Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

5 minuta ranije, Bujodrag said:

A oni Neutrik iz Alcpro? Zar nismo njih hvalili u mogami-neutrik eri. 

Mrzi me sad da se saginjem i proveravam ali valjda su mi konektori uglavnom Neutrik

Pa to su ti kineski. Ja ih koristim. Juče sam posle par meseci korišćenja WireWorld Luna 7 IC kabla, između DAC a i pojačala stavio Mogami sa tim činčevima. Oduvo je Lunu za sedam dužina. Ybg žali bože para. Bananice (Wirw World) na zvučničkim se još drže ali ću i tu da probam ponovo kineze i ponovo gole žice.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam imao one Zeonir horne, i pored odredjenih mana, na njima se svaka promenica čula, mada nismo uvek znali je li to promena na bolje ili na gore. 

I jednom smo drugar i ja imali neke interkonekt kablove, dobre, možda i one zeonove ali se nakupilo ranih RCA konektora. Pa nismo bili lenji nego smo uzeli lemilicu i menjali konektore. i čuli smo razlike. Obojica. Naravno, pripisivali smo im različit značaj. Ali, čuju se. Isti kabl -  različiti konektori.

Ne sećam se više koji su bili ali jedan par je bio Neutrik a drugi možda onaj jeftiniji Neutrik. Bilo je i onih što Toma prodaje.

A donosio je drugar i tri različita korišćena FTA interkonekta. Najskuplji je bio 150 evra. E, tek taj  se mogao porediti s mojim kablovima, na raznim mestima. ne znam da li je bio bolji ili lošiji, to je teško oceniti ali je svakako bio tog ranga.

Dobri interkonekti svakako.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Willi Studer said:

Te Rean konektore ne treba ni koristiti a kamoli zvati Neutrikom. Žali bože imena. Ako ne možete ili ne želite da odvojite novac za Neutrik Pro-Fi, preporučujem Amphenol ili Hi-Con koji su ovde nabavljivi. Ako nabavljate napolju, svakako gledajte da čaura ne bude metalna.

Pa, koji su ti? Ja znam samo ove što prodaje Alcpro.

 

Nemoj sad da moram da se saginjem i gledam koje sad imam.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Willi Studer said:

To je taj Rean, sirotinjski Neutrik, koji prodaje Alcpro. Loši materijali, loše kontaktne površine, neujednačene dimenzije i stezanje.

Willi molim te napisi koji je tacno model Neutrika valjan i neki link kod domacih prodavaca ako ga ima uopste ovde ili neki link preko za pazar.

Unapred zahvaljujem, Krca

Pitam jer gledajuci Neutrik sajt vidim jedan model za RCA a ovde pod istim imenom to prodaju pa gde ima taj original spring loaded NF2C B/2 ?

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Willi Studer said:

To je taj Rean, sirotinjski Neutrik, koji prodaje Alcpro. Loši materijali, loše kontaktne površine, neujednačene dimenzije i stezanje.

Zli moderatoru, naterao si me da se lomatam i slikam kablove  :screwy

 

Ovo su mi konektori na odličnim Zeonovim kablovima. Na gramofonu su neki drugi, sivi ali njih nisam mogao da slikam lepo.

 

f0sNCwR.jpg

 

Nemam pojma koji su, mislio sam da su Neutric jer sam ih imao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...