Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

18 hours ago, Krca44 said:

Tanju narandzu 2x2x0,8 sam koristio odvojeno, jedan kabl za plus drugi za minus... ima malo razlike nabolje ali zaista malo cini mi se pa sam se vratio na jedan kabl za plus/minus prilikom neke izmene.  Mozda opet vezem odvojeno.

moja pomorandža (4x2x0,8) povezana odvojeno zvuči drastično bolje ... otvorenije , slobodnije , bez kočnica ....

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, lalelala said:

moja pomorandža (4x2x0,8) povezana odvojeno zvuči drastično bolje ... otvorenije , slobodnije , bez kočnica ....

Hvala, probacu.

Meni nesto nije legla ta deblja narandza, imao sam stalno utisak da makrodinamika sabija strahovito mikrodinamiku i taj utisak nikako nije prolazio.... kao da su sitna desavanja izmedju instrumenata jako sabijena.

Ne znam da li imam dovoljno kabla ( 4x2x0,8 ) za ovakvo vezivanje, treba da vidim...   :D

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, zek said:

Misliš jedan kompletan kabl za (+) a drugi za (-) ?

da upravo tako , širm ostaje nepovezan 

 

33 minutes ago, Krca44 said:

Hvala, probacu.

Meni nesto nije legla ta deblja narandza, imao sam stalno utisak da makrodinamika sabija strahovito mikrodinamiku i taj utisak nikako nije prolazio.... kao da su sitna desavanja izmedju instrumenata jako sabijena.

Ne znam da li imam dovoljno kabla ( 4x2x0,8 ) za ovakvo vezivanje, treba da vidim...   :D

meni je baš baš legla ... mada je u startu bila samo eksperiment , sada razmišljam da podignem ulog i napravim sve to isto ali sa monokristalnim bakrom i teflonskom izolacijom . 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Paaa...rekoh, malo srebra :-D....jos ne uhvatih vremena da promjenim....( nije to samo promjeniti kablove ),,mora zena onda i prasinu brisati ...pa je to vec kompleksna radnja :P....videcemo kako ce da se pokaze ..sistem nije neki hajklas..za moje kucne potrebe, ja relativno zadovoljan (Marantz pogoni Magnate )...Ali ako imas dobro iskustvo sa ovakom vrstom kablova ne bi trebalo bar da pogorsa zvuk :D

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Samurai said:

Ja sam ih imao i uopšte nisam bio zadovoljan ,pa sam ih prodao i kupio Kimber 8 TC i odmah sam primetio da je rezolucija bila primetno bolja.

Ovaj komentar baš nekeko surovo doživeh. Verujem da je samo pitanje lošeg timinga kada saopštiti ovaj Ice Buket.

Sada, šta je tu je. Valjda neće puno uticati na polazne predrasude i nemir.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Father said:

Ovaj komentar baš nekeko surovo doživeh. Verujem da je samo pitanje lošeg timinga kada saopštiti ovaj Ice Buket.

Sada, šta je tu je. Valjda neće puno uticati na polazne predrasude i nemir.

Taj 8TC je otprilike 4 puta skuplji u odnosu na ovaj QED, pa je valjda i očekivano da radi bolje, zato ni ovaj post ne treba bukvalno shvatiti kao rušenje Sneška...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Samurai said:

Ja sam ih imao i uopšte nisam bio zadovoljan ,pa sam ih prodao i kupio Kimber 8 TC i odmah sam primetio da je rezolucija bila primetno bolja.

Potvrdno, sto se mog iskustva tice.

Inace, probao sam dobar deo game od oehlbacha i qed-a....zakljucak je da u mom sistemu (meridian 551-spendor 2/2) licnasti kabel gubi bitku od solid core kabela, konkretno kimber 4pr, a na kraju je u sistem legao kimber 8tc .

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Jasno ko dan, nego da se malo pričekalo da se Klops malo izigra, pa onda kao sugestija, ovako mi se učinilo prerano da ga poklopi pa još i sa skupljim kablom i ubije čoveku entuzijazam.

@Samurai menja ceo sistem otprilike na nedeljnom nivou, pa ne verujem da to ikome može da bude reper, makar i samo kablovi bili u pitanju...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Zexx said:

@Samurai menja ceo sistem otprilike na nedeljnom nivou, pa ne verujem da to ikome može da bude reper, makar i samo kablovi bili u pitanju...:rolleyes:

Valjda i to nekamo vodi. Svako nađe svoj užitak.

Novine su važne i interesantne ma koliko krupne ili sitne bile. Ipak nemaju svi isto novca i razvijene sisteme na najvišem nivou, pa mislim da je kontekst uređaja koje povezuje taj QED Silver mnogo bitniji za razgovor nego samo reći da manjka rezolucije.

Edit: sad vidim komentar @zeljko1974, upravo sam na to mislio sa čim nije legao i šta je bolja opcija ...

Link to comment
Share on other sites

To je moje lično iskustvo sa tim kablom. Verovatno je u pitanju match, tako da se treba igrati malo sa kablovima, jer tu može da se dosta toga postigne i utegne zvuk, tako da ne treba gledati na moje iskustvo sa Qedom kao reper, kao što je to neko spomenuo. Eto npr. promenio sam i taj Kimber, imao posle i Cordial, a sad trenutno Rattle snake i sad sam zadovoljan, jer sam "ubo" match za male pare. Za koji dan treba da mi stignu diy zvučnički sa monocristal bananama, jer to sam i čekao, a u međuvremenu se malo igrao sa gore pomenutim kablovima, no ne znači da će mi leći ko budali šamar, tako da sam uvek spreman za promenu ka boljem. 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Samurai said:

Za koji dan treba da mi stignu diy zvučnički sa monocristal bananama, jer to sam i čekao, a u međuvremenu se malo igrao sa gore pomenutim kablovima, no ne znači da će mi leći ko budali šamar, tako da sam uvek spreman za promenu ka boljem. 

Da li je taj pravljeni proizvod neke analize ovih fabričkih i pokušaj dobijanja dobrih osobina od svih po malo ili je neka potpuno nova koncepcija?

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će mi ispraviti sve sitne nedostatke, koje sam imao sa spomenutim kablovima, međutim, spreman sam i za totalni promašaj, ne daj bože, jer ne bi bilo prvi put da nešto dugo očekivano totalno skrene sa putanje zvučne nirvane. Smisleno su "gađani" bolji srednji spektar i šira scena, pa ću uskoro da vidim da li je ovog puta to "karika koja nedostaje" ili ću morati opet da se "otisnem" i plovim po audio okeanu, tragajući za audio nirvanom. Mada, realno misleći izgleda da tu nema kraja. Kao da se nalazim na beskonačnoj uvrnutoj spirali vremena, tj. iskrivljenoj realnosti. Uf. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Samurai said:

Mada, realno misleći izgleda da tu nema kraja. Kao da se nalazim na beskonačnoj uvrnutoj spirali vremena, tj. iskrivljenoj realnosti. Uf.

Negde mora da se stane. Ima jedna dobra izreka koja je bila prikladna za jednog mog kolegu arhitektu, koji nikada nije bio zadovoljan dovoljno sa svojim projektima i nikako da ih okonča. 1000 i 1000 novih pokušaja skica i nikad kraja uvek nemir.

Kad mu neko jednom reče da je to kao trešenje tepiha, mora jednom da se zaustaviš i kažeš sebi to je dovoljno. :)

E sad analogija je ok u ovom primeru, ali da li može da se istrese dovoljno audiofilske prašine iz audio tepiha da ne padne nadražajni kašalj nakon zaustavljanja to već nisam siguran.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Lepo rečeno. :thumbsup2

Sam sebe kočim da ne bih opet upao u ovaj bubanj, koji se ne zaustavlja. Odložiću audiofilski praher, da ne bih izgubio ovu audiofilsku prašinu, jer samo jedan udarac više i mogu opet da se vratim na početak, a dosta mi je toga. Ne mogu večno ostati u prvom razredu. Moram konačno preći u drugi razred i krenuti dalje kroz audiofilsku večnost. 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Klops said:

I ne bih da upadam u tu spiralu..odma kazem da je dosta:order

Uvo, uslovno rečeno, je veliki manipulator našeg mira ili nemira. Najbolje je kada se kockice slože i ne svrbi pogrešan dlan. :)

Slušaj barem 2 meseca muziku, dozirano kritički i ne donosi nagle zaključke. Sve je u igri, od usviravanja kabla, preko subjektivnog doživljaja u pojedinim trenutcima, raspoloženje, brige ... Vidi onda da li će kabl uspeti da zadržeti očekivani zvučni kvalitet i prezentuje zadovoljavajući užitak u muzici.

Ako je nešto važno u HiFi-ju onda je to strpljenje. Neka je sa srećom...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...