Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

Mnogo zavisi da li se padina od Vasine do Dusanove racuna u Dorcol ili ne.   Neki koji zive u npr. Jevremovoj ni za zivu glavu ne bi rekli da su Dorcolci a neki dve ulice nize kazu to sa ponosom...
izvinite za off


Nema tu mnogo priče, ne postoje gornji i donji Dorćol, postoji samo Dorćol.Neko mnogo pametan je želeći da komercijalizuje lokaciju proširio oblast, narušivši tako lepo staro ime za kraj od Uzun Mirkove do Strahinjića Bana., a ime je Zerek, u prevodu lep pogled.Što jeste činjenica.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, perodeformero said:

ne postoje gornji i donji Dorćol, postoji samo Dorćol.Neko mnogo pametan je želeći da komercijalizuje lokaciju proširio oblast, narušivši tako lepo staro ime za kraj od Uzun Mirkove do Strahinjića Bana., a ime je Zerek, u prevodu lep pogled.

Za Zerek sam znao ali nisam za gornji i donji Dorcol, tu su mozda sto kazes neka komercijalna desavanja na delu.

Lep kraj kako god da okrenes.  :)

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, zek said:

Ald' sad jedno glupo pitanje - a šta će na oba kraja konektori na drenažnoj žici, zar se ne kači samo jedan kraj a drugi je slobodan?

1450069542_PP4x2x08.thumb.jpg.f43b668f5652eb1e5699b2b43122da70.jpg

U mom slučaju i unutar OB "kutija" imam interno ožičenje izvedeno sa Paklenim ali 2x2 koji imaju svoj drenažni izvod na ulazu zvučnika. Krokodil štipaljka preuzima njihovu drenažu i vodi do centralnog uzemljenja na šasiji snagaša.

Ovako mi je ceo zvučnički signal i pre i posle skretnice šildovan i dreniran na centralno uzemljenje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vladat1 said:

Ja sam mislio da treba samo da se poveže na kraju kod pojačala ?!?!?!

 

17 hours ago, Father said:

U mom slučaju i unutar OB "kutija" imam interno ožičenje izvedeno sa Paklenim ali 2x2 koji imaju svoj drenažni izvod na ulazu zvučnika. Krokodil štipaljka preuzima njihovu drenažu i vodi do centralnog uzemljenja na šasiji snagaša.

Ovako mi je ceo zvučnički signal i pre i posle skretnice šildovan i dreniran na centralno uzemljenje.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, vladat1 said:

Ako si u prilici slikaj kod zvučnika

IMG_20171202_190839-1248x1664.thumb.jpg.2697aa9b29653d3f594049838ee3cb52.jpg

Vidi se u donjem levom uglu ranija veza drenažnih žica internog ožičenja koja se nastavlja na drenažnu žicu u zvučničkom kablu ka pojačalu. Svi interni kablovi imaju plivajuču drenažnu žicu ne vezanu na strani drivera. Na ovoj slici se ne vidi jasno da su dve drenažne žice (iz zvučnika) spojene zajedno pa se na njih vezuje drenaža zvučničkog kabla, koja sve vuče ka pojačalu.

 

 

Donja slika od pre 2 godine .... Čak sam to imao i u ranijoj opciji gde sam širm okolo internog ožičenja preko sivih žica skupljao u jednu tačku pa preuzimao na foliju okolo zvučničkog kabla sa zelenom žicom. Kod pojačala sam opet uzimao sa al folije kontakt i vezivao na šasiju pojačala. ovo je slika sa prve strane teme mog sistema.

584a8bc7e4d28_Sys009.jpg.975213babc5c4d5d7861df8db58084b6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Obično zvučnici nemaju izveden konektor za uzemljenje širm oklopa internog ožičenja na sebi. Jedino gde sam to video je na Tannoy Kingdom 12 kutijama gde se osim BiWire 4 konektora pojavljuje zeleni peti konektor za uzemljavanje kutije.

Prijatno sam se iznenadio, jer je to bio prvi put da tako nešto vidim, a da nije u mojoj kući. :)

Link to comment
Share on other sites

Jasno je da ne znam šta su unutra vezivali na konektor za GND jer nisam otvarao zvučnik čoveku u gostima, samo sam primetio nešto, da se ispravim, slično kao kod sebe.

Inače vezivao sam korpe drivera na gnd i  jedva primetno mi je mutilo zvuk, pa sam ostavio drenažnu žicu odspojenu na strani drivera.

Link to comment
Share on other sites

Bijem se po prstima da ne pišem hvalospeve. Ali kada me vučeš za jezik ... :P

Slušao sam juče i Digital i phono deo sistema. Digital je u principu pokazao koliko je kabl dobar. Dodatno je izrafinirao detalje, vazduh između instrumenata i njihova tela je još raširio. Takoreći čuje se valjanje zvuka unutar tela violine, gitare, kao interni odjek ... Neki već smatraju da sam lud, sada će biti ubeđeni u to. :rolleyes:

Slušao sam poznate stvari sa sopstvenog Samplera i malo Harfa/Violina Nemanja Radulović, samo ću reći to nije normalno kako radi ovaj kabl. Posle sam se preselio na Phono sa novim kliritnim matom i poslušao Vivaldi 4 godišnja doba Phillipsovo izdanje Zimu. Mis'im violina, kako se tu telo čuje to je nešto neverovatno, čembalo, kompletan orkestar ... sve okupano u reverbima iz sale .... PAKAO. Onda nekog Mađarskog orguljaša Hungarton izdanje ... žena me gledala u čudu, kao koji ti je šta si mi ovo pustio?? A ono svaka cevka se čuje, na nekim nižiim tonovima, prekid vazduha kako izvođač pritiska dirke ... ludnica. Onda sam malo rokao sa Earl Klugh-om neka žešća svirka na albumu Crazy for You. Kakva dinamika gitara činele... Proveo sam se za medalju. :)

Daleko prisutniji donji registar, ali zategnut do bola u smislu da nešto što je imalo manje basa sada ga ima vidno prisutnije, a nešto što je imalo dosta masan zvuk zvuči zategnutije i brže u tonalnom smislu. Najluđi je napredak u sredini gde je raslojavanje nemerljivo brojem prizvuka, tako da je mekoća i punoća informacije zaprepašćujuća. Visina je takođe primetno mirnija ali sa mnogo više informacije tako da, ono što je imalo naznaku oštrine sa 2x2 ovaj 4x4 crta u 5 separatnih tonova.

@jagermaister kao što sam ti rekao u PP da vodiš onu drugaricu, Ne na piće, Negu na večeru u restoran Kala longa na tvrđavi u Herceg Novom ili na neko još bolje mesto, ako je ovaj meni drag restoran zatvoren.

Da zaključim APSOLUTNO NEVEROVATNA prirodnost i prefinjena detaljnost, rafinirane prezentacije, izvanredne dinamike, brzine i utegnutosti, a markizet lak i suptilan u crtanju finesa.

Impresije, Impresije, Impresije ...

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Father said:

Bijem se po prstima da ne pišem hvalospeve. Ali kada me vučeš za jezik ... :P

Slušao sam juče i Digital i phono deo sistema. Digital je u principu pokazao koliko je kabl dobar. Dodatno je izrafinirao detalje, vazduh između instrumenata i njihova tela je još raširio. Takoreći čuje se valjanje zvuka unutar tela violine, gitare, kao interni odjek ... Neki već smatraju da sam lud, sada će biti ubeđeni u to. :rolleyes:

Slušao sam poznate stvari sa sopstvenog Samplera i malo Harfa/Violina Nemanja Radulović, samo ću reći to nije normalno kako radi ovaj kabl. Posle sam se preselio na Phono sa novim kliritnim matom i poslušao Vivaldi 4 godišnja doba Phillipsovo izdanje Zimu. Mis'im violina, kako se tu telo čuje to je nešto neverovatno, čembalo, kompletan orkestar ... sve okupano u reverbima iz sale .... PAKAO. Onda nekog Mađarskog orguljaša Hungarton izdanje ... žena me gledala u čudu, kao koji ti je šta si mi ovo pustio?? A ono svaka cevka se čuje, na nekim nižiim tonovima, prekid vazduha kako izvođač pritiska dirke ... ludnica. Onda sam malo rokao sa Earl Klugh-om neka žešća svirka na albumu Crazy for You. Kakva dinamika gitara činele... Proveo sam se za medalju. :)

Daleko prisutniji donji registar, ali zategnut do bola u smislu da nešto što je imalo manje basa sada ga ima vidno prisutnije, a nešto što je imalo dosta masan zvuk zvuči zategnutije i brže u tonalnom smislu. Najluđi je napredak u sredini gde je raslojavanje nemerljivo brojem prizvuka, tako da je mekoća i punoća informacije zaprepašćujuća. Visina je takođe primetno mirnija ali sa mnogo više informacije tako da, ono što je imalo naznaku oštrine sa 2x2 ovaj 4x4 crta u 5 separatnih tonova.

@jagermaister kao što sam ti rekao u PP da vodiš onu drugaricu, Ne na piće, Negu na večeru u restoran Kala longa na tvrđavi u Herceg Novom ili na neko još bolje mesto, ako je ovaj meni drag restoran zatvoren.

Da zaključim APSOLUTNO NEVEROVATNA prirodnost i prefinjena detaljnost, rafinirane prezentacije, izvanredne dinamike, brzine i utegnutosti, a markizet lak i suptilan u crtanju finesa.

Impresije, Impresije, Impresije ...

Drago mi je ovo čuti od tebe jer si ga već apsolvirao :thumbsup2 A drugaricu vodim negdje .. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...