Jump to content


Da li zvucnici mogu da reprodukuju sve detalje kao slusalice


omni

Recommended Posts

Nisam, hvala na preporuci.

Skinuo sam Shpongle - Live At Red Rocks, ~8.5gb mkv fajl.

Качество: BDRip
Разрешение видео/развертка: 720p
Контейнер: MKV
Видео кодек: H.264
Аудио кодек: FLAC, DTS
Видео: AVC, 1280x720 (16:9), 23.976 fps, 5 600 Kbps
Аудио#1: FLAC, 48.0 KHz, 2 ch, 1 597 Kbps
Аудио#2: DTS, 48.0 KHz, 6 ch, 1 510 Kbps

Je li ok VLC da pusti kako treba? Jbga, za video sam kao oni što slušaju mp3 i ne čuju problem... pojma nemam.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zelena kriva je peak loudness, a crvena average. Naravno, sto je veca razlika izmedju tih vrednosti to je veca dinamika.

 

Ako nekoga zanima, ovde se moze naci ogromna baza merenja za gomilu Blu-ray izdanja - 99% su filmovi.

https://www.avsforum.com/forum/113-subwoofers-bass-transducers/2763785-ultimate-list-bass-movies-w-frequency-charts.html

 

Link to comment
Share on other sites

Baš tu numeru Hans Zimmera su puštali na onom novom sajmu od petprošlog vikenda u AV sobi (SVS subovi, Focal zvučnici, nemam pojma šta ih je pokretalo...), i ja sam baš sa zanimanjem seo da slušam jer je pominjanja ovde par dana pre toga. Ono, da je treslo jeste ali da je valjalo... Tako da  i dalje čekam da je čujem da zvuči kako treba. Sem snage i dinamike, kontam treba i jako dobra kontrola da se ne bi otimao sav ovaj energičan bas. 

Link to comment
Share on other sites

Za muziku je krucijalno da sub-ovi budu dobro "ispeglani' i integrisani u sistem.

Prilicno sam siguran da su ih samo "otpanjili" i to je to. Eventualno ako su odradili Audyssey kalibraciju. Tako nema trika da zvuci kako treba, pogotovo sa takvim bass reflex zverkama.

Za integraciju sub-ova je neophodno i iskustvo i merenje.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Delija said:

Zelena kriva je peak loudness, a crvena average. Naravno, sto je veca razlika izmedju tih vrednosti to je veca dinamika.

JA ne znam ko to meri i cime mada trebao bi , mozda ja ne merim kako treba , moja merenja nemaju frekvenciju , za Loudness , VU metar ovako moj izgleda, ne bi me tu interesovala frekvencija samo snaga signala , pa je i nemam, koristim Nugen , vec vidjen , pokupio od drugih , ovako
Peak , RMS , Avarage , po vremenskoj zoni bez frekvencije jer sta ce mi , merim glasnocu svih frekvencija , jer ovi iz Radija i TVa  nece da prihvate ako nije -12dB, a posle toga ocekuju -18dB za muziku, dokumentarac, za Hollywood , nisam radio . 
Da jesam bolelo bi me uvce za ovaj forum :) 
Mada sta je sa tim Blu Reyem,  naprave gusci CD i boom, bolje , a krsa ima svuda , ima i na SSDu , na cemu god 
Bar ja merim ovako , a merim dugo . Do duse ovo nije za 5,1 i woofer , ovo je za stereo .

LUFS.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 11.11.2018. at 11:21, Delija said:

@arnage

Ako vec nisi, poslusaj (i pogledaj) Shpongle: Live At Red Rocks i Schiller: Atemlos Live BR-ove.

Nisam još stigao da preslušam na miru ali hoću za vikend.

Evo nekih preporuka i od mene... Naravno, lepo bi bilo preslušati cele albume.

Ali pak, ovde obratiti pažnju na npr Beyond the Veil

folder.thumb.jpg.fa28735b1e93a1b483387e5d3b2c9f9b.jpg

Lindsey Stirling - Shatter Me (2014)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam čitao temu ali na naslov teme odgovor je NE, ne mogu zvučnici da reprodukuju zvuk kao slušalice. 

Uzmimo najkvalitetnije slušalice koje se mogu kupiti i najkvalitetnije zvučnike koji se mogu kupiti - odgovor će biti isti. 

Slušalice raspolažu izuzetno laganim kretnim sistemima, a od skora sa neodimijumskim magnetima pa su neverovatno osetljive na bilo kakve promene signala. Zvučnici koliko god kvalitetni  bili imaju preteške kretne sisteme (izuzev ribona i planara), a i kada imaju lagane kretne sisteme i jake motore, postoji nešto što se zove maskiranje sobe (google -room masking-). Dakle ne, niko ne maskira sobu nego soba maskira detalje u zvuku. Pošto se u sobi čuje ogromna proporcija reflektovanog zvuka, tome dodati premali broj drajvera (minimum za hi fidelity je 4-way zvučnik) neminovno je da nešto zvuka bude poništeno, nešto pojačano uticajem prostorije. Nekako se može prići zvuku slušalica kada se pređe u nearfield ali je i tada jako teško postići sve ono što par kvalitetnih slušalica može. Kažem "jako teško" jer nisam slušao sve moguće near field monitore iako ogorman broj jesam, ali iz dosadašnjeg iskustva - ne može. 

Link to comment
Share on other sites

Ili ti poslušaš šta vrhunske slušalice mogu, pa odneseš slušalice i headamp kod nekog od te navedene trojice za koje smatraš, zaključujem, da imaju vrhunski detaljne sisteme. Pustite istu muziku na sistemu i preko slušalica. Ti staviš slušalice i slušaš preko njih pa ih naglo skineš na bilo kom krešendu. Kad uradiš to, onda mi se javiš i kažeš da sam u zabludi. Do tada... 

Nikada ne bih posao o nečem što nisam probao. Ovo je bar lako. 

Tema je detaljnost. To da se zvuk sa zvučnika oseća telom, a ne samo ušima je činjenica ali nije predmet rasprave - valjda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...