Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

1 sat ranije, violent femmes said:

Da li ti posrebrene lepo otvaraju sistem,nisu previse napadne u visokim.Ove kopije Nakamichija su neopevano djubre.Ne smem to vise stavljati na kablove....

Da, baš to, volim da je zvuk svež, ali ne i preterano oštar

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, violent femmes said:

Pade mi napamet da uzmem posle i 4 pozlacene da se ima za kombinaciju.:)

Pa bilo bi dobro, da posle javiš kako koje maste visoke. :P

Ako je sudeći po njihovim činčevima oni imaju sloj srebra preko bakra pa pozlatu kao konačni sloj. Možda su i ti sa dva nanosa kao i njihovi RCA?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, violent femmes said:

Lepo piše na linku.

WireWorld banana za terminisanje zvučničkih kablova je presvučena slojem zlata preko srebra i tako omogućava besprekoran prenos signala i idealan kontakt. Lako se montira na kabl lemljenjem ili pomoću šrafa. U ponudi su i odgovarajuće termoskupljajuće navlake.

Link to comment
Share on other sites

Nije baš o zvučničkim al može da pomogne. Ne mora se baš uvek učiti na sopstvenom iskustvu.

Dakle pre izvesnog vremena naručim sa Alija kineski falsifikat Van Den Hul interkonekta. Oko 18 dolara. Dakle naručim svesno! Nije mnogo skupo, lepo izgleda, liči na oko na Van Den Hul i reklamiraju kao Van Den Hul. Stigne kabl ja pogledam a na kablu piše Van Den HUI. Tu se ja upsham od smeha:D:D, probam kabl, radi, i stavim ga adakta. Trebaće mi možda nekad.
E sad đavo mi ne da mira (svi kablovi u sistemu su mi Klotz), mislim se, kupio si novo pojačalo, novi DAC, red je da kupiš i neki brendirani IC kabl.
Kupim ja i brendirani IC kabl, 0.6 meteri, jeftin, turim na pojačalo. Oduševim se mnoštvom detalja, slojevitošću, pozornicom, al ybg......... pršti u visokim i basa niđe. Slušam ja tako danima, sve mislim treba se usvira. Oćeš, sve je gore. Oće krv na ušesa!!!

Danas više nisam mogao da slušam i iz zezanja stavim Van Den HUI. Uhhh!!! Sve se od jednom smirilo i leglo gde treba. Ništa više ne pršti. Sad čekam da se usvira, da se ne pokvari slučajno.:)

Link to comment
Share on other sites

Možda malo prberisati sa etanolom i magičnom krpom ili štapićima za uši konektore, jer sam imao prilike da vidim u radnji neke dosta štrokave od tih WW. Kao neka ultra fina prašinica zalepljena elektromagnetizmom. Skida se lako, nije problem.

Bilo je svedočenja o iskustvima na Forumu, da zaprljanost pinova na lampama ili konektorima svih tipova, unose neželjene pojave u zvuk, pa čisto da spomenem dok je rovito priključenje.

I ne zaboravi pravilo od 100 sati za prilagođavanje sistema i nove komponente. :crno-na-belo

:cheers

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, ivanp said:

Kako rade bananice?

I ja sam jedan od bivših korisnika Nakamichi bananica. Kad sam ih skinuo, ko da sam izuo tesne cipele.:)

Ivane,

Prezadovoljan sam wireworld bananicama.Vec su se za nijansu otvorile a opet imaju jako lepu dozu definicije.Slusao sam preksinoc rtb-ku "Dire Straits-Brothers in Arms" ,a zatim prve UK presove "UB40-Singing Off & Steel Pulse-Handsworth Revolution" i sve je zvucno na svom mestu,vocali su izuzetni,lepo otvoreni ali opet uz umerenu mekocu,bas za malu nijansu dublji ali definisaniji,dinamike taman koliko treba.Za moj sistem ne bi valjali posrebreni konektori do zvucnika,mogla je ici kombinacija u amp posrebrene,do zvucnika pozlata.Najverovatnije cu pazariti jos 4kom.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, violent femmes said:

Za moj sistem ne bi valjali posrebreni konektori do zvucnika,mogla je ici kombinacija u amp posrebrene,do zvucnika pozlata.Najverovatnije cu pazariti jos 4kom.

Misliš 4 posrebrena, za na strani pojačala ili još 4 pozlaćena za neku drugu rabotu?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Misliš 4 posrebrena, za na strani pojačala ili još 4 pozlaćena za neku drugu rabotu?

Planiram da uzmem ili jos 4 sa pozlatom ili 4 posrebrene,sad jbl-iga koje marke,ali su mi nesto skuplje,idu 1000din/kom.Ne znam, je si li probao mozda njih.

Posrebrene wireworld vise nema,bar mi je tako prodavac rekao,jedino ako me nije slagao.Pa ima negde u nekom magacinskom budzaku.

Uglavnom ove pozlacene su mi legle samo tako....:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...