Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

2 sati ranije, Woland said:

teško, kao mali sam upao u kazan prepun sumnji, skepse i neverice, što je blagotvorno uticalo na moj racio :)

yes, solid core rules, i ostaće tako kod interkontekt kablova, međutim sadržaj gore opisanog kazana, uz neposredno iskustvo, mi stvara sumnju glede "suvoće" koju si spomenuo - obzirom da je u oba kabla koja sam slušao nema, pretpostavljam da nešto nije urađeno kako treba, što je bio uzrok tako lakom deplasmanu folije..

mogu samo da nagađam uzrok, ali nije lako upakovati foliju u zvučeći kabl, postoji nekoliko kritičnih preduslova: uklanjanje korozije, odgovarajućim sredstvom koje ne menja strukturu bakra, zaštita od korozije, takođe sredstvom koje ne menja strukturu, a radi posao, izvođenje konektora i naposletku izolacija i pakovanje.. uz podrazumevajući kvalitet i strukturu folije kao osnovni preduslov.. dakle stvar je mnogo kompleksnija nego što se na prvi pogled čini, i ne može se deplasirati sa jednom reči.. msm - može, ali nije ozbiljno, pogotovo ako reč izgovara etablirani proizvođač kablova

fizičke karakteristike folije zavređuju da se pokuša sa izradom zvučničkog kabla, ovde se ne nudi recept (ja ga ni ne znam), ali verujem da bi se dobio savet

 

 Ovaj smo probali

Sve sto sam napisao odnosi se na njega

 Kao sto se vidi,svetlosna godina ih razlikuje ,u odnosu na folijske kablove koji si probao

 

 

https://www.audiophonics.fr/en/cables-hautparleur-conducteurs/wm-audio-super-flat-speaker-cable-ls-05-2x10mm-p-5575.html

W&M Audio Super Flat Speaker Cable LS-05 2x1.0mm²

W&M AUDIO
W&M Audio Super Flat Speaker Câble LS-05 2x1,0mm²

 

 
 

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, zoranzu said:

Bez brige...eve ga provereni lek sprotivu foliju,a jaca imuni sistem :D

 

Čemu ovaj "široki" smajli na kraju ?

Da "pojača" ovaj tvoj mini post ili ti je smešno ovo što si pre smajlija napisao ?

Nešto na moj račun u vezi posta koji si quote-ovao ?

Btw, da se uozbiljimo. Evo o čemu sam ja pisao, a što inače koristim posle nekoliko VdH i Cardas modela zv. kablova.

anti_cables.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zoranzu said:

 Ovaj smo probali

Sve sto sam napisao odnosi se na njega

 Kao sto se vidi,svetlosna godina ih razlikuje ,u odnosu na folijske kablove koji si probao

 

 

https://www.audiophonics.fr/en/cables-hautparleur-conducteurs/wm-audio-super-flat-speaker-cable-ls-05-2x10mm-p-5575.html

W&M Audio Super Flat Speaker Cable LS-05 2x1.0mm²

W&M AUDIO
W&M Audio Super Flat Speaker Câble LS-05 2x1,0mm²

 

 
 

 

Verovatno nema jeftinije folije od ove,zato i takav zakljucak.

Link to comment
Share on other sites

@W, blago tebi, ti si barem upao u kazan sa skepsom.

ja sam te sreće da sam pao na zemlju pored kazana a obećan mi je pad u kazan.

čuli su za vikend Woland i Doca moj sistem u svom sjaju i bedi. Ja sam od onih koji grade kablove oko sistema a ne obrnuto. Najveću promenu-na bolje mi je donela promena sa 12" na 15" drajvere. Ostalo nisam dirao.

Na mestima interkonekta je ono što je zatečeno, fabrički Braun-kabel sa Klei harmony terminacijom do SUT-a, SUT ima svoj fabrički kabel do phono preamp-a, phono je povezan sa line preamp-om sa onim famoznim vojnim širmovanim kablom, a od line-a do izlaznog pojačala Kemp audio. Svugde sem SUT-a Klei Harmony terminacija. Zvučnički su solid core bakar i srebro upredeni po jedna po polu, made by Ferenc Lazar.

Napojni kablovi su isto s koca i konopca, ništa sa imenom i prezimenom.

...a kako vreme protiče, hvata me neka ravnodušnost po pitanju i ostalog hardvera. Čak i da treba da vratim 12"-ke sa kojima manje uživam u hobiju ne bih bio nesrećan. Lagano gojim kolekciju ploča, trudim se da uzmem one koje ću slušati češće nego 1x u životu i to je to otprilike.

izvinjavam se kolegama sa većim entuzijazmom. Svaka karika u audio-lancu je značajna pa i kablovi, nekom više nekom manje no trenutno nisam u tom fazonu.

Link to comment
Share on other sites

Ja svemu posvećujem identičnu pažnju i posvećenost. Nažalost, najviše se diskutuje o kablovima, pa nekako zaliči na trenutak da je najveća pažnja usmerena na tu stranu.

Možda i zato što je ekipa u diskudiji nekako pretežno ista pa i to dovodi do pogrešnog zaključka ...

Mislim da se i rad isključivo na spravama može posmatrati kao autističan, ako se namerno zapostavlja značaj periferija.

Ne vidim sebe kao kablomana, pogotovo što rabim kabl od 68 din za interkonekte i 140 za zvučnike. Smatram se praktičnim i dovoljno sluhom obdarenim da procenim šta ima smisla, a šta nema. Drugi svojim sugestijama pomažu ali mi ne menjaju mišljenje tako lako. Najčešće se desi da se sa obe strane uvidi obostrani napredak razmenom iskustava i iskrenih komentara. Konstruktivni dijalog bez obaveznih unapred postavljenih predrasuda, u mom viđenju stvari osigurava najbolje koračanje ka boljem zvuku, kome svi stremimo.

Ako sam kabloman zbog specifičnih i skupih strujnih kablova koje sam konstruisao i koje smatram nezamenjivim, onda jesam kabloman. Ali u ovoj temi svakako nisam.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Patolog said:

^

Ne priličiti to ovo sada što si napisao. Msm, profesionalno, kao HiFi distributeru/proizvođaču.

Ako si ovo pisao u svojstvu člana foruma, onda OK. Zabavljaj se i dalje, ko ti brani. :)

Jedini se vi znate zabavljati, sem kada je reč o kablovima. Tada ste mrtvi i ozbiljni.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, ab said:

Jedini se vi znate zabavljati, sem kada je reč o kablovima. Tada ste mrtvi i ozbiljni.

:)

Koaksijalac, dobar dan. 

Za ovo " mrtav i ozbiljan" si bez da te reportiram  administraciji upozoren, i svaki tvoj sledeci ovakav nasrt obracanjem na ovakav nacin ce biti proptno ispracen sa moje strane. 

Ziveo. :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

nisam moderator ni saobraćajac ali lepo bi vas molio da međuforumska prepucavanja batalite, ako ima ko šta da kaže o tuđoj kući molim da to kaže unutar njenih zidova a da se ovde drži kablova kojima veruje/ne veruje.

Muka mi je i neprijatno, stvarno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...