Jump to content


Bass reflex vs nesto drugo akustika/pozicioniranje


lesalesa

Recommended Posts

1 minute ago, Nixie said:

Ma sve jedno je, to samo kačim na ruku  kad je neki fet ili CD mehanizam, za lampe i ostalo ne treba.

Ako moras da meris neke cevne pojacivace tipa 211 gde ide 1,000V mislim da je uzemljenje obavezno.

Kad sam pokazivao Sindricu sta je radjeno na mom EL84 PP, pojacalo je bilo upaljeno i gurnem ruku unutra da pokazem prstom ( nisam mislio da diram ) kad skocise svi , mislili su da cu da zaginem ako pipnem nesto pogresno  :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Krca44 said:

Ako moras da meris neke cevne pojacivace tipa 211 gde ide 1,000V mislim da je uzemljenje obavezno.

Kad sam pokazivao Sindricu sta je radjeno na mom EL84 PP, pojacalo je bilo upaljeno i gurnem ruku unutra da pokazem prstom ( nisam mislio da diram ) kad skocise svi , mislili su da cu da zaginem ako pipnem nesto pogresno  :D

Ja samo radim do 300V. Ne pravim izlazna pojačala, moja optimalna kombinacija je lampaški preamp + izlazno tranzistorsko. Za jako izlazno sa lampama treba puno keša, a nemam efikasne zvučnike pa da mi odgovara 5-10W.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, alI_Zée said:

Кад идеш да купујеш? Мени треба 8м( осам метара) оног за интерконект.

Jošuvek imam oko 7m. Ja ih takođe koristim u Father strujašima za kavez preko šild folije. Izvučem žice, skinem silikonsku izolaciju, ispoliram čeličnom špuzvom i ispletem kavez preko al folije. Kao neka drenaža šilda.

Ako doneseš BUD dobiješ 2m. :cheers i malo poslušamo mjuzu... A... ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nixie said:
1 hour ago, alI_Zée said:

Ма какве банане и бакрачи и пилетина. Па да ме сниме и да изађем на ТВ.    :oops:

Za pojavljivanje na TV moraš doći u 5 do 5 ujutru.:D

Sa narandzasti kabal da ti viri iz cegera spulna od 30 metara, obavezo i garantirano TV pojavljivanje

:D

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Krca44 said:

Sa narandzasti kabal da ti viri iz cegera spulna od 30 metara, obavezo i garantirano TV pojavljivanje

:D

Kupio sam tačno 30m pre jedno mesec dana što sebi što drugima, i uzaludno očekivao TV ekipu na Banjici. LIDL još nije bio otvoren. Sad posle najnovijih trendova u kupovini, ne izlazim iz radnje bez 300m.:D

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Father said:

59e9bdd8ee081_JE-H(St)HFE902.jpg.c51f005dab4656b3390641c8b0bc8100.jpg

 

fali jos jedna zička za naimase slobodnog uma :lol: moradaprobam ako ne razgrabite da dopunim spektar boja svojih kablova,zasad imam beli, limun zuti,jarko crveni,braon, sivi,metalik sivi i crni u opticaju...jbt.maltene gej zastava,a bije me glas da imam nesto protiv kablova.

edit: Salu na stranu,deluje ko stvarno dobra zastita od Rfi

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

fali jos jedna zička za naimase slobodnog uma :lol: moradaprobam ako ne razgrabite da dopunim spektar boja svojih kablova,zasad imam beli, limun zuti,jarko crveni,braon, sivi,metalik sivi i crni u opticaju...jbt.maltene gej zastava,a bije me glas da imam nesto protiv kablova.

Imaju oni još ljupkih boja, kao azurno plava, ljubičasto modra, zelena... Narandžasta je samo još jedna na putu dugom prekrivenim.... :P

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Krca44 said:

Zar nije Naim nekad preporucivao strogo svoje kablove zbog visokog kapaciteta za stabilan rad pojacala/zvucnika ?

Ako je to slucaj ovi bi se mozda uklopili.

to za zvucnicke,s tim se jedino nisam igrao...to shvatam kao dizajn pojacala.

 

1 minut ranije, Father said:

Kada čuješ zvuk, boja će da bude nebitna.

ma ne cujem ja,preko cetrdeset sam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...