Jump to content


REGA BRIO 2017 vs DAYENS MENUETTO


Aoxomoxoa

Recommended Posts

U zelji da kupim domaci proizvod,uzeo sam u obzir ovo pojacalo domaceg konstruktora.Prvobitno sam se namerio na Regu Brio,jer je to maksimum para koje mogu da izdvojim.

Rega kosta 790e a Dayens 650e.Znacajna usteda,reklo bi se.Oba pojacala su deklarisane snage od 50wrms.Medjutim,Rega ima phono ulaz,ulaz za slusalice,daljinski upravljac.Kada bi kupio Dayens,morao bi da dokupim i phono preamp,samim tim bi se izjednacili sa cenom.(ostaje komfor sa daljinskim i ulaz za slusalice koji je jako dobro ocenjen kao plus za Regu).

Medjutim,jedna stvar se pokazala kao nepremostiva prepreka.Dayens NEMA tape out.Kako da koristim magnetofon i kasetofon sa ovim pojacalom?

Podrzavam domace konstruktore(imao sam pojacala od Vukusica),ali ne znam kako da se postavim prema ovom problemu,jer Dayens me nece ispasti jevtiniji od Rege.

Ono najvaznije,sam zvuk pojacala,ne mogu da komentarisem ,jer nisam slusao ni jedno od njih.Ako neko jeste,molio bi ga da iznese svoje utiske.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...