Jump to content


Hi-Files Show 2018


Ljuba

Recommended Posts

1 hour ago, anubisgrau said:

audiofilija srpska zanemela...

Cekamo sta ce Anubis da presudi

:D

..................

Danas bio a ici cu i sutra da sredim utiske.

Trafomatic & Blumenhofer...  jako dobri, premalo muzike sa Dr. Feickert grama.

Bio vise puta, guzva nevidjena ( svuda )

Mek & JBL horne... sa gramofona Mek...( zvucnica Sumiko radjena za mek ) vrlo dobro

Luxman gram kasnije..sa drugim kutijama...ok

Unico... sirov zvuk

Kii..ok, Solaja & Zvucnjaci bolji od prosle godine, Gallus skroz gore levo ... ok

Rotary promasio, sutra

Link to comment
Share on other sites

Najbolji utisak su na mene ostavili: 

- Solaja Audio & Tight Sound Factory, bolje balansirani zvuk nego prosle godine. Na preporuku ljudi sa foruma detaljnije sam slusao Kii u susednoj sobi, nije lose no nije ni prici Solaji. Kupujte domace. Jedina mala opaska, cini mi se da Fostexa ne treba pustati preglasno, tanke membrane imeju da zvone kad se previse odvrne.

- Trafomatic Audio &  Blumenhofer Acoustics. Blumenhofer zvucnici su ocigledno inspirisani starim JBL studio monitorima Grega Timbersa. Bas drajver od 15" jako podseca na jbl 2235, tu je srednjak od 10" verovatno u kompresiji sto u kombinaciji odlicno pokriva mid bas i low mid, super se cuje na muskom glasu i daje mesa instrumentima, taj srednjak upravo fali odlicnom JBL dvosistemcu u susednoj sobi koji je kao i prosle godine prezentovan na McIntosh sistemu. Jedina moja zamerka je visoki u maloj hornici koji mi nekako strce i pomalo bimuju i suskaju u najvisem registru. Kod starog jbl je taj deo pokriven 2" kompresionim  u acoustics lens horni  i bulit visokotoncem, i to je mnogo bolje.

- Rotary Audio predstavio Franco Serblin Ktema zvucnik, jedan od poslednjih radova cuvenog osnivaca Sonus Fabera. Interesantan oblik, sa uskom prednjom plocom sa dva 4" srednjaka, interesantno realizovan bas koji radi u nekoj vrsti band pass, i ne zvuci kao klasican bas refleks. Ganjano DCS sistemo. Umilan tonalni balans u tradiciji najboljih radova Sonus Fabera iz doba kad je Serblin bio vlasnik i konstruktor.

Link to comment
Share on other sites

Odličan sajam, za mene najbolji do sada. Sreo sam skoro sve ljude sa foruma sa kojima sam se ranije upoznao i veoma mi je drago što sam uspeo da popričam sa svima. 

Hvala organizatoru! 

Najveće razočarenje - Blumenhofer, Unison, ATC i kada je neko ispustio goluba u rotary sobi! 

JBL bolji nego prošle godine. 

Auris veoma dobar, mada mi je bass bio pomalo čudan. Dizajn mi je...upitan.

Odlični su mi bili Spendor u kombinaciji sa exposure i chord-om (bolje mi je sviralo nego sa young mk3). Po meni nepotrebno radio sub... 

Šolaja isto vrlo dobra soba ali bass prenaglasen mada vrlo kontrolisan i dubok-vidi se da je konstruktor bass freak :)

Kii je slično radio, mada sa manje "života" i više "finese" . Sigurno će, kao i ranije, biti dosta poređenja između ove dve sobe. 

Esse zvučao izuzetno balansirano, ali čini mi se da je premali bio za sobu i da je poprilično bio napanjen.

Ostatka izlozbe ne mogu da se setim... 

Voleo bih da mogu da odem i sutra. 

Link to comment
Share on other sites

Pohvaljujem organizaciju, sve je bilo super! :thumbsup2

Meni se veoma dopao zvuk Moon - Karan kombinacije, sa Dynaudio Contour... možda je i do izbora muzike, ali mi je baš prijalo da slušam.

Dopala mi se i Exposure - Spendor kombinacija, u malom prostoru na spratu iznad. 

Link to comment
Share on other sites

Čestitke Ljubi na vrhunski organizovanoj manifestaciji prepunoj finog sveta sa svih strana, i proizvođača i uvoznika i slušalaca. Ovo je baš dobar pomak i kontinutet rasta koji se video i na prošlom sajmu. Iskreno se nadam da i u poslovnom smislu ima osnova za optimizam. Ali čak i da nema, fantastičan vajb i dobro raspoloženje na svim stranama su dovoljna motivacija da se jednom godišnje svi iscimamo.

Lično mi je posebno drago što sam video Slobu Miljkovića (BM Audio) čiji je poslovni partner iz Hrvatske (Rotary Audio) bio prisutan pa mu je ovaj pružao podršku. Nadam se da je ovo korak ka nečemu što bi bio veliki pomak za sajam sledeće godine - soba BM Audio, iskreno navijam za to. Zamislite dobro podešen sistem koji čine Shindo pojačalo, Devore zvučnici i neki dobar gram - ne mora ništa veće . Život je suviše kratak da pamtimo gluposti i tako svi gubimo, a nimalo slučajno - juče je bio Međunarodni dan tolerancije.

 

Hvala Ljubi još jednom

Link to comment
Share on other sites

Najveće razočarenje - Blumenhofer(TVRD ZVUK ,ONAKO NEMACKI), Unison(ZAGUZEN),Auris(NEZANIMLJIV) .

Odlični su mi bili Spendor u kombinaciji sa Exposure.

Audionote odlican,boja dobra,prirodnost sem basa koji nije bio najkontrolisaniji a zvucnici smesteni u cosak(kazu tako treba).

Solaja bi trebao da promeni zvucnike.

Kii bez zivota i detalja,mrtvo.

Esse dobar,zao mi je sto nisam cuo veci model ali cena neprimerena.

Link to comment
Share on other sites

Prvo hvala Ljubi što je jedan od ljudi koji nas podseća da je i Beograd ponekad svet. 

Što se tiče prezentacije i opšteg utiska Mlađa ponovo #1 a komplet ekipa iz Budimpešte sa HiFi sajma može na obuku u Vox.

Dva najbolja zvuka za mene su Rotary Audio i Vox. Zatim AR i SF od 4Audia.

JBL nema šta da traži na Mc, žali bože one amplifikacije i svega ostalog. Dayens standardno, Spendor gore odličan kao i wireless Dynaudio. Kii standardno prosečno, Auris mi se uopšte nije svideo, svira kao dual-mono. Italijanski bordo zvučnici gore loše izgledaju još gore. Kod Šolaje standardno višak alkohola i manjak kiseonika uz dobar zvuk. 

Ponovo nema MBL na moju žalost kao ni Raidho-a.  

 

Link to comment
Share on other sites

Utisak nakon prvog dana o sistemima koje sam uspeo da čujem:
1. AV Impuls sa Expo mono blokovima i preampom, Youngom i Spendorima je veoma kvalitetno zvučao. Sutra stize novi Spendor A7 pa treba i to cuti.
2. Moon i Dynaudio Contur 60 - kvalitetno

Trafomatic mono blolove bih rado da čujem na nekim drugim zvucnicima.

Ne bih navodio sta mi se nije svidelo od ostalih sistema, a nisam sve sobe ni uspeo da posetim.

Organizacija sajma je malo unapredjena; posebno pohvale Ljubi za medijske najave koje su bile jako zapazene, za Show Guide brosuru, i pozitivnu atmosferu.

Posetiću sajam i sutra.

Sent from my LG-M700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kasno sam danas stigo ali iskreno vredelo je, sutra svakako ponovo i na tenane. Zelja mi je bila najvise da cujem Auris i Trafomatik jer nemam cesto priliku za to ali kad ono medjutim dabome.... Trafomatik u dva navrata i oba puta nabasah na gramofon tako da necu da pljujem jer nije red ali ne mogu da kazem i da mi je sve ravno sobzirom na cenu komponenti i njihovu reputaciju, zato i sam sebe lazem da ce sutra biti bolje.  Kod Aurisa nazalost nisam ni stigo da udjem, sutra obavezno. Zato Solaja prasi i to ove godine ozbiljnije nego prosle. Na trenutak mi se pricinilo da bas opet malo tutnji ali kada sam uspeo da zauzmem sedeci polozaj sve je doslo na svoje. Ovo je situacija u sobi oko 19:30h ( izvinjavam se na mutnoj fotografi ali atmosvera se vidi) rokali su AC/DC, Dire Straits, Deep Purple i ostali rokeri s'moravu ;)  

46444567_2352532448093765_5260158477338148864_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bio na sajmu danas, na kratko. Sreo sa sa mnogo poznatih ljudi. Atmosfera odlicna. :) Rekao bih i da je organizacija odlicna. :)

(I pored svih zamerki koje se upucuju prostoru, ja nekako volim taj Holidej In. Svidja mi se lobi, mali kafe u prizemlju...)

Pravo da Vam kazem, u sobe skoro da nisam ni ulazio. Mozda jednu dve na po 1 min. Nesto nisam bio u fazonu da bilo sta slusam.

Link to comment
Share on other sites

Želeo bih da čestitam organizatorima i izlagačima, drago mi je što sam bio u prilici da posetim sajam. Gužve su bile u svim salama što znači da ipak postoji interesovanje za ovakvu vrstu manifestacije.

Ne bih da iznosim svoje utiske po salama ponaosob, ali bih istakao sistem koji je izložio Šolaja koji je zvučao izvanredno.

Uvek sa posebnom pažnjom obilazim sobe u kojima svoje uređaje izlaže AV Impuls, jer tu zaista ima šta da se vidi i čuje. Zamerka je što je u tim sobama često prikopčan sub koji onemogućava slušaoca da stvori pravu sliku o tome kako rade ostali uređaji koji su povezani. Kombinacija Exposure, Spendor,Rel je lepo svirala.

I da ne zaboravimo lep gest organizatora što nam je omogućio besplatne ulaznice!

Link to comment
Share on other sites

Manifestacijom sam prezadovoljan i skidam kapu i Ljubi i svima koji su ucestvovali u organizaciji, kao i izlagacima koji su se odazvali.

Ovo izgleda sve bolje i bolje... :listen

Bio je guzvanjac, ali neka - i treba.

 

Iskreno, zvukom sistema nisam bas toliko zadovoljan, pogotovo kad se u obzir uzme njihova cena. Takodje, izbor muzike je bio savrsen za spavanje :) - cast izuzecima. Naravno, vredelo je sve to poslusati, a i pogledati.

Da kazem odmah za pocetak i da sobe ne mogu da budu izgovor za losiji zvuk, jer vecina ljudi kod kuce ima losiji prostor i nemaju takvu slobodu pozicioniranja zvucnika i ni blizu toliko zavesa i tepiha i oblozenih zidova.

 

Po koji vrlo kratak komentar za vecinu sala / soba...

Ne znam ko je "zasluzan", Trafomatic ili Blumenhofer, ali da su kojim slucajem na tom sistemu pustili AC/DC - usi bi prokrvarile :) Bukvalno. I ovako je bilo blizu. Vidim da je par ljudi ovde hvalilo ovaj sistem - ja se pitam da li smo slusali isti sistem. Bas me zanima sta ima da kaze @anubisgrau.

McIntosh + JBL - Na "papiru" ozbiljan sistem koji bi morao bolje da zvuci. Necu bash da kazem preskup "razglas", al'... Ne znam ko je "krivac" - amplifikacija ili zvucnici. Napomena - samo gramofon sam slusao kao izvor. Imali su smelosti da pustaju "normalnu" muziku, a ne samo smaracke sampler-e - lepo od njih, ali nije bash pomagalo.

Vox / Dynaudio C60 - S obzirom da C60 imam u svom sistemu, definitivno mi lezi taj zvuk. Cuje se da su neusvirani. Ostatak sistema je po meni mozda i nepotrebno preskup.

SF + AR ne mogu uopste realno da procenim zbog loseg izbora muzike. Sistem bi svojim pedigreom i cenom trebalo da oduva, ali ja to nisam cuo...

Unison sistem - Ovde mogu da kazem - preskup razglas. Zao mi je sto nisam cuo NAD M32.

Sa Auris sistemom nesto gadno ne stima. Dao sam im tri sanse i nijednom nisu bili ni blizu. Michael Jackson - Thriller je bila poslednja. Najvece razocarenje sajma. Jedino sto je vredelo u ovoj sobi je devojcica na ulazu :)

Rotary Audio & Sloba BM - Nije lose, naravno, ali za cirka 100k sprava imao sam ozbiljna ocekivanja. Zanimljivo da mi je mozda i vise legao "analogni" deo sistema, uprkos ozbiljnom digitalnom delu sistema i tome da bash i nisam ljubitelj gramofona. Naravno, u onom periodu u kom sam slusao - mozda bi se kasnije promenila prica.

Dayens - Bila je pauza kad sam bio u prolazu, a i nisam nesto previse bio zainteresovan da se vracam.

Vox / Xeo 30 - Za tu cifru bih ipak slagao klasican sistem. Za tise slusanje i mogu da prodju, ali su ograniceni midbass driver-ima od samo 14 cm.

Audio Note + Lampizator - AN-J/LX Hemp bolje zvuce nego sto izgledaju. A to i nije previse tesko :)

@solaja + @beatgoeson - Ovo meni sasvim OK zvuci, za razliku od nekih drugih sistema koji napadaju detaljima od kojih se ne cuje muzika. Ostaje stara zamerka - morali bi da porade na vizuelnom delu prezentacije. Bar stalke za zvucnike mogu da ofarbaju u crno (mada bi konacno mogli da naprave i neke metalne), a i radni sto im je postao zastitni znak :) Pohvala i za raznovrsnost muzickog materijala.

Esse Quadro - Muce se sa iole glasnijim zvukom. Svirao je Pink Floyd dok sam slusao i ne lezi im.

AV Impuls - Fino je to @Sonichammer podesio - nisam ni sumnjao u njega :) Mada, mogao bi dzimrija da se "otvori" za jednu salu umesto sobice :P

Moji zemljaci Vrscani - Nemam nista specijalno protiv Kappa-i, ali u svojoj klasi - to nisu zvucnici za prezentaciju vrhunskog pojacala i sistema, kako oni reklamiraju svoj. U "vodicu" se pominju njihove kutije - otkud Kappa-e?

Wilson Benesch - Isla je neka bezvezna muzika i nisam imao zelju da duze slusam, a ni da se vracam posle.

Kii Audio Three - "domaca aktiva" po meni bolje zvuci. Kii mi u gornjem delu spektra zvuci kao kad u svom sistemu pustim ARC da radi do 5 kHz ili cak i vise od toga (koristim ga do 300 Hz). Dinamika nije bash sjajna. I bas bi morao biti bolji (kontrolisaniji, manje "brundav") - kao da sve to nije bash najbolje podeseno.

Gallus - Fale stalci od bar 20 cm, ako ne i vise. Bez njih se slusaju patuljci visine pola metra. Ne secam se da sam cuo sistem koji toliko spusta zvucnu sliku. Prosto neverovatno. Nadam se da stalci popravljaju znatno pricu. Neko je pitao za cenu zvucnika - 3200€, ako se ne varam. Pametno su uzeli sobu koja je udaljena od drugih.

 

p.s. Devojcica sa harf(ic)om - zanimljivo uz malo falsiranja :lol:, doduse svaki put uz smesak, a nije ni cudno pored tolike buke i blago receno "cudnih" voajera :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...