Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

26 minuta ranije, vladat1 said:

2. Uzemljenje treba da se vrši samo na jednom kraju? Koje boje žica ??

Uzemljuje se samo sa strane pojačala ako je u pitanju zvučnički. Uzemljenje nikako ne mešati sa centralnom signalnom masom ( znači ne vezivati za minus zvučnički koneltor ) ozbiljno zbljutavi zvuk i nadigne sredinu.

Za uzemljavanje koristiti naklaisanu "srebrnu" ne izolovananu, takozvanu drenažnu žicu. Odvesti je na šasiju pojačala ili direktno na šuko utičnicu.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo. Čujem se ja sa gospodinim Dušanom iz Blue Line doo. Pitam da li imaju kabal i koliko košta. Čovek kaže " Kabl JE-H(St)H Fe 180 E90 2 x 2 x 0,8   67.00 / m", na moje pitanje da li može da mi pošalje :) , stiže odgovor

"Nažalost ne šaljemo , mi smo inače veleprodaja.

Jedino da neko dođe da kupi za vas pa da vama pošalje

 

Pozdrav - Best regards"

 

Što znači da su nama iz "provincije" postaveljena zanimljiva ograničenja. Sada ja treba da jurim neke prijatelje da odu da mi kupe 20m kabla :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladat1 said:

Čujem se ja sa gospodinim Dušanom iz Blue Line doo. 

Мене је чак и кафом понудио.

1 sat ranije, vladat1 said:

Što znači da su nama iz "provincije" postaveljena zanimljiva ograničenja. 

Зато се и зове "Провинција".

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao taj narandžasti i za zvučnike i vrlo sam zadovoljan. Ko ima problema sa basom utegne ga lepo a dubina ostaje. I ostatak spektra je bez mane. Uzemljeni su širmovi posebnim žicama 1.5mm2 preko šuko utičnice kojoj sam povadio pinove za fazu i nulu, za svaki slučaj. Sad ću probati da vežem više tih kablova paralelno da vidim šta se dobija. Možda bude sirotinjski hajend nikad se ne zna.:D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na preporuku koju je u temi dao Father, kupio naradzasti i dao All_Zee da mi zasvajsuje sa nekim dobrim RCA neutric konektorima i zamenio interkonekte na svim mestima (racunajuci i phono) osim na music serveru (tu je neki specificni balansirani). Napominjem da umesto 80cm koliko su mi bili prethodni sad su pravljeni 1.5m interkonekti. U odnosu na Neotech khs-146 balanced symetric SPC (silver plated copper) koji je oko 10 EUR/m primecuje se znacajni boljitak. U poredjenju sa Anticable 2.2 performance series sa HL rhodium RCA (oko 150 USD/m) narandzast zvuci tanje sa manje detalja sto je bilo i ocekivano. Ono sto je sustina potukao je kabl koji je skoro 20x skuplji po metru. Da li cu ih zadrzati u sistemu, nisam siguran, ali da su najbolji bang for bucks to je cinjenica.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, pollux said:

Ja sam na preporuku koju je u temi dao Father, kupio naradzasti i dao All_Zee da mi zasvajsuje sa nekim dobrim RCA neutric konektorima i zamenio interkonekte na svim mestima (racunajuci i phono) osim na music serveru (tu je neki specificni balansirani). Napominjem da umesto 80cm koliko su mi bili prethodni sad su pravljeni 1.5m interkonekti. U odnosu na Neotech khs-146 balanced symetric SPC (silver plated copper) koji je oko 10 EUR/m primecuje se znacajni boljitak. U poredjenju sa Anticable 2.2 performance series sa HL rhodium RCA (oko 150 USD/m) narandzast zvuci tanje sa manje detalja sto je bilo i ocekivano. Ono sto je sustina potukao je kabl koji je skoro 20x skuplji po metru. Da li cu ih zadrzati u sistemu, nisam siguran, ali da su najbolji bang for bucks to je cinjenica.

Malo je nejasno kako si radio poređenje. Da li je sistem bio ožičen u tri opcije, gde je u svakoj opciji bilo suvereno oslanjanje na jedan tip kabliranja ili je bilo kombinovanja?

Da li je sprovedeno usviravanje novonapravljenih kablova sa narandžastim od par dana u sistemu? Doduše usviravanje je potrebno više za konektore nego za sam kabl.

Ako može više detalja o sprovedenom poređenju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jagermaister said:

Ajd da se i ja pridružim nandžarastoj ekipi  al s 4 x 2 x 0,8

U cemu je molim te razlika u odnosu na 2 x 2 x 0,8 ?

Sta je tu deblje... dva voda deblja od druga dva, jel to ?

Uuups, zanemari, video sam

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Malo je nejasno kako si radio poređenje. Da li je sistem bio ožičen u tri opcije, gde je u svakoj opciji bilo suvereno oslanjanje na jedan tip kabliranja ili je bilo kombinovanja?

Da li je sprovedeno usviravanje novonapravljenih kablova sa narandžastim od par dana u sistemu? Doduše usviravanje je potrebno više za konektore nego za sam kabl.

Ako može više detalja o sprovedenom poređenju.

Poredjenje sam radio tako sto sam sve moje interkonekte 3+1 phono koji su bili neotech od po 80cm zamenio sa narandzastim sa identicnim neutrik konektorima koje je zgotovio Stone od 1.5m. Narandzasti su radili 10ak dana, a onda sam vratio neotech slusao ih par sati pa opet vratio narandzasti.

Sto se tice tamo gde je narandzasti izgubio, s obzirom da imam samo jedan anticable interkonekt njega sam vezivao naizmenicno sa narandzastim od phono sekcije do pojacala (s tim da je u oba slucaja narandzasti phono bio izmedju gramofona i phono sekcije) opet na po par sati (iskreno me mrzi da pesmu po pesmu cupam i vracam kablove).

Link to comment
Share on other sites

@pollux

Hvala, to me je zanimalo. Odlično izvedena provera. Znači na poziciji posle Phono preampa narandžasti gubi od Anticabla 2.2. Pogledao sam malo po netu, taj kabl ima izuzetne konektore, što mu je dodatna prednost.

NEW" Keith Louis Eichmann Copper Harmony RCA Plugs"

875630489.jpg

 

I samo još jedno pitanjce. Ako se narandžasti pokazao bolji od neotech-a kojim si Interkonektovao ceo sistem, zašto onda odluka da narandžasti ne ostane u sistemu?

Jedino mi pada na pamet prost izgled i iritantna narandžasta boja?

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Father said:

@pollux

Hvala, to me je zanimalo. Odlično izvedena provera. Znači na poziciji posle Phono preampa narandžasti gubi od Anticabla 2.2. Pogledao sam malo po netu, taj kabl ima izuzetne konektore, što mu je dodatna prednost.

NEW" Keith Louis Eichmann Copper Harmony RCA Plugs"

875630489.jpg

 

I samo još jedno pitanjce. Ako se narandžasti pokazao bolji od neotech-a kojim si Interkonektovao ceo sistem, zašto onda odluka da narandžasti ne ostane u sistemu?

Jedino mi pada na pamet prost izgled i iritantna narandžasta boja?

Nismo se možda razumeli,narandžasti umesto neotecha svira u sistemu. Jedino što na dva mesta imam bolje kablove tako da neće biti samo on prisutan već će biti mix. 

Narandžasta boja mi uopšte ne smeta, čak je malo razbila monotoniju

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, pollux said:

Da li cu ih zadrzati u sistemu, nisam siguran, ali da su najbolji bang for bucks to je cinjenica.

Ahaa onda sam pogrešno ukapirao tvoju poslednju rečenicu.

Biće interesantno da ponovo poslušam sistem, sa narandžastim u stroju. :thumbsup2

Mogao bih da ponesem i svoj par narandžastih zvučničkih, ako ih nisi pravio, pa da i to poslušaš ....

Pozz

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Nixie said:

I ja sam hteo da probam jaču varijantu, kako se vezuje?

Predložio sam @jagermaister da uveže zajednu svaku drugu paricu, obzirom da su parice na neki način poslagane u svežanj po dve u star raspored, pa se može primeniti ta fora vezivanja.

Probaće pa će javiti. Ja nisam ni znao da imaju ovaj kabl sa 4 parice u identičnoj konstrukciji, a rovario i njuškao po magacinu sa jednim od radnika. :rolleyes:

Ćute da bi mogli da najave upgrade. :D

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Father said:

Predložio sam @jagermaister da uveže zajednu svaku drugu paricu, obzirom da su parice na neki način poslagane u svežanj po dve u star raspored, pa se može primeniti ta fora vezivanja.

Probaće pa će javiti. Ja nisam ni znao da imaju ovaj kabl sa 4 parice u identičnoj konstrukciji, a rovario i njuškao po magacinu sa jednim od radnika. :rolleyes:

Ćute da bi mogli da najave upgrade. :D

Kad ima više žica, povećava se broj kombinacija.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...