Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

2 sati ranije, vladat1 said:

da li može neka slika da se vidi kako izgleda. Imam narandžasti 4x i neki cate 6e. Verovatno ću da probam. Samo mislim da zbog prefektne izolacije narandžastog i cat 6e cabla treba ići samo na spajanja na početak i kraj.

Najbolje je da ga napraviš po Tozinom receptu , iskoristiš to sto imas po jednu paricu i dodas jos dvije iz belden cat5 e .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajde da ne otvaram bezveze novu temu da pitam ovde strucnija lica.

Nadjem u kuci stari kabl za struju 5x2,5mm.Zanima me strucnije misljenje-postoji li varijanta da napravim od njega strujni upletanjem po 2 zice ,tj 2x2,5mm za plus i toliko za minus i jedna da ide za masu.Sto se tice konektora uzeo bih rodijumske kopije Oyaide.

Evo i slika kabla.

IMG_20190806_135345_resize.jpg

IMG_20190806_135414_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, violent femmes said:

Ajde da ne otvaram bezveze novu temu da pitam ovde strucnija lica.

Nadjem u kuci stari kabl za struju 5x2,5mm.Zanima me strucnije misljenje-postoji li varijanta da napravim od njega strujni upletanjem po 2 zice ,tj 2x2,5mm za plus i toliko za minus i jedna da ide za masu.Sto se tice konektora uzeo bih rodijumske kopije Oyaide.

Evo i slika kabla.

IMG_20190806_135345_resize.jpg

Ovo je pitanje za temu o strujnim kablovima i konektorima. Inače mislim da možeš da napraviš to što si zamislio i to nije problem, ali ono gde ja vidim neprimenjivost ove ideje je u izolaciji bakarnih provodnika koja je PVC... a PVC je zakleti protivnik naše želje da postignemo nešto više od običnog.

Bakar je verovatno Zaječarski, što je dobro, ali PVC ne prašta. Biće iritantanog prizvuka, ogoljenog od melodične muzikalnosti, koju god konstrukciju da primeniš.

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Just now, violent femmes said:

Dvoumim se izmedju rodijum/pozlata ovih Oyaide kopija.

Zbog PVC izolacije bolje rodijum. Mislim da je gradacija od tamnijeg do svetlijeg zvuka: rodijum - pozlata - srebro.

Verovatno ima i drugih iskustava, ali ovo je moje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Update !!! 

Ono .. kad te krene s kablovima a tu stoji iza ćoška i čeka priliku :D

jako je slican zadnjem kojeg sam napravio al pošto je gotova varijanta poput narandzastog , red je da ga i preporučim . Novkabel 3 x 2 x 0,8 , iz svake parice uzeta po jedna za plus i po jedna za minus vod . Kabel za moj ukus zvuci bolje od narandzastog . Zvučni potpis mu je nesto izmedju tanje i deblje varijante paklenog sto ce reci da mu je balans izvanredan . Bas nije previse opušten kao kod tanjeg paklenog a nije ni previse utegnut kao kod deblje varijante , nego baš nako po mjeri što bi se reklo .. Još jedna prednost koja mi se dopala a što mi je kod paklene narandze smetalo je ta sredina koja jeste fluidna ali je previše išla napred pa je zvuk bio in face . Razlika je mala al za nas sladokusce velika ;)

 

20190828_202643.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kontam da je adekvatna tema...

Baš bih probao da uzmem neke bolje kablove za zvučnike da vidim ima li razlike, msm, verujem da ima, ali da vidim da li je mi obični smrtnici primećujemo.

Pošto imam 5.1, razmišljao sam da zamenim samo na frontalna dva na kojima slušam muziku, ili da idem na sve? 

i da, gde kupiti kablove, beše ona firma mixer? na šta da pucam, šta je neki prosek tj ok odnos cena kvalitet?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, jagermaister said:

Ko koristi narandzasti kabel kao zvučnički savjetujem da proba da zamjeni utičnicu u zidu i umjesto standardne niklovane stavi neku s mesingom , situacija je very intresting :D . Sredina se povuče a bas dobije jednu malu nijansu mekoće ;) .

Da čuješ samo sa Furutech-om u zidu kako sija u mraku. :wave2

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Mil@n said:

Koja je najopskbljenija prodavnica kablova u BG-u, da svrtim pošto idem tamo poslom, pa usput, i uzmem kablove.. Ako nije problem što pre info, da ukalkulišem u put pošto idem na par mesta :)

Idi ti blago nama u Kanibal na Novom Beogradu i tamo ćeš naći sve što te zanima. Od saveta, preporuke do kvalitetne robe.

Kanibal se nalazi u TC Piramida ako planiraš da potražiš radnju, imaju i svoj site. http://www.kanibal.co.rs/

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas u kanibalu, uzeo sam 2x3metra nekog bakarnog kabla, ne znam kako bih ga opisao osim da je providne plastike tj creva ili kako se već zove i onako, solidno debeo i težak, plaćen oko 600 dinara metar, prvo mi ponudio neki za 1200 metar, reko druže, ne bih baš dao 60, 70e za kablove :) Uzeo sam i RCA kabl za vufer za 1300 dinara, njihove radinosti, sudeći po etiketi. Ukratko, malo manje od 5 tisuća sve.

Ne znam da li je u u pitanju auto sugestija, ili slične samo obmane ali dao bih sve na panj da primetim razliku u zvuku, pogotovu basa. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...