Jump to content


Belgrade Audio Video Show 2018


vladovid

Recommended Posts

Bio juče, obišao sve sobe, lepo prezentovano, manjak gužve je plus, ima uvek mesta u prvom redu da se sedne u sweet spot. BFA zvuči jako dobro sa tim slovenačkim kutijama. Na mene najbolji utisak ostavo Focal Sopra 2, amplifikacija je bio Naim Supernait XS i neki novi Marantz DAC. Taj setup bih poneo kući bez ratmišljanja, dinamika, prostor, scena, još i mnog lepo izgleda taj Focal.

Link to comment
Share on other sites

Nov sam ovde i od skoro sam poceo da se interesujem za hi fi uredjaje  ali sam preko interneta video reklamu za taj sajam i otisao...Bila je velika guzva,ljudi po prostorijama su bili i te kako prijatni a i moja ocekivanja sobe u kojoj su se reprodukovali filmovi sa specijalnim efektima su nadmasila ocekivanja :) Takodje bili su izlozeni i PB16-Ultra i PB-4000 koji su nenormalno dobro radili :) Nisam ni znao da SVS roliko dobro pravi subove. Takodje  nisam verovao koliko brendova na jednom hi fi sajmu moze da se nadje od strane jedne firme :) 

Vidimo se za vikend na sledecem sajmu!! :)

Link to comment
Share on other sites

Bio u nedelju. Organizacija, osoblje, izbor komponenti i prostor na visini. Izvor zvuka svuda isti, usb, sto neki zameraju, ja mislim da nije lose.

Zvuk, onako. Za razliku od vecine, nisam pristalica malih kutija koje po pravilu nemaju prve dve oktave. I ove malo vece, baz suba su suplje dole. Dakle, nema zvuka koji bih mogao da izdvojim kao vrhunski, ipak je dugogodisnje slusanje druge vrste zvucnika ucinilo svoje (dipoli, veliki riboni, aktiva, multisub).

Za razliku od prethodnih clanova, najvece razocarenje je bio KEF Muon na EC, zvuk muljav, nedefinisan, bez donjeg basa i dinamike, nekako ravan. Da li je stvar u neuparenosti sa EC, nisam siguran. Pogledam juce o njima na stranim sajtovima, naidjem da je na nekom sajmu Muon proglasen za “najgori zvuk”, znaci ima tu nesto. Blade, takodje bez nekog wow utiska.

U velikoj AVR sobi gde su bila dva velika SVS suba, za koje znam da su dobri, muljav midbas. Ovo iznad, kao na svakom AV risiveru.

Pitao sam par momaka dali je uradjeno merenje pri namestanju postavki, odgovor je bio negativan. Smatram da je to velika greska, za poznavaoca stvar od pola sata a utisak izmedju loseg i dobrog zvuka veliki.

Ono sto mi se posebno svidelo, bez velike guzve u sobama, mozes da sednes i slusas ko covek, lepo klimatizovano, nema vrucine i dusegupke.

Generalno, pozitivan utisak.

Link to comment
Share on other sites

Malo je BZVZ dva sajma? Ne mislite tako?

Ajde ako je bilo nekih neslaganja pa hteli da budu obaška, ali zašto u različitim terminima? Ne misle na ljude sa strane koji bi došli da vide.

Ajde što nije na istom mestu, to bi i podneli , malo tamo pa posle malo vamo,...samo da je  istog dana

Ali za dve nedelje da bijemo po 500 km je :screwy

Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, jednom mesečno bih išao na neki sajam na slušanje muzike. Dva puta u mesecu je još bolje.

Proleće nije doba za hifi. Ljudi su već uplatili letovanje, niko i ne razmišlja o hifi. Jesen je pravo doba.

Ja bih organizovao - da sam Plejer - svakog vikenda u svojim prostorijama borbe zvučnika i pojačala u istoj klasi. Ove nedelje tri para bukšelf, pa sledeće pojačala (podešena na istu glasnoću na jednim zvučnicima dovoljno transparentnim da pokažu razlike). Pa one tamo nedelje podnostojećih zvučnika, pa onda skupljih, pa jeftinijih. Ali po jedan set od recimo tri para zvučnika da svira ceo dan taj dan. Ulaz slobodan svima koji bi da se uvere ovo ili ono. ABC prekidač u rukama slušaoca.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...