Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

Sve je počelo na zdravorazumski pomen "zabava", što i jeste i treba biti, nadgornjavanje na vodenicu distributer/proizvođač...pa reko' da pomenem i ja DIY.
Meni lično dosta takve zabave :rolleyes:
možeš to da racionalizuješ kakogod želiš - tvoja stvar, ali teško je u to uklopiti papa diy bulšit koji si prosuo, barem za one sa par grama mozga
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:
1 sat ranije, ab said:
Sve je počelo na zdravorazumski pomen "zabava", što i jeste i treba biti, nadgornjavanje na vodenicu distributer/proizvođač...pa reko' da pomenem i ja DIY.
Meni lično dosta takve zabave :rolleyes:

možeš to da racionalizuješ kakogod želiš - tvoja stvar, ali teško je u to uklopiti papa diy bulšit koji si prosuo, barem za one sa par grama mozga

To će već da procene oni sa par desetina grama mozga koje zanemaruješ.

BTW, sviđa mi se tvoj pristup slušanja muzike, daj još malo šanse nekom kablu koji će se duže nameštati na finalni zvuk, zna da nagradi.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ab said:

To će već da procene oni sa par desetina grama mozga koje zanemaruješ.

BTW, sviđa mi se tvoj pristup slušanja muzike, daj još malo šanse nekom kablu koji će se duže nameštati na finalni zvuk, zna da nagradi.

par grama je donji minimum, više od toga se podrazumeva.

kablovima "dajem šansu" skoro 35 godina, za to vreme sam ih promenio, najviše 5 ili 6 ne računajući gostovanja kojih je bilo mnogo.. ovo poslednje gostovanje je odnelo sva tri boda, uz visoku gol razliku, sviđalo se to nekom ili ne

Link to comment
Share on other sites

Ja evo, sa par grama, sam jako zadovoljan prenešenim iskustvom, čak i prijatno iznenađen iskrenošću, koja je podstakla njegove saborce "nevernike", da kako se meni učinilo drugarski i zezatorski u duhu zabave malo čačnu Wlanda što se javno upustio u avanturu.

Ne treba se odmah žariti i ostrašćivati. Koliko puta sam pogledao na sebe i zamislio se ... koji te vrag tera da stalno nešto čačkaš i podižeš kamenje, kad drugi ljudi spokojno sednu i bezbrižno zadovoljno uživaju ... mislim, ima nas Bogu hvala različitih; mirnih i nemirnih, otvorenih i zatvorenih, samoživih i empatičnih ....

Meni je važno da nesebično i iskreno delimo svoja znanja i iskustva, pa ako je i potrebno priznamo greške i zablude koje će druge možda upozoriti da ih ne čine, ili izbegnu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Ja evo, sa par grama, sam jako zadovoljan prenešenim iskustvom, čak i prijatno iznenađen iskrenošću, koja je podstakla njegove saborce "nevernike", da kako se meni učinilo drugarski i zezatorski u duhu zabave malo čačnu Wlanda što se javno upustio u avanturu.

ja sam zadovoljan: pitao, dobio nekoliko dijagnoza, ali i dva kabla na test.. u vezi dijagnoza zatražio drugo mišljenje, za kablove veoma zahvalan, usput se malo i provetrilo, ukazali se neki tragovi, ni jedan nov, dakle sve je baš kako i treba.. nekom će možda biti interesantno da proba sa folijama, što sa ovim iskustvom toplo preporučujem.

Link to comment
Share on other sites

Znači muče te i jedan i drugi u nekim segmentima, ali ti Draka privlači više simpatija pa je i proporcija mešavine takva. :)

Ako sam te razumeo 6 žica ukupno za  plus u foliji pa još 6 u foliji za minus. Ove dve zajedno blago u spirali, šta dalje ... neki širm ili drenažna da ih fiksira i uzme etarsku štroku?? Neko uzemljavanje?? 

Ja danas provukao paklenog kroz sunđerasto crevo za izolaciju cevi za grejanje, po uzoru na rolne od papira da ima mekano naleganje na parket i ostvari softano lebdenje. Prolazio pored radnje sa tim asortimanom pa rekoh da probam. Metar creva pola cene kabla. Totalni HiEnd :P

Iskren da budem nisam slušao razliku, samo sam proterao kabl kroz crevo i pustio neke ECM laganice uz spremanje ručka.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Father said:

Znači muče te i jedan i drugi u nekim segmentima, ali ti Draka privlači više simpatija pa je i proporcija mešavine takva. :)

Ako sam te razumeo 6 žica ukupno za  plus u foliji pa još 6 u foliji za minus. Ove dve zajedno blago u spirali, šta dalje ... neki širm ili drenažna da ih fiksira i uzme etarsku štroku?? Neko uzemljavanje?? 

Ja danas provukao paklenog kroz sunđerasto crevo za izolaciju cevi za grejanje, po uzoru na rolne od papira da ima mekano naleganje na parket i ostvari softano lebdenje. Prolazio pored radnje sa tim asortimanom pa rekoh da probam. Metar creva pola cene kabla. Totalni HiEnd :P

Iskren da budem nisam slušao razliku, samo sam proterao kabl kroz crevo i pustio neke ECM laganice uz spremanje ručka.

Ostalo viška od tanje varijante pa da spojim nespojivo :lol: Sve si rekao ... drain je na krajeve namotan preko obadvije folije i ostalo classic . Nema agresije , sve se krčka na laganoj vatri . ;)

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, jagermaister said:

Nema agresije , sve se krčka na laganoj vatri;)

Neka je sa srećom uživanje. Sutra ovde rashlađenje i kiša pa će lepo da se odsluša sa apetitom par albuma. Možda padne i neko druženje.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Neka je sa srećom uživanje. Sutra ovde rashlađenje i kiša pa će lepo da se odsluša sa apetitom par albuma. Možda padne i neko druženje.

Ovako već miriše na dobro , nadam se da ce i da ostane :thumbsup2  nego vruće pojačalo na ove temperature , žao mi da ga maltretiram :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hvala za preporuku, ali siguran sam da je sve što mi je potrebno sadržano u Paklenom 4x2x0.8.

Ne vidim potrebu dalje da komplikujem sa pletenjem i umotavanjem. Ovaj kabl može lako da se kupi, za čas terminiše i daje izvanredan zvuk.

Smatram da to što ti smeta sa njim kao zvučničkim ne dobijaš zbog njega. Vrlo je tačan i jasno prikazuje problem ako postoji u sistemu i sigurno je na nekom drugom mestu.

Od kada ga koristim ispravio sam više manjih i većih stvari, koje su dovele do sveukupnog poboljšanja sitnih zapaženih problema, malo po malo.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Father said:

Hvala za preporuku, ali siguran sam da je sve što mi je potrebno sadržano u Paklenom 4x2x0.8.

Ne vidim potrebu dalje da komplikujem sa pletenjem i umotavanjem. Ovaj kabl može lako da se kupi, za čas terminiše i daje izvanredan zvuk.

Smatram da to što ti smeta sa njim kao zvučničkim ne dobijaš zbog njega. Vrlo je tačan i jasno prikazuje problem ako postoji u sistemu i sigurno je na nekom drugom mestu.

Od kada ga koristim ispravio sam više manjih i većih stvari, koje su dovele do sveukupnog poboljšanja sitnih zapaženih problema, malo po malo.

Paklena narandza je dobar kabel , ima dinamiku , ima dobar utegnut i brz bas , dobru rezoluciju al isto ima i malo isturenu sredinu koja me iskreno nervira :D Ko zna i ko ima živaca da se igra može da ga prilagodi sistemu . Kriterijumi s godinama rastu i težim ka što boljem balansu , prirodnošću i boji  zvuka koju pakleni baš i nema da budemo iskreni . 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, jagermaister said:

Paklena narandza je dobar kabel , ima dinamiku , ima dobar utegnut i brz bas , dobru rezoluciju al isto ima i malo isturenu sredinu koja me iskreno nervira :D Ko zna i ko ima živaca da se igra može da ga prilagodi sistemu . Kriterijumi s godinama rastu i težim ka što boljem balansu , prirodnošću i boji  zvuka koju pakleni baš i nema da budemo iskreni . 

Ово поздрављам :thumbsup2

Пошаљи ми молим те на пп. кораке до финала овог новог хибрида.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, ab said:

Ово поздрављам :thumbsup2

Пошаљи ми молим те на пп. кораке до финала овог новог хибрида.

Nema šta da krijem .. Toza je već sve rekao o konstrukciji .Ovo je moja varijanta koja svira veoma slično , jedna parica iz narandžastog i dvije parice draka cat 7 za jedan vodič . Da sam imao belden cat 5e napravio bih po Tozinom receptu al i ovako je veoma dobar , Stvar je u tome što je parica narandžastog zvučno otvorenija od novkabelove i u ovoj konstrukciji za moj ukus svira nijansu mekše od deblje varijante paklenog s bolje izbalansiranom sredinom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...