Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

Može da se desi da bude bolje i za manje para, samo onda ne staviš nikakve konektore na kabl. :P

Definitivno je lepši i praktičniji kabl sa tim banana iglama, samo je lutrija kakav im je zvučni potpis. Očekivao sam da ćeš biti zadovoljan sa ovim bananama, jer imaju sva 3 nama interesantna materijala. Bakar posrebren pa pozlaćen.

Taman toliko bazne punoće od bakra, otvoreno srebrom pa konačno izbalansirano zlatom. Počinjem da mislim da je zapravo triple, dual ili singl plating u njihovim mikronskim nanaosima, glavna igra u postizanju karakternog zvučnog pečata ili balansa. Pa kako kome legne koja receptura.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Može da se desi da bude bolje i za manje para, samo onda ne staviš nikakve konektore na kabl. :P

Ocigledno se nisi susretao jos sa Naim Nacom A5.To je nenormalno krut kabal.Jako je tesko uopste manipulasati sa njim.

Ne mislis valjda da bi se zahebavao sa zvucnickim konektorima uopste:) da je manipulacija sa Nacom jednostavna.

Link to comment
Share on other sites

On 29.11.2018. at 14:03, violent femmes said:

WireWorld stigli i juce montirani.Na prvu loptu su nesto zatvorenijeg karaktera.Nadam se da da ce se usvirati i otvoriti taman koliko treba.

Inace,za ove pare kvalitet i vise nego odlican.

nadji negde originalni naim zvucnicki konektor sa bananicama sa prorezom i zalemi to odozgo kako bog zapoveda WBT-om.Malo ces da se iznenadis, prijatno.To se koliko secam dobija gratis uz amp ali cesto zato ljudi prodaju povoljno.Sa strane perfektno pasu i olaksavaju manipulaciju bez rizika od kratkog spoja,a sa zvucnicke ako je razmak drugaciji mogu se bananice izvaditi iz plastike

https://www.google.com/search?q=naim+speaker+cable+connectors&client=avast&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjMo-yf8YTfAhWFjCwKHX6cAQgQsAR6BAgGEAE&biw=1280&bih=882

Link to comment
Share on other sites

Znam za te naim konektore.Nije to bas ovde lako naci,jer se uglavnom prodaje zajedno sa nacom.Ja moju kupio bez njih.I vise sam nego zadovoljan sa wireworld,a ako ulete nekad povoljno kupicu ih,ali mi nisu hica.

Ne palim se na te UK besmislice...externo-napajanje,bananice,externi volan sa desne strane...kod UK-kenjatora sve nesto externo a skupo u dve lepe.:D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, laky said:

ps jel proban narandzasti sa novom konekcijom

Proban je dva puta koliko sam ovde pročitao. Prvi put sa kompletom košuljicom (80cm), a drugi put samo žice. Ovaj prvi put je pravio član @Nixie

 

"

Ovi su po Fatheru, znači dve po dve susedne spojene, i to zvuči mekše i fluidnije. Znači vezuju se po dve susedne žice tj. crvena i žuta zajedno su plus,  plava i siva su minus, širm (gola žica kalajisana) uzemljen samo na jednom kraju odnosno vezan na plavu i sivu (plavi prsten označava taj kraj), drugi kraj širma pliva. Kapacitet kabla dužine 80cm je 154pF.

Druga dva su urađena kao quad star, znači dve po dve žice dijagonalno spojene, i to zvuči svetlije i čvršće. Znači vežu se crvena i plava zajedno za +, a druge dve su siva i žuta za -. Širm se radi isto kao u prvoj verziji, veže se za sivu i žutu jedan kraj, drugi pliva. 80cm ovako vezanog kabla ima kapacitet 192pF .

Uzemljen kraj širma se obeleži i on ide "uzvodno" do izvora zvuka (recimo uzemljen kraj na DAC/CD/bilo šta drugo, a drugi kraj na preamp, ili uzemljen kraj na preamp a drugi kraj na  izlazno pojačalo).

"

Iz ovog mog pisanja se vidi da nisam lenj, ali i da nisam ni audio doktor. Ako može još jednom da mi se objasni kako da povežem žice iz narandžastog kabla na bananice koje imam.

 

 

 

Narandzasti.thumb.jpg

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, vladat1 said:

Hvala mnogo. Jedva čekam da probam :banana. Na ovoj temi ima puno slikovitih informacija :)

Na drugom kraju ne vezuje se kalaisana, nego se samo odseče. Kraj gde je spojena kalaisana na GND ide na izvor. Obeleži da znaš koji je taj kraj. Sve ovo je za interkonekt, za zvučnike je malo drugačije već je objasnio Father.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Nixie said:

Na drugom kraju ne vezuje se kalaisana, nego se samo odseče. Kraj gde je spojena kalaisana na GND ide na izvor. Obeleži da znaš koji je taj kraj. Sve ovo je za interkonekt, za zvučnike je malo drugačije već je objasnio Father.

Hvala na savetu. Da li je ovaj Tinol o.k. ?

 

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/lemna-oprema-i-pribor/materijal-za-lemljenje/tinol-legure-kalaja/tinol-zica-ostalih-proizvodjaca/tinol-zica-stannol-1mm-100g-sn60pb40-hs1010-0100-pb/index.php

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, vladat1 said:

Uobičajno dobar bez loših indikacija. Nešto bolje bi bilo bez olova sa dodatkom srebra, ali ne moraš se cimati toliko. Razlika je neznatna do ogromna :P, zavisi kako ko gleda na stvari.

Znate kako naše malo može nekome biti puno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 sati ranije, jagermaister said:

Jel probao neko narandžasti (  zvučnički ) s dvije parice da veže za + crvenu i plavu a za - sivu i žutu ?

Probao sam ja i za zvučnike i za interkonekte tu Quad star verziju. Fatheru se više sviđa ona prva veza a meni ova druga. Moraš probati i jedno i drugo pa šta bolje legne. Quad star meni lično zvuči malo svetlije i oštrije, ali nije velika razlika oba su dobra. Father je mlađi pa bolje čuje visoke frekvencije od mene, možda zato voli više onu prvu varijantu.:D

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Nixie said:

Probao sam ja i za zvučnike i za interkonekte tu Quad star verziju. Fatheru se više sviđa ona prva veza a meni ova druga. Moraš probati i jedno i drugo pa šta bolje legne. Quad star meni lično zvuči malo svetlije i oštrije, ali nije velika razlika oba su dobra. Father je mlađi pa bolje čuje visoke frekvencije od mene, možda zato voli više onu prvu varijantu.:D

Ajd probat ću i tu varijantu pošto sam nabavio i ovaj s dvije parice ...

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Nixie said:

Probao sam ja i za zvučnike i za interkonekte tu Quad star verziju. ...

Nixie, možda sam picajzla, vidim da više puta ponavljaš u pisanju "Quad Star" (za naraMdžasti kabl). Nije ispravno, radi se o "Star Quad" konfiguraciji iliti po naski opisano 'skup četiri odvojeno izolovana provodnika'. Boljitak se postiže spajanjem naspramnih vodova u takvom skupu.

Pozz.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...