Jump to content


Belgrade Audio Video Show 2018


vladovid

Recommended Posts

Sad sam se vratio sa AVS. 

Sve pohvale organizatorima, za klasu podignuto u odnosu na prošlu godinu a prošle je bilo odlično. Ove godine i parter i gore po sobama sistemi - kapa dole.

Dosta toga mi se baš svidelo kako zvuči uz par sistema koji nisu "moja šolja čaja". 

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Krca44 said:

Kablove ne moras da meris a ako hoces da sredjujes sobnu akustiku to je prva stvar koja ide  :D

Naravno. Nego kako si se setio kablova? Meni nisu bili ni na kraj pameti. :)

Ima tu članova koji ih upisuju kod matičara kad se rode pa ih prate od kolevke pa do udaje. Ja svakako nisam od njih.

Mada mogli smo da pitamo profu i za usviravanje dvoseda, troseda i akustičkih panela.

Link to comment
Share on other sites

1.Kef ls50 wireless
2.Naim Unti Star i Focal
3. Focal Elear 
Tolko:listen
Dakle, došao sam da napišem za iste te 3 stvari. :)

Usput, ne mogu da ne uputim kritiku na to da su stalci bili preniski svuda, bez spajkova čak... KEF LS50 mi svira u prepone bukvalno (a zbog njega sam najviše otišao jer sam se zagrejao za kupovinu). Isto važi i za mnoge druge manje kutije. Neozbiljno je.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni su pasivni Kef LS50 sa Arcamom (čini mi se) SA20  još bolje zvučali nego wireless LS50. Ovi poslednji su imali nekako prejak bas, od kojeg ostatak opsega nije mogao lepo da dođe do izražaja. Pasivni LS50 su mi bili prava mera svega.

Naim uniti star sa Focalom mi je zvučao još bolje nego KEF LS50 sa Arcamom. Zvuk je manje napadan, nenametljiv, neutralniji... na prvih 3min slušanja deluje da su Kefovi dinamičniji i zaokruženi, ali nakon nekog vremena sam osetio da Focal i Naim manje umaraju i da zvuče prirodinije.

IMG-0308a.thumb.JPG.8297bc13b729eb2d5def059265e3d9f6.JPG

Link to comment
Share on other sites

Koliko ljudi toliko utisaka često dijametralno suprotnih. Eto, meni su aktivni za klasu bolje svirali od pasivnih na Arcamu. 

Sistem Sa Naim i Focal 926 je svirao prelepo, relax varijanta, opušteno, detalji, dinamika...za moj ukus to je to. Može ceo dan da se sluša a da ne zamara.

Kef R11 na Denonu očekivano dobro. SVS je nešto što je na drugoj strani spektra od pomenutog komba - uopšte mi se ne sviđa ali ni malo.

ProAc Response dt8 i eci6dx je zvučao tanko, neobedljivo, oštro. Vrlo loš zvuk, zamarajući, mehanički. 

Najprijatnija iznenađenja i oduševljenja su mi:

1. D330 podnostojeći Wdale za neverovatnih 340 eura. Čudo šta je moguće kupiti za ovaj novac.

2. 3020i u PMA800NE - ooooodličan zvuk za nekih 650eura

3. 3050i Marantz NR1200...svira fenomenalno cca 1300eura

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Sloba said:

Koliko ljudi toliko utisaka često dijametralno suprotnih. Eto, meni su aktivni za klasu bolje svirali od pasivnih na Arcamu. 

Sistem Sa Naim i Focal 926 je svirao prelepo, relax varijanta, opušteno, detalji, dinamika...za moj ukus to je to. Može ceo dan da se sluša a da ne zamara.

Kef R11 na Denonu očekivano dobro. SVS je nešto što je na drugoj strani spektra od pomenutog komba - uopšte mi se ne sviđa ali ni malo.

ProAc Response dt8 i eci6dx je zvučao tanko, neobedljivo, oštro. Vrlo loš zvuk, zamarajući, mehanički. 

Najprijatnija iznenađenja i oduševljenja su mi:

1. D330 podnostojeći Wdale za neverovatnih 340 eura. Čudo šta je moguće kupiti za ovaj novac.

2. 3020i u PMA800NE - ooooodličan zvuk za nekih 650eura

3. 3050i Marantz NR1200...svira fenomenalno cca 1300eura

 

U pravu si za Q acoustics, zaboravio sam na njih - i mali i veliki sviraju odlično. Veliki su mi možda i best buy.

Link to comment
Share on other sites

Od svih izloženih uređaja najbolje su mi zvučali studijski monitori PSI audio A25-M, oni su na donjoj slici najmanji, tamno bordo boje. Na mene su ostavili bolji utisak i od Focal Utopia-e. Baš su me ostavili bez reči. I ostali monitori su veoma dobro zvučali!

Nisi bili priključeni na hifi, već na neku rekao bih profi opremu koju nisam uspeo da identifikujem, mada se nisam mnogo ni potrudio... :) 

IMG-0298a.thumb.JPG.2d64d897ef04943459c77621281f441c.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Evo još dve slike, gore Focal Utopia i Focal Kanta sa Electrocompaniet-om. Izlagači su na naziv Kanta dodali akcenat na poslednje slovo a, pa su napisali Kantà, iako nisam nigde na netu pronašao da ih neko tako označava...  verujem zbog nezgodnih asocijacija koje u srpskom jeziku može da izazove originalni naziv :D 

I Utopia i Kanta sviraju jako lepo.

 

IMG-0299a.thumb.JPG.5d18690c2ea1a12be9fdcff9dbc80ecc.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dole su Kef Blade 2, koji su bili povezani na Naim Nait XS2, zvučali su takođe lepo. Iznenađujuje je kako je mali Naim od 2x50w lepo gurao Kefove.

Iskreno sam očekivao da vidim i čujem nova Naim pojačaja - Nait XS3 i Supernait 3, ali ih Naim nije poslao na sajam... navodno, kako kaže osoblje, Naimu toliko dobro ide prodaja, da nisu imali ni jedan komad da pošalju u Srbiju... dobro, možda neko i poveruje u tu priču :rolleyes: 

 

IMG-0302a.thumb.JPG.19fd83b466b0719a9e7a28f91b6f6dd7.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...