Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

On 10.1.2019. at 19:36, Father said:

44982914_2149969585322268_7647424557426409472_n.jpg

Sada može jasnije da se vidi kako si ti uradio. I da znaš da je tvoja fora bolja. Ja sam uzimao cele parice za iste polaritete pa u star quad vezi (ako se tako piše) i dobio otvoreniji i nešto oštriji zvuk bar u početku gde se sada već stvar dosta umirila, a ti si u svakoj parici razdvojio polaritet i time proizveo veću energiju.

Upravo zato si dobio mekši i prijatniji zvuk i veću dinamiku praćenu dobrom kontrolom u basu. To je otprilike ono što sam pisao o elektromagnetnom polju koje treba formirati u snopu više provodnika.

U tom momentu sam pomislio da probam unakrsnu foru pa se očigledno pokazalo da je star quad veza oštrija. Definitivno radi dobro i ovako, ali sam se baš načekao da proradi mirno u visini. Svakako ću da prečešljam veze na polaritetno podeljene parice, jer i ovaj put je to potvrđeno kao rasterećenija opcija u visini.

Kad to odradim javljam utiske... 

:) Igri nikad kraja, ali bez izvesnog vremena za usviravanje i osluškivanja nema ni valjanih zaključaka. :)

Jeste tako bilo još od prve oranžade, star quad malo svetlije i oštrije, paralelno malo mirnije pa šta kome odgovara. U svakoj varijanti je dobar. Slušao sam skoro (par dana) jedan Audioquest Cinemaquest Type 8 koji ima 4x2x0.8 solid core naizmenično složenih po prečniku (crvene i crne) upletenih oko centralnog snopa (pletenice) od poliesterskih vlakana prečnika oko 6mm. Spoljašnja izolacija je crna mekana liči na gumu ali nije guma. Pojedinačne žice su izolovane po mojoj proceni teflonom i obmotane sve zajedno tankim platnom koje liči na papir. Veruj mi da to vrlo slično zvuči, samo su srednji bili malo nežniji, za sve ostalo nisam primetio razliku. Veza je bila star quad.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ab said:

O čem se radi, men se sviđa. 

Još ako je i fleksibilan...mada sudeći po fotografiji čisto sumnjam.

Dobio sam informaciju da su se i profibus kablovi takoodje jako dobro pokazali kao zvučnički . Ako sam dobro shvatio radi se o signalno komandnim kablovima . Slučajno vidio na netu lapp , mada vidim da ih ima belden , siemens itd ...

profibus-cable-500x500.jpg

images.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, jagermaister said:

Dobio sam informaciju da su se i profibus kablovi takoodje jako dobro pokazali kao zvučnički . Ako sam dobro shvatio radi se o signalno komandnim kablovima . Slučajno vidio na netu lapp , mada vidim da ih ima belden , siemens itd ...

profibus-cable-500x500.jpg

images.jpg

Ovaj jako interesantno izgleda!!!

Koji su materijali u pitanju i debljina provodnika? Daj neki link...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
1 sat ranije, Filipescu said:

Stavljen 4x2x0.8 konačno.

Rekao bih da dok je 2x2x0.8 dobar s' obzirom da je džabe, ovaj dobar i tačka!

Razlika je, bar u mom sistemu povelika. Povezano po jagerovoj preporuci.

Hvala @Father na pronalasku i @jagermaister na žicorasporedu :thumbsup2

 

I na pronalasku 4 x 2 x 0,8 :D ... probaj obadvije varijante vezivanja u razmaku od 10 tak dana , pa vidi sta vise odgovara .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Stavljen 4x2x0.8 konačno.

Odličan izbor. :D

Pokazalo se da je pitkija i toplijezvučnija veza kako je Jagermaister naveo. Ja sam želeo da probam unakrsnu opciju sa u ovom slučaju više žica. Definitivno je nešto oštrija.

A @jagermaister ga je sasvim slučajno kupio umesto 2x2x0.8 i otkrio da postoji u ponudi.

Uživaj...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
49 minuta ranije, violent femmes said:

Sta je tu bolja varijanta,ti amphenol ili wireworld?

Imam i neke wbt,rekao bih da su kopije ali su fantasticno uradjeni,da li da ih nabacim na narandzastog from hell.A nesto zvucno tamniji bi mi legli na neki posrebreni od 2x1m koji imam.Pa bi' to da ljudski uklopim....

Narandzasti nije bas praktican za ic zbog lemljenja , jedino ove kopije kle sto smo ja i Nixie porucili preko ebay-a . Wbt kopija naglasava mid bas , ne znam koji bi kabel bio idealan za njih .

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, violent femmes said:

Pa jer neko odradio narandzasti 2x2x0.8 kao IC,kakvi su krajnji rezultati i koji su konektori korisceni.

Jeste Nixie i Father... ( imaš na početku teme komentare o ic-u - 5 - ta strana)  a i ja sam nešto eksperimentisao sa ovim :

https://www.ebay.com/itm/Star-Line-Gold-Plated-Tellurium-Copper-RCA-Plug-connector-2-Pair-4pcs/252881603832?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131231084308%26meid%3D51f8387a40af4080a51fb7dbda12f246%26pid%3D100010%26rk%3D4%26rkt%3D12%26sd%3D263646831180%26itm%3D252881603832&_trksid=p2047675.c100010.m2109

 

Screenshot.png

Link to comment
Share on other sites

Aj malo da oddžeziram na temu RCA konektora, bananica i sl.
Ovi Amphenol izgledaju odlično al su Brass tj mesing. Pobacasmo kineske bananice za zvučnički kabl jer guše zvuk a one su izradom High tech za WireWorld pozlaćene.
Ne kažem čuju se WireWorld odlično ali zunzara mi u glavi ne da mira da probam da vratim kineze...........
Ko zna kako će glava da mi se usvira.:)
Mnogo kasnije sam dokonao da Kinezi prave bananice i od bakra samo ih je teže naći na Aliju.Te tek treba probati.
Za RCA nisam ništa pametnije dokonao od onih kineskih Neutrika koji su pogodni za nas neuke švajsere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...