Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

38 minuta ranije, ab said:

Kriokgenizovan :D

Da okupam prigušnice i trafo u Azotu ??? Posle 4 meseca motanja, hm, hm :(

Možda interno ožičenje i RCA? Kako bi pozlata to preživela? 

1 minut ranije, brijac said:

Za sad zvucna sa kompa, boze moj, pa ide na 3.5mm cinc oba interkonekta, jedan za mene jedan za drugara. 

A za drugara bolje zvučeći naravno. :D

Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebalo. Nije nanesena pozlata kao farba, vec elektrolizom. Dok sam klokovao racunare sa azotom, nista se nije desavalo ni plocama koje su em pozlacivane, em kompleksnije, niti je silikonskim cipovima bilo ista. Toliki minus opusta internu strukturu kristalnih resetki. Recimo na jos vecem minusu kad smo radili klokovanje, sa tecnim helijumom, kad se univelise temperatura sa superfluidom, izgubi svu viskoznost i prolazi kroz materijal kao da je napravljen od tkanine :) 
Vrlo interesantno polje za igranje, samo treba novca i vremena. 
Svakako ako se nesto desi sa pozlatom videcemo ^^ Nije skup cinc tako da mozemo se igrati. 

Link to comment
Share on other sites

Evo posle jedno 90h struje u kablovima (muzika raznog zanra, sampona), verujem da su se vrlo solidno usvirali i ne primecujem promene poslednjih 20h slusanja istih numera. Celokupna slika se vrlo solidno popravila u odnosu na fabricke kablove. Separacija instrumenata (da kazem tonova, ne znam kako bi se drugacije izrazio) je daleko prisutnija, a mogu reci da je skoro uopste i nije bilo sa fabrickim kablovima. Prijatelj je slusao i njemu nije ok sto se bubanj cuje u pozadini :D:D Reko samo zamisli da sviraju sad na bini, gde se nalazi bubnjar i gde pedalira bubanj :) Srednji su i dalje malo napadni i vise u facu nego sto bi trebalo, ali nije to nesto drasticno puno kao sto zvuci. Bili su mutni i nadjacani pre tako da, vrlo hepi. Bass utegnut, otvorio se u odnosu na prvu instalaciju, gde sam se ono pomalo izdeprimirao i uplasio kakva je situacija bila, tj. da je ovo bio los potez :D Visoki veri najs, osetno poboljsanje pri numerama koje imaju akusticnu gitaru. Sve u svemu, vrlo zadovoljan. U ponedeljak/utorak radim Y interconnect, stigli cincevi pa cemo videti koja jos to poboljsanja donose u sistem, ne sumnjam da ce biti osetna buduci da su trenutni cinc konektori buvljak varijanta 100din sa sve rca na 3.5mm konektorom, koji ne da su magnetni nego ne mogu da odvojim magnet od njih :D Jos razmisljam da li da ide paklena ili kat 8 draka u njih. Mozda novkabel koji jager preporuci. 

Eto toliko od mene za sad sa zapazanjima, mozda dodatno posluzi nekome ko ima svabski vintage setup :)

 

P.S Ovo igranje me je dovelo malo na razmisljanje da kablovi uopste ne poboljsavaju zvuk :) Vec ga samo degradiraju, i sva ta poboljsanja koja cujemo su manje ili vece degradacije zvuka koje razliciti kvaliteti kablova donose :D filozofijasubotnjeveceri.mp3 xD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
25 minuta ranije, jagermaister said:

Narandzasti ponovo u sistemu i zahvaljujuci ncf-u zvuči ravnije , sredina nije vise isturena :) Father , bio si u pravu :thumbsup2 

Ja sam rekao da oni jako lepo pokažu kada nešto, a nisu oni :D, kvari zvuk sistemu. Kvaka je samo pronaći šta je to drugo.

Inače dojavila mi tičica sa severa, da se još bolja kontrola i energija dobija kada se koristi jedan ceo (8 zica, 4x2x0.8) za plus i jedan ceo za minus.

Nisam probao! Skupljam lovu da odem da kupim novih 10m :lol:, treba to zaraditi...

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Ja sam rekao da oni jako lepo pokažu kada nešto, a nisu oni :D, kvari zvuk sistemu. Kvaka je samo pronaći šta je to drugo.

Inače dojavila mi tičica sa severa, da se još bolja kontrola i energija dobija kada se koristi jedan ceo (8 zica, 4x2x0.8) za plus i jedan ceo za minus.

Nisam probao! Skupljam lovu da odem da kupim novih 10m :lol:, treba to zaraditi...

Ma to @Nixie spakovao garant :D

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Nixie said:

Koristim duplirane 4x2x0.8 ali ih nisam tako vezivao odvojeno plus i minus po jedan kabal. Mogu da probam, mislio sam da nije dobro takvo vezivanje.

I ja sam tako mislio, neko ne misli tako, čak je i probao i kaže da treba probati. ;)

Probaću sigurno, samo sada imam nešto mnooogo interesantno, pa ne stižem. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...