vladovid

Belgrade Audio Video Show 2018

Recommended Posts

Bio juče, obišao sve sobe, lepo prezentovano, manjak gužve je plus, ima uvek mesta u prvom redu da se sedne u sweet spot. BFA zvuči jako dobro sa tim slovenačkim kutijama. Na mene najbolji utisak ostavo Focal Sopra 2, amplifikacija je bio Naim Supernait XS i neki novi Marantz DAC. Taj setup bih poneo kući bez ratmišljanja, dinamika, prostor, scena, još i mnog lepo izgleda taj Focal.

Samo da izrantujem, šteta što je firma kao što je ProAc prešla u ruke dilera koji nema nijedan rasni lampaški brend u svom katalogu. Ona soba koju je rahmetli One Hi Fi predstavio na jednom starom sajmu, Acoustic Masterpiece AM-201, Clearaudio Concept i ProAc D18 - najbolji (strani) zvuk za najmanje para ikada na sajmu!

Nov sam ovde i od skoro sam poceo da se interesujem za hi fi uredjaje  ali sam preko interneta video reklamu za taj sajam i otisao...Bila je velika guzva,ljudi po prostorijama su bili i te kako prijatni a i moja ocekivanja sobe u kojoj su se reprodukovali filmovi sa specijalnim efektima su nadmasila ocekivanja :) Takodje bili su izlozeni i PB16-Ultra i PB-4000 koji su nenormalno dobro radili :) Nisam ni znao da SVS roliko dobro pravi subove. Takodje  nisam verovao koliko brendova na jednom hi fi sajmu moze da se nadje od strane jedne firme :) 

Vidimo se za vikend na sledecem sajmu!! :)

Bio u nedelju. Organizacija, osoblje, izbor komponenti i prostor na visini. Izvor zvuka svuda isti, usb, sto neki zameraju, ja mislim da nije lose.

Zvuk, onako. Za razliku od vecine, nisam pristalica malih kutija koje po pravilu nemaju prve dve oktave. I ove malo vece, baz suba su suplje dole. Dakle, nema zvuka koji bih mogao da izdvojim kao vrhunski, ipak je dugogodisnje slusanje druge vrste zvucnika ucinilo svoje (dipoli, veliki riboni, aktiva, multisub).

Za razliku od prethodnih clanova, najvece razocarenje je bio KEF Muon na EC, zvuk muljav, nedefinisan, bez donjeg basa i dinamike, nekako ravan. Da li je stvar u neuparenosti sa EC, nisam siguran. Pogledam juce o njima na stranim sajtovima, naidjem da je na nekom sajmu Muon proglasen za “najgori zvuk”, znaci ima tu nesto. Blade, takodje bez nekog wow utiska.

U velikoj AVR sobi gde su bila dva velika SVS suba, za koje znam da su dobri, muljav midbas. Ovo iznad, kao na svakom AV risiveru.

Pitao sam par momaka dali je uradjeno merenje pri namestanju postavki, odgovor je bio negativan. Smatram da je to velika greska, za poznavaoca stvar od pola sata a utisak izmedju loseg i dobrog zvuka veliki.

Ono sto mi se posebno svidelo, bez velike guzve u sobama, mozes da sednes i slusas ko covek, lepo klimatizovano, nema vrucine i dusegupke.

Generalno, pozitivan utisak.