Jump to content


Work pro neo 8


Recommended Posts

6 minutes ago, Djordjeivanovski said:

Imam pojacalo Sony TA-FE530R,do sada je na njemu bio vezan jedan zvucnik JBL control 5.

Razvezao sam ga posto sam nabavio dve work pro neo 8 kutije sa otporom od 8 oma.

Kada pojacam zvuk recimo na 20%(onoga sto je svirao JBL) zvucnici se gase a u pojacalu se cuje neko kliktanje kao kada ga ugasim na dugme.. pomoc?

Dodatak:

Kad ukinem basove moze jos malo da se pojaca pre nego pocne da gasi

Nema razlike da li pojacavam na izvoru ili na pojacalu

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Djordjeivanovski said:

Dodatak:

Kad ukinem basove moze jos malo da se pojaca pre nego pocne da gasi

Nema razlike da li pojacavam na izvoru ili na pojacalu

Uljučuje ti se zaštita pojačala, verovatno nešto sa zvučnicima nije u redu. Pretpostavljam da si kablove pravilno povezao. Nemoj tako više slušati dok se ne nađe šta je, ode pojačalo.

Premeri DC otpor zvučnika univerzalnim  instrumentom, treba da bude veći od 5 oma. Staviš na najmanji  opseg za omski otpor instrument (recimo 200oma), spojiš kratko pipalice da izmeriš otpor pipalica (recimo 0,3-0,6oma). Izmeriš oba zvučnika, od obe izmerene vrednosti odbiješ otpor pipalica i to je DC otpor zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Djordjeivanovski said:

Jel moguce da je neko spalio zvucnike pa se to desava? Znaci trebalo bi da je sa pojacalom sve uredu?

Kad kazes pipalice,mislis na konektore +- na zvucniku?

I kad kazes spoji kratko,znaci jedan kraj instrumenta - na -zvucnik i drugi kraj + na +zucnika? 

Hvala na brzom odgovoru legenda si

Sve je moguće. Ako je normalno radilo na prethodnim zvučnicima onda verovatnpo ovi nisu OK. Ne mora da je otišao drajver, možda neki kondenzator u skretnici đavo će ga znati, mora da se proveri sve.

Mislim na pipalice koje si dobio uz instrument, crna i crvena sa kablovima. Spojiš ih kratko da izmeriš otpor tih kablova jer on se mora odbiti od izmerene vrednosti na zvučnicima.

Meriš na + i - zvučnika omski otpor, time meriš samo otpor basa i rednog kalema. Ako je to 5 i više oma, onda moraš otvoriti zvučnike i meriti svaki drajver pojedinačno (bas, srednji, visoki). Ako je mali otpor onda basovi nisu u redu.

Skineš/odlemiš po jedan kontakt na svakom drajveru pa meriš na kontaktima, nema veze kako okrećeš pipalice sve jedno je.

Link to comment
Share on other sites

Jel su to ovi? To nisu obični zvučnici.Ima pasivnih i aktivnih verzija.

https://www.workpro.es/products/neo-8

Zvučnici su za 100V i 70V, piše i da ima treća opcija 70W 8oma, ne znam da li je selektor postavljen kako treba za 8 oma? Prvo proveri pa meri.

https://www.manualslib.com/manual/949590/Work-Pro-Neo-Series-Passive.html?page=5#manual

Link to comment
Share on other sites

Aha,razumem,odnecu ih na posao pa cu premeriti,malo se zajebano otvaraju.

Pa na proslim zvucnicima koji su jaci po spec.je izuvalo a sad gasi i pre nego sto dodje do neke sobne jacine tipa gledanje televizije..

Ti su zvucnici,imaju pozadi potenciometar da biras 32w 16w 8w 4w i 8oma i podesen je na 8oma,nisu bas obicni ali spajali smo ih ranije na neka beringerova pojacala i radili su,samo sto kao dodatak mogu na 100V i 70V instalacije

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Djordjeivanovski said:

Aha,razumem,odnecu ih na posao pa cu premeriti,malo se zajebano otvaraju.

Pa na proslim zvucnicima koji su jaci po spec.je izuvalo a sad gasi i pre nego sto dodje do neke sobne jacine tipa gledanje televizije..

Ti su zvucnici,imaju pozadi potenciometar da biras 32w 16w 8w 4w i 8oma i podesen je na 8oma,nisu bas obicni ali spajali smo ih ranije na neka beringerova pojacala i radili su,samo sto kao dodatak mogu na 100V i 70V instalacije

Ok znači pasivni su i postavljeno je na 8 oma. Moraš onda meriti. Ako su oni u redu, onda pojačalo nije sigurmno dobro. Da nisi slučajno negde napravio neki kratak spoj na kablovima do zvučnika?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Djordjeivanovski said:

Ma jok,sve pretresao 3 puta,cak i opet povezivao JBL sve u redu..ce izmerim pa javljam,imam jos dva komada pa cu i njih proveriti,uporediti

Hvala na pomoci i smernicama

Ako na JBL pojačalo normalno radi onda je jasno, samo treba naći šta je problem sa NEO.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
12 minuta ranije, Djordjeivanovski said:

Jedan nema otpor,drugi ima beskonacan,u prevodu spalio ih je neko bas fino,uzeo sam drugi par,ferceraju odlicno a ona dva ce morati na servis..

Hvala ti na pomoci

Svaki audiofil treba da ima pri ruci makar običan univerzalni instrument sa buvljaka za 300din da proveri zvučnike ili kablove pre povezivanja na pojačalo i pre uključenja bilo čega. Time se mogu izbeći skupi kvarovi. Ti si sad imao sreće, ali ne mora uvek biti tako.

Pozdrav.:listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...