Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

Zdravo, da se zahvalim članu @Father i @Nixie na pomoći. Ubacio sam ovaj kabal u 2 sistema i prilično sam zadovoljan. Jedan je zamenio kabal Cordial, a drugi neki obični providni zvučnički od 4mm. Razlika je primetna na prvu loptu. Isto tako sam napravio i interconnect cable od 80 cm po Nixie preporuci. On je zamenio Oehlbach Ice Blue. Tu sam malo izgrešio što se tiče boje konektora (hvala ivanp), ali lepo radi. To je samo vizelni problem. Sledeći put biće bolje. Planiram čak i košuljicu da postavim :)

 

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, vladat1 said:

Hvala, baš me zanima kako si došao na ideju da isprobaš ove kablove :D

Video ih na hodniku u firmi kako odbačeni leže nakon neke instalacije dimnih senzora po plafonima. Beše interesantno parče od 3m, pa rekoh da zavirim u iznurtice na nekom manjem komadu. Kad ono ... ima i ovo i ono i ono za ono i to za to i tako to i malo po malo meni oko jedno pa drugo ispade, a mozak zakuva ideju da ga probam. Za početak samo na visokotoncu kao interni zvučnički kabl od skretnice do drivera. I bi :o:) pa onda :huh: gde li ga kupiti??? :-o … posle par: Ko nema u vugli nađe na gugli … pokušaja otvori se u plavom … Blue Line shop baš na nekih 2000m od moje kuće. Sreća ili slučajnost nemam pojma, ali svakako imam oko za dobar kabl.

Onda sam ga naravno kupio i počeo viralno da postavljam i testiram na više mesta u sitemu. Zvučnički, RCA Line, RCA Phono, USB A-B i na kraju DC na napajanju za laptop, čak i XLR (koji je napravio naš kolega pa javio pozitivne utiske) …

Dalje već znate, na poklon sam ga podelio sa ukućanima našeg dragog Foruma. Nije da zastupam ideju da jeftin kabl može da bude kvalitetan, ali Pakleni me je izdemantovao. Opet konektor je ključan i tu ne treba biti škrt, jer će štednja na toj poziciji opasno umanjiti raskoš koji oranžino može da vam pruži.

Živi bili i birajte strpljivo, pažljivo i isključivo svojim uhom. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, dj.nik said:

Nixie, možda sam picajzla, vidim da više puta ponavljaš u pisanju "Quad Star" (za naraMdžasti kabl). Nije ispravno, radi se o "Star Quad" konfiguraciji iliti po naski opisano 'skup četiri odvojeno izolovana provodnika'. Boljitak se postiže spajanjem naspramnih vodova u takvom skupu.

Pozz.

 

Thanks, nisam obratio pažnju. Po naški je baš dugačko ali je jasno o čemu se tu radi. :D

Link to comment
Share on other sites

On 15.12.2018. at 22:27, Nixie said:

Probao sam ja i za zvučnike i za interkonekte tu Quad star verziju. Fatheru se više sviđa ona prva veza a meni ova druga. Moraš probati i jedno i drugo pa šta bolje legne. Quad star meni lično zvuči malo svetlije i oštrije, ali nije velika razlika oba su dobra. Father je mlađi pa bolje čuje visoke frekvencije od mene, možda zato voli više onu prvu varijantu.:D

"

jagermaister said:

Jel probao neko narandžasti (  zvučnički ) s dvije parice da veže za + crvenu i plavu a za - sivu i žutu ?"

 

Da li je isti rad kao na slici, samo druga kombinacija boja? Uzemljene se isto limi samo na jednoj strani ?

 

 

Vezivanje.jpg.ba4be2e75b3e563f6aec212a49a04f11.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, vladat1 said:

Da li je isti rad kao na slici, samo druga kombinacija boja? Uzemljene se isto limi samo na jednoj strani ?

Da isti takav rad, ali crvena i plava na (+, centralni pin) siva i žuta na (-) a širm uzemljen na jednoj strani sa sivom i žutom zajedno uvrnut, sa druge strane se odseče kalajisana žica i ne vezuje se. Uzemljenu stranu obeleži.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo dva orange kabla u paraleli ukupno 8x2x0,8mm, što mu dođe u zbiru 2x4mm2. Utisci kasnije, sinoć sam kasno završio i slušao sam samo pola sata sa nazagejanim spravama. Onako na prvo slušanje, malo više basa i malo mi moćnije zvuči ili je sve samo placebo efekat jer je deblji kabal.:lol:

20181224_215111.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam začešljavanje po preporuci da parice imaju prioritet, a ne unakrsna veza.

Ovaj sa 4 parice se dosta duže usvirava, pa sam i sam malo oladio od iznošenja utisaka, jer je delovao nešto oštriji u startu. Sada kada je prošlo već neko vreme mogu zaista da kažem da je izvanredan. I ja sam ga nekako montirao kada sam došao do nekih novih downloadova koji nisu bogzna kakva produkcija, pa se malo sve namestilo u tom pravcu. Sada kada poslušam neke stare reference zaista je odličan.

Ova kombinacija sa udvajanjem dva kabla zapravo ima 8 parica i dva paralelna voda signala. Nisam pametan da znam gde bi to moglo da nas odvede. Svakako javi utiske.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Father said:

Pozdravljam začešljavanje po preporuci da parice imaju prioritet, a ne unakrsna veza.

Ovaj sa 4 parice se dosta duže usvirava, pa sam i sam malo oladio od iznošenja utisaka, jer je delovao nešto oštriji u startu. Sada kada je prošlo već neko vreme mogu zaista da kažem da je izvanredan. I ja sam ga nekako montirao kada sam došao do nekih novih downloadova koji nisu bogzna kakva produkcija, pa se malo sve namestilo u tom pravcu. Sada kada poslušam neke stare reference zaista je odličan.

Ova kombinacija sa udvajanjem dva kabla zapravo ima 8 parica i dva paralelna voda signala. Nisam pametan da znam gde bi to moglo da nas odvede. Svakako javi utiske.

Može svašta biti, na prvo slušanje nema nikavih negativnih efekata, evo slušaću malo sistematičnije ide nova godina. Šteta što nemam sad više single verziju za upoređivanje, moram uzeti barem još 10m da napravim.:lol:

Nije mi lako da ti kažem, imao sam ovih dana razna neka pojačala, pretpojačala malo posla oko tweakovanja malo zabave, sad sam sluđen raznim zvucima (tri pojačala, dva preampa) moram lagano da vratim u igru svoju standardnu postavku i da opušteno slušam malo duže. Ako stignem u subotu do Banjice da kupim još malo kabla.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Nixie said:

Nije mi lako da ti kažem, imao sam ovih dana razna neka pojačala, pretpojačala malo posla oko tweakovanja malo zabave, sad sam sluđen raznim zvucima (tri pojačala, dva preampa) moram lagano da vratim u igru svoju standardnu postavku i da opušteno slušam malo duže. Ako stignem u subotu do Banjice da kupim još malo kabla.

Pa ti još gori od mene. :D 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Father said:

U Lindi samo posno prase od krtine! Švaba vaspito prase na Fitness, da nema ni gram masti u sebi. Što ti je čudo taj zapad.

To prase je garant GMO, jel piše nešto sitnim slovima da nije mangulica? :D

Tu je primenjena na delu ona preporuka da je svinjska mast štetna, a sad neki belosvetski doktori kažu da nije, kome verovati.

Davno je bilo kad sam jeo divlju svinjetinu u Karađorđevu, to je nešto stvarno posebno, takođe bez masnoća.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Father said:

Inače odakle mi iskustvo sa prasetom.

Bio u gostima u Subotici kod brata, pa spremio Lidlovo prase. Kaže morao je da naliva uljem dok se peklo jer bi ostalo ko osušeno. Kaže obično mora da vadi višak masti koja iscuri iz naših Srpskih svinja.

E bre kakvo je to sepra kad nema pretopa, makar krompiriće da ispečeš u njemu.

Ne znaju oni ni kako prase izgleda dok se ne upakuje u te plastične paketiće, bilo bi im žao da ga pojedu. :plakanje

Kažu da je ovo dosta zdravije

 

VO.jpg

Link to comment
Share on other sites

Probao orange 4 x 2 x 0,8 da spojim drugačije .. tj  , jedna žica iz svake parice za + i jedna za -  i to po meni zvuči bolje nego ona prva varijanta .Razlika je u tome da je za nijansu opušteniji i to se kod mene baš dobro čuje . Prva varijanta mi je previše utegla bas , ovo je već zanimljivo  ;)

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, jagermaister said:

Probao orange 4 x 2 x 0,8 da spojim drugačije .. tj  , jedna žica iz svake parice za + i jedna za -  i to po meni zvuči bolje nego ona prva varijanta .Razlika je u tome da je za nijansu opušteniji i to se kod mene baš dobro čuje . Prva varijanta mi je previše utegla bas , ovo je već zanimljivo  ;)

Veliki igraci su to davno ustanovili i stavili patent

Screenshot_2018-12-16-14-28-19.png

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, zoranzu said:

Veliki igraci su to davno ustanovili i stavili patent

Screenshot_2018-12-16-14-28-19.png

Ova šema, onako  taman odgovara za onaj 2x2x0,8, tri komada paralelno,  moraće i to da se proba. Ovi označeni sa 606, 610, 602c ,602b, 602a su širmovi pojedinačnih kablova i nisu nigde vezani?

Link to comment
Share on other sites

Just now, jagermaister said:

Veoma zahebana kombinacija :eek:  dinamika , brzina i raslojenost basa me već zabrinjavaju  .Oće zvučnjaci da izlete iz kutija :D

Energija u Paklenom je neverovatna dpounjena slojevitim finesama je pravi doživljajni pakao zvuka. Dugo se usvirava ovaj sa 4 parice, sigurno 10 puta duže od onog sa 2 parice, ali kada se formira diže plafon i pomera zidove. :D

Da se malo vratim u literarnu formu. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...