....)

Super.

Ali, zašto bi onda uopšte i išao na nekakav sajam?! 

Ja nisam išao već par godina.

Ove jajare ovde, samo čekaju, slinavih noseva, da neko nadje dlaku pa da je oni onda zdušno junački ugaze i ispljuju.

Dakle, ne ponašaš se audiofilski, treba te banovati s foruma.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Aibo said:

Gallus soba - odličan, živ i detaljan zvuk, nije napadan i ništa ne štrči - koliko sam mogao da čujem u gužvi i lošoj slušackoj poziciji. Čak sam bio iznenađen kako to da bas ne divlja u onoj sobici.

Kompresione kutije.

Koliko cujem, danas su podignute na stalke. Nadam se da je to podiglo zvucnu sliku.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bujodrag said:

Super.

Ali, zašto bi onda uopšte i išao na nekakav sajam?! 

Ja nisam išao već par godina.

Ove jajare ovde, samo čekaju, slinavih noseva, da neko nadje dlaku pa da je oni onda zdušno junački ugaze i ispljuju.

Dakle, ne ponašaš se audiofilski, treba te banovati s foruma.

Pazi ti mali šta pričaš... :) ha ha

Link to comment
Share on other sites

Citam zapazanja posetilaca I shvatam koliko su ukusi razliciti !!! Jos na to sve bih dodao varijabilu izvora, kvaliteta produkcije I vrsta nosaca.... znaci odes kuci I vise ne znas sta je gore a sta dole:wacko:  takodje sobe su svirale svoju pesmu a mi gosti smo takodje jeli zvuk, jer kad se vratim u sobu koja je bila puna ljudi I bez pozornice kada mogu da biram gde cu sesti utisak se totalno izokrene....toliko, da ne tupim vise! 

Pozdrav svima I hvala organizatorima sto nam priredjuju ovakve divne prilike za druzenje I slusanje muzike I uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Delija said:

Kompresione kutije.

Koliko cujem, danas su podignute na stalke. Nadam se da je to podiglo zvucnu sliku.

Ne sećam se iskreno na čemu su bili ali sam se zavalio i bili su mi visoki taman koliko treba, a i zvučna slika. Ali gužva itd. pa je to sve ipak orjentacioni utisak. 

Link to comment
Share on other sites

Franko Serblin Ktema i sistem...zaista visoka klasa reprodukcije.

Trafomatic & Blumenhofer  ... meni se svidja iako ona hornica ume da povremeno udari po usima.

Spendor... juce bejah kratko a na osnovu pisanija imao sam neka ocekivanja ( sto je zapravo pogresno )... pa nadam se drugi put bice bolje.

Aery su me iznenadili jer su vrlo lepo svirali sa onim gromada zvucnicima ( Infinity ? ), povremeno se imao osecaj da bi tim kutijama trebalo snaznije pojacalo ali sem toga vrlo lepo.

Gallus nisam ni cuo kako treba, mala soba, guzva ali i tako deluje vrlo prijatno.

Luxman & neki zvucnici ( Italijani ??? ) povremeno malo prskavo ali inace ok sa gramofona.

To je samo ono na sta sam obratio paznju.

Ljudi koje sam video i upoznao ( sa foruma i van foruma )... to je valjda najbolji deo manifestacije, zao mi je samo sto sam propustio da vidim i mnoge druge koji su bili.

Link to comment
Share on other sites

  1. Rotary Audio - Franco Serblin na Kuzmi Stabi R ubedljivo najbolji zvuk sajma. Od danas sa moje strane ogroman respekt prema ovom proizvodjacu (FS). Po svim parametrima apsolutno vrhunska reprodukcija gde nijednog momenta nije bilo potrebno (pre)glasno slusanje. Klasicna muzika zvucala upravo onako (najpribliznije moguce) kako treba, tj. kao na koncertu uzivo. Bas fenomenalan, jednostavno zvuk bez mane za cisto uzivanje :)
  2. Trafomatic  - od ocekivano dobrog zvuka do “too much of a good thing”.. zvuk prenapadan sa nedovoljno koherencije izmedju drajvera. Ona horna setovana kao za klupsko ozvucenje, koga usi nisu makar malo zabolele ima ozbiljan problem sa sluhom. Ovaj sistem ima drajv i to za izvoz, ali mu nedostaje finese. Zao mi je sto nisam stigao da cujem kako radi sa Dr. Feickert gramofonom. 
  3. Kii Three posle 20 min. slusanja i dalje ostavlja neki utisak distanciranosti sa slusaocem, previse kontrolisano i potpuno odsustvo fun faktora, meni vrlo bitnog.
  4. Mekintosh i JBL potpuni debakl, da nisam ocima video da se vrti ploca, mislio bih da svira neki prosecan cd plejer. Kao neka mrena da je bila u zvucnoj slici. Za JBL znam od ranije da sviraju kao odlican hifi, ali svakako ne kao high-end. Luxman gramofon i prateca elektronika svakako ostavili bolji utisak.
  5. Solaja i Tight sound factory cini mi se bolji nego prosle godine. Osim na momente basa koji je bio prenaglasen tj. neprirodan (u pitanju je bila reprodukcija kontrabasa), zvuku je pomalo nedostajalo prociscenosti tj. finese u srednjem/visokom spektru kao i tela i ekspresivnosti u sredini koja kao da se malo utopila izmedju snaznih basova i zvuka ribona. Generalno dobar zvuk sa puno drajva.
  6. AV impuls - Spendor Classic na Exposure monoblokovima i M2Tech Young jako dobar i zabavan zvuk, nazalost nismo culi kako radi bez Rel sabvufera koji se na momente “cuo” na na masnije produciranoj muzici.
  7. Audio Note - takodje odlican sa taman koliko treba “in your face” zvuka, tecno, bez zrna, sa emocijom. Jedino sto mi se nije svidelo je prenaglasen bas i realno preglasno slusanje, potpuno nepotrebno u onako nevelikoj sobi.
  8. Gallus audio - odlican po ceni nesto vise od 3k €, amplifikacija sa lampom na ulazu i D klasom na izlazu sasvim dobra. Osim roka (Pink Floyd), i Bach-ove Goldgberg varijacije su zvucale sjajno. Posebno mi se dopao definisan bas bez maltene ikakvog buma u onakvoj sobi. Kompresija bato.
  9. Intek - ovde sam dosao samo da bih cuo PSI Audio aktivne bas trapove AVAA C20. Uredjaj nije jeftin, ali je vrlo elegantan i prakticno menja hektare pasivnih trapova koji peglaju frekvencije 15-150Hz. Bio je AB test sa i bez i mogu reci da se cuje fina razlika kada su uredjaji aktivni - dobija se veca pozornica sa finijim detaljima i duzim trajanjem tona, kao i naravno definisaniji i bolji bas. Super je sto se ne nalazi na putu signala i sto moze da se tjunira prema konkretnom prostoru i ukusu.
  10. Vox - ne pitah Mladju koliko su radili Dynaudio Contour, ali cini mi se da je zvuk bio bolji prosle godine sa Metronom digitalijom kao izvorom i EC amplifikacijom (po meni najbolji u Vox sobi ikada).
  11. 4audio - Sonus Faber i Audio Research tonski perfektni (neutralni), ali im je prosto falilo nekih varnica i stofa da zasijaju punim sjajem.

Najposeceniji sajam do sada cini mi se, guzva oba dana, sjajna atmosfera :) Video sam puno poznatih lica, ispricao se sa mnogima.

Ljubi sve cestitke za uspesnu organizaciju!

Link to comment
Share on other sites

Danas "likic" iz Trafomatika objasnjava kako truba treba da se cuje :/  ... i kako nekim  nasim ljudima smeta horma pa je na kutijama utisana do kraja.... a ja se misiim... sta bi bilo da nije utisana za tih par decibela... batooo, krv na usima... nisi ti cuo trubu na uvce veruj mi nikada u zivotu a kamoli da si probao da istoj  toj trubi rezes frekvenciju kako ti se moze, ha,ha,ha.... Btw, zvuk kod Trafomatika uzas, jedna lepa sredina i to direkno iz kutija, nazalost ni juce nisam imao bolji dojam.......

Auris... bascina neka cepa nedefinisano i prekriva ostali spektar koji je inace malko njanjav i povucen i po meni jako upitan....da ne spominjem "kozu" koja je lepljena ko da smo se ja i Perica igrali na tehnickom obrazovanju... a cena prava sitnica....  

Dosta pljuvanja ali nasi su (a svecki) pa mi se moze, jer sam se bas razocarao i pomalo sam i besan :) 

Iskreno kad se sva sagleda, ondos cena kvalitet i dubina novcanika ( koja je kod nas u Srbe 3x veca od mogucnosti ... ) najveci utisak na mene su ostavili sistemi u sobi Solaja Audio i Tight Sound Factory koji nevezano za cenu i nase novcanike rasturaju u svakom pogledu i odmah zatim Gallus Audio... zajebano dobra postavka, pogotuvu za tu cenu.. zvucnici 3.000.eura i za te pare svira bolje od 80% izlagaca..,

Necu biti iskren ako ne pomenem i Rotrary Audio, opasan sistem ali nazalost finansiski nedostizan i sobzirom na cenu ocekivao sam i vise ali opet ozbiljan igrac...

Ostalo ne pomenuto..pa lepo znas kako...ce izadje na televizor... a mozda i nece....

:wave2

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, anubisgrau said:

sta si ocekivao vise od rotary audio, striptiz u sobi?

E, imao sam striptiz x puta u sobi čak i pre nego što sam kupio Rogerse. Britanci su prehajpovani, definitivno  ;) 

19 minuta ranije, Relja said:

(....)

... batooo, krv na usima... nisi ti cuo trubu na uvce veruj mi nikada u zivotu a kamoli da si probao da istoj  toj trubi rezes frekvenciju kako ti se moze, ha,ha,ha....

(.....)

Ih, čuo.....

Svirao s trubačem. I miksao u studiju.

Mada sam mnogo duže svirao sa saksofonistom. 

 

Al' najgori je bio klarinet. Baš se nikako ne uklapa u normalnu rock postavu. E, tu uši bole. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...