Jump to content


Kvalitet zvuka preko LAN mreže


bkrmar

Recommended Posts

33 minuta ranije, Father said:

FCoE

:D Sada si me potpuno izgubio :D

... neka priča o minimalnom Bit error rate (BER) prenosu ... Tu će Audifilska industrija da napravi čudo ..... u marketingu :rolleyes: 

 FCoE je Fiber Channel over Ethernet. Vrlo ozbiljan enter-paradajz standard za prenos podataka, koji je zahtevao mnogo zahtevnije i pouzdanije testove od bilo kakvih audio... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Čak i ako uspete da umrežite disk preko USB-a na ruteru, nećete se mnogo usrećiti jer su procesori na ruterima po pravilu spori pa iščitavanje sadržaja, posebno punih diskova, traje duže i slični problemi. To jednostavno nije zamena za NAS. Sa druge strane, ako nije reč o uPnP/DLNA strimingu nego samo file sharingu preko SMB, AFP ili NFS, ne može biti razlike u zvuku, šta god neko čuo.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, nkrgovic said:

 Koliko se ja secam ni mreza na RPi nije neka extra, ali bi trebalo da je vise nego dovoljna za audio streaming. On nema pravi mrezni port, vec ima neki USB-Ethernet adapter nalemljen, a USB 2.0 nema kapacitet za gigabit, ali za streaming je i 100Mbit vise nego dovoljno. Trebalo bi da tako radi skroz OK, mada bi vise dobio nekim malo boljim embeded sistemom... mozda neki Pine64 RockPro, to je vec fina spravica, ima i neki ESS 9023 modul za nju... ali nikako da nadjem vremena da se poigram time.

Sad gledam Pine64 RockPro, vrlo zanimljivo. Da li misliš da je kompatibilan sa ovim https://www.allo.com/sparky/digione.html? Koliko vidim ima GPIO interface

Link to comment
Share on other sites

U traganju i eksperimentisanju sa striming HiFi-em sam u jednoj fazi hteo da koristim i modem-rutere sa USB konektorom za hard disk.

U tu svrhu sam nabavio Pirreli, Fritz i EasyBox904

31aF0-494ML.jpg

fritzbox-7272.jpg

 

Easy-Box_904.jpg

Ideja mi je bila da USB externi HD stavim na ruter i šeram muzičke.  fajlove po mreži

Onda sam video da Fritz ima neku multimediju u sebi a EasyBox ima čak i touch display na sebi

Ideja mi je bila da na router izhakujem neki MPD i priključim USB DAC direktno na ruter. Time bih dobio neki server, network player sa sve displayom. Ali nikada nisam to odradio.

Ume li neko da nakalemi MPD na (linux) router?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, bkrmar said:

Sad gledam Pine64 RockPro, vrlo zanimljivo. Da li misliš da je kompatibilan sa ovim https://www.allo.com/sparky/digione.html? Koliko vidim ima GPIO interface 

 Nemam blage... GPIO nije standard, vec samo skracenica za "General Purpose I/O", moze da se implementira na mnogo nacina... A cak i da je elektricni kompatibilan, to je samo pola posla.

 Moraces da pitas proizvodjaca. Jedino sto sam ja video da radi sa Rocks je njihov DAC board, sa ESS 9023. Trenutno cekam da mi stigne jedan Pinebook, pa cu malo da se igram sa time... ako mi se svidi, mozda se odlucim i da probam rock+dac... ali mozda. Verovatno tek iduce godine.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Nixie said:

UBEE model EVW32C, ima USB ulaz. Nisam samo siguran da li je softverski blokiran.

Nije, probao sam ja

 

20 minuta ranije, nkrgovic said:

 Nemam blage... GPIO nije standard, vec samo skracenica za "General Purpose I/O", moze da se implementira na mnogo nacina... A cak i da je elektricni kompatibilan, to je samo pola posla.

 Moraces da pitas proizvodjaca. Jedino sto sam ja video da radi sa Rocks je njihov DAC board, sa ESS 9023. Trenutno cekam da mi stigne jedan Pinebook, pa cu malo da se igram sa time... ako mi se svidi, mozda se odlucim i da probam rock+dac... ali mozda. Verovatno tek iduce godine.

 

Kapiram ali pise Pi-2 GPIO bus. Meni to baaas zvuci kao Raspberry Pi 2 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Izvinjavam se na retardiranom (verovatno) pitanju ali slabo se razumem u moderne metode.

 

Povremeno bih pustio nesto sa laptopa na kome radim, sa njegovog internog SSD preko sistema. Digitalija je DAC koji nema nikakve remote/wireless opcije. Dakle pitanje glasi: koja mi sprava ili konfiguracija treba da prihvati signal sa mog laptopa bez žice i da to mogu da propustim kroz DAC i dalje. Od ulaza imam: SPDIF RCA, SPDIF BNC, USB.

Nije mi nesto bitno da kvalitet zvuka bude ne znam kakav, samo da bude pristojan. Znači background listening varijanta.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

...da prihvati signal sa mog laptopa bez žice i da to mogu da propustim kroz DAC i dalje. Od ulaza imam: SPDIF RCA, SPDIF BNC, USB.

Bez žice možeš samo sa nekim strimer uređajem koje predlažu kolege, a obzirom da si pomenuo ulaze koji su svi žičani USB ti je nabolja opcija, jer ne znam ni jedan laptop koji ima spdif izlaz, ali USB ima.

Jedini molekul nervoze u svemu može da se desi ako ti treba instalacija drivera za tvoj DAC (Win 7 npr) ako imaš Win 10 i noviji update trebalo bi da Windows vidi DAC odmah po konektovanju USB kabla.

Ostaje ti samo izbor Playback izlaza sa imenom tvog DAC-a u WIn i možeš da uživaš.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzinskom odgovoru.

Koristim Mac OS a ne Win.

Žica ne dolazi u obzir, daleko sam od uređaja. Treba mi autonomija kretanja kroz stan.

DAC je opskuran - Lampizator Amber II, sumnjam da ga ima na izvolte.

Koji je najjeftiniji pouzdani kineski strimer sa Alija koji bi ovde odradio posao?

 

PS. Sad vidim Sirov odgovor, znaci Apple Airport, to je onda jednostavno. Jel onda njime zamenjujem postojeci router u stanu ili mogu da rade zajedno?

 

Link to comment
Share on other sites

Ako koristiš MacOs onda Apple Airport nema alternativu. Ima ga na KOP za 2000 dindži. Uštekaš u struju i povežeš na ruter(wifi jem. može i žicom ako su blizu).

Sa mobilnog ili sa PCa iTunesom šalješ muziku na njega.

Analog out u pojačalo ili optika pa u dac i gotovo.

Bolje i jeftinije nema.

Može i multiroom:bounce

Otkad se pa ti prestade da gadiš na Aliexpress ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...