Jump to content


Da li zvucnici mogu da reprodukuju sve detalje kao slusalice


omni

Recommended Posts

17 minuta ranije, Audio Doktor said:

Zvuci detaljno kao slusalice , samo bez onog zamora od slusalica , p;us ono sto sam rekao da ima i gore dole , ne znam dal je to do akustike sobe il cega , al na slusalicama ja uglavnom sve cujem iz jedne tacke koja mi je u mozgu i to me zamara na duze staze.

Dugotrajno i često korišćenje slušalica je najbolji način da se postupno izgubi sluh.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Audio Doktor said:

Moguce , ja se secam kad sam u busu gradskom promasio dugme da se javim na telefon , i prislonio nako zvonjavu na uvo , cao desno uvo , nije skroz al jedno 20% , sto se sa godinama ispravilo u vidu toga da sad ni na drugo ne cujem :)

To baš i nije bilo postupno:listen

Link to comment
Share on other sites

Da se ne zezamo, The Prodigy ima vrlo dobru produkciju. Isto tako i Faithless, Massive Attack, The Chemical Brothers, Moby...

To je realna full range muzika i za tu muziku sistem mora da ima 'cojones'.

Nikad nisam razumeo ljude koji za test sistema koriste samo neke ultra-mega-giga "jazz & klasika" smaracke sampler-e. Treba i to, ali to je samo jedan mali aspekt.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Delija said:

Da se ne zezamo, The Prodigy ima vrlo dobru produkciju. Isto tako i Faithless, Massive Attack, The Chemical Brothers, Moby...

To je realna full range muzika i za tu muziku sistem mora da ima 'cojones'.

Nikad nisam razumeo ljude koji za test sistema koriste samo neke ultra-mega-giga "jazz & klasika" smaracke sampler-e. Treba i to, ali to je samo jedan mali aspekt.

 Ja sam zastupam stav da ne treba. Gledaj nema sistema na kome ce to da zvuci tonalno lose, ako ostalo zvuci kako treba. Stavise, ako ti hi-fi sistem izdrzi Massive Attack, Cajkovskog, Rahmanjinova, malo Betovena, pa onda dodas malo Pink Floyd i malo npr. Dream Theater ili Opeth (jako dobra produkcija), eventualno nesto ozbiljnog jazz-a i sve to zvuci dobro, nema sanse da Norah Jones ne zvuci smrtno dosadno. ;)

 I da, to nije do sistema. Norah je dosadna uvek. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ako sistem verno ( timber) reprodukuje klasiku, pogotovo simfoniju i klavirski koncert, a ne raspadne mu se stereo slika i ne uguši se u gomili tonova onda je to dobar sistem.

Mnogo slabiji sistem će izaći na kraj sa Prodidžijem, Masivnim napadom, Mobijem i Yellom.

Audiofilske semplere ( solo glas i klavirčić, neki trio,...)  neću da komentarišem. To je napravljeno da se na svemu dobro čuje.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se bas slozio. Vecina sistema se ukaki kad pustis Angel.

 

Ali kad si vec pomenuo simfoniju - Hans Zimmer: Live in Prague. Pa da vidimo koliko sistema ce to da "prezivi" ;)

 

 

2 sati ranije, nkrgovic said:

...nema sanse da Norah Jones ne zvuci smrtno dosadno. ;)

 I da, to nije do sistema. Norah je dosadna uvek. :)

 

Taj rad :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Meni kompleksnija klasika bez greške uguši sistem, ali vratiću joj jednog dana...   Sistem inače uvek testiram slušajući ono što u poslednje vreme slušam, pri poslednjim većim promenama su to bili Galija, Daft Punk, Buena Vista Social Club... 

Slušalice inače priznajem kao vrsni alat za pronalaženje detalja, izolaciju od okoline, izuzetno praktičnu, povoljnu i mobilnu stvar... ali veličinu scene i prostora, kao i neke fizičke aspekte zvuka (dupla pedala kad te lupi po stomaku) nikada neće moći da prenesu. A neke od tih stvari doprinose realističnosti, uzbuđenju i uživanju više od saznanja kada je mikrofon krcnuo i pevač pljucnuo.

Inače, Norah rules! Ali je sve cool, nije ničija lična krivica to što nema sluha. :D 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Delija said:

Ali kad si vec pomenuo simfoniju - Hans Zimmer: Live in Prague. Pa da vidimo koliko sistema ce to da "prezivi" ;)

Moj sistem, ..... čak traži još. Gladijator i Pirati sa Kariba, pa to su munje nebeske. Kakav spektakl!

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Aibo said:

Inače, Norah rules! Ali je sve cool, nije ničija lična krivica to što nema sluha. :D 

I meni legne Norah kojekude. Dakle složio bih se sa prvom rečenicom, ova druga baš i nije moj stil.

Ima jedna žešće luda, ali je i pokojnica koliko znam. Mislim da je Portugalka pod pseudonimom Lhasa. E to je specijalna kategorija. Malo je teža ali ima nešto što volim u njenoj muzici, ali nije za svaki dan. Onako po malo umereno, s vremena na vreme. :)

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Delija said:

To je filmska muzika iz akcionih i avanturistickih filmova - savrsen primer muzickog materijala koji ne vredi uopste slusati sa bookshelf i/ili malim kutijama, a jos manje slusalicama.

Poslusaj neke malo bolje slusalice npr 1/2 vrednosti tvog Countoura (moj favorit do slusanja Acinih slusalica je bio The Abyss AB-1266), mislim da ces promeniti misljenje.

 

Link to comment
Share on other sites

@Delija

Dobre su ti ove numere, rezoniramo i sistem i soba i ja... 3-sistemske kutije, spuštaju se pristojno nisko ali mulja na sve strane, do pola obe pesme sam izgubio volju da slušam... Sva sreća pa uglavnom ne slušam slične stvari.

Nego, imao sam mnogo dobar sistem do pre ulaska u ovu temu... Idem da skuvam vino i smirim se uz nešto što svuda zvuči dobro. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

On 7.11.2018. at 21:51, Delija said:

Da se ne zezamo, The Prodigy ima vrlo dobru produkciju. Isto tako i Faithless, Massive Attack, The Chemical Brothers, Moby...

To je realna full range muzika i za tu muziku sistem mora da ima 'cojones'.

Nikad nisam razumeo ljude koji za test sistema koriste samo neke ultra-mega-giga "jazz & klasika" smaracke sampler-e. Treba i to, ali to je samo jedan mali aspekt.

Svaka čast.

Dodao bih Astral Projection CDDA kvalitet, naravno. 

Link to comment
Share on other sites

On 8.11.2018. at 13:10, nkrgovic said:

 Ja sam zastupam stav da ne treba. Gledaj nema sistema na kome ce to da zvuci tonalno lose, ako ostalo zvuci kako treba. Stavise, ako ti hi-fi sistem izdrzi Massive Attack, Cajkovskog, Rahmanjinova, malo Betovena, pa onda dodas malo Pink Floyd i malo npr. Dream Theater ili Opeth (jako dobra produkcija), eventualno nesto ozbiljnog jazz-a i sve to zvuci dobro, nema sanse da Norah Jones ne zvuci smrtno dosadno. ;)

 I da, to nije do sistema. Norah je dosadna uvek. :)

 

Ne znam može li da sadrži sve pobrojano...

Sa svojim vrlo skromin iskustvom voleo bih da čujem zaredom:

  • 1812 Overture
  • No Good
  • Mahadeva
  • R&G Hanuman

Pa da čujemo...

Link to comment
Share on other sites

Kako ko ? , al meni je najbolja u mom sistemu  na cc 10 sati malo prije  klipinga kad prosvira prostirija u kojoj slušam . To je rijetko , al tu i tamsi priuštim  obzirom da imam kuću di me sam žena ograničava . Deca su se razbežala :Dne  zbog  glazbe .  E sad da priznam nešto ! . Iako se veli da je sustav ispravan tolko kolko ga glasno moreš slušat da ti ne smeta  ta teorija pada u vodu jer to je koda se voziš autom  250 kmh i  vidio si kolko more , pa  se  vrneš na 130  jer je tak jednostavnije i naravno sigurnije .  Al u nama čuči neakva , recimo zločestoča , čak možda i prema samom sebi ? , da vidimo di smo mi i naše opreme  LIMITI . Ja ovu zajednicu nebi  zvao  audiofili  , niti  kompulzivnoopsesnivnim osobama , nek  NAVOĐENJE  MAKA  NA  KONAC ! - u bilo kojem smislu - čak i da saki "bedak  ima svoje  veselje " . NHF  !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...