Jump to content


Jumper


Engine

Recommended Posts

Ako sam vas dobro razumeo, pitanje da li se nesto dobija menjanjem dzampera...moja iskustva kazu da se dobija, u slucaju da se stavi kvalitetnija zica, ja sam na mojim bivsim kef 103.4 promenio fabricke orig dzampere za oehlbach posrebrenu licnastu zicu, i promena se osetila odmah i to na bolje.....znaci sto kvalitetnija zica + experimentisanja razna, mogu doneti poboljsanja .

Tek u bi wire kombinaciji kef pokaze koliko je kvalitean zvucnik.

..to su moja licna iskustva....

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Engine said:

Pojma nemam, slika je preuzeta,, čisto sumnjam da je bolji provodnik i manje interakcije ima kabal dugžine 20cm, makar kakvog kvaliteta, nego pozlaćeni kratki konektor velikog presjeka.

Mislim ako je original mesingani, bolje ga zaobići što kraćom kvalitetnom bakarnom žicom. Proba otkriva razlike ako ih ima.

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2018 at 2:54 PM, Engine said:

Pojma nemam, slika je preuzeta,, čisto sumnjam da je bolji provodnik i manje interakcije ima kabal dugžine 20cm, makar kakvog kvaliteta, nego pozlaćeni kratki konektor velikog presjeka.

Ama bas svaki fabricki dzamper sam zamenio zbog toga sto mi iskustva kazu da su losija od tzv pravljenih....e sad negde se oseti manje, negde vise razlika , u zameni dzampera, jos jedno iskustvo koje sam imao sa Linn Index mkII na Ku Stone stalcima, i tu se takodje osetila razlika u dzamperima,  kutija jednostavno drugacije sviri, i kada kod sam zamenio dzampere sa nekim drugim, razlika se "cuje" .

Tako da je u vecini slucajeva "cujna" razlika...opet ima proizvodjaca kao npr Dynaudio koji ne veruje u bi wire konekciju,samo single wire i to je to....probati i samo probati, experimentisati, svajsovati sto bi rekli na bratskom diyaudio.rs   .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...