Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

1 sat ranije, pollux said:

U anticable se koristi lakirana gola žica bez izolacije...

To je jedan deo priče na njihovom sajtu, lak je super tanka izolacija za spiralu/dvostruku spiralu ili zvučničke kablove (samo dve uvrnute žice) pa izolacija nema uticaja na zvuk, centalnih provodnika ima raznih, nekad jedan nekad više, u nekoj izolaciji ili samo lakiran. Drugi deo priče  je da je bakar koji koriste posebne čistoće itd. pa ne može da se kopira. Jedino poređenje originala i kopije može reći da li je to istina.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Krca44 said:

Kako i ga molim ovako lepo uvrnuo u spiralu ?

Nadješ neku žicu 3,5 - 4 mm debljine i fino namotaš ( ja sam našao iglu za pletenje ) i poslije u kontra smijeru lagano odmotavaš da se lakše svuče sa žice. Uzmeš krajeve i pažljivo rastegneš koliko ti odgovara .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jagermaister said:

Nadješ neku žicu 3,5 - 4 mm i fino namotaš ( ja sam našao iglu za pletenje ) i poslije u kontra smijeru lagano odmotavaš da se lakše svuče sa žice. Uzmeš krajeve i pažljivo rastegneš koliko ti odgovara .

Hvala, slucajno imam iglu za pletenje u sobi za neke mikroprekidace, naci cu i deblju pa da biram.

:)

Link to comment
Share on other sites

Neka se oni žale Turcima što pošteno izvlače bakar.

Meni mogu samo da pljunu pod prozor što umem da čujem dobar komad hardvera.

Nikome ne verujem na reč već zavrnem rukave pa napravim i poslušam. Loše ne objavljujem, da ne uznemiravam članstvo nepotrebnim stvarima i štetim biznisu korporacija.

Na žalost upadam u oči onima koji imaju interesa u ovom svetu. Znajte da jedan kabl koji vi napravite je jedan kabl koji oni nisu prodali i narvno ko je kriv, pa Father što je podelio gotov proizvod koji samo treba da se ubere.

Sve bi bilo u redu da sam ga prepakovao u bužire i skinove i zavalio za kilo zlata.

Paklena Pomorandža je kao što sam odavno već rekao moje poklon otkriće članstvu na uživanje, bez i jedne trunke koristi ili zadnje namere.

Živi bili svi otvorenog uma i iskrenog srca.

Evo nove generacije još Paklenije Pomorandže 4x2x0.8. Zakačen na sistem i u fazi usviravnja. Prvi utisci ukazuju na poboljšanje. Mislim da će slušalice polako a sigurno da se odlažu na police. ;)

Na slici je i način serapcije parica u star fazonu. Parice 1 i 3 za plus i parice 2 i 4 za minus.

IMG_20181104_172013.thumb.jpg.0b7177705f8731d4e23afcbfd8e542d4.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Krca44 said:

Imam spanski tad su takav imali a ciji je sada, kupovao sam skoro ?

Taj što imaš je isti kao moj 2x2x.0.8mm  po konstrukciji i propisanom standardu, slojevima... Samo je Španske proizvodnje.

Ovaj što je @jagermaister slučajno greškom kupio je 4x2x0.8mm i ima osam žica i sve ostale iste slojeve, materijale i konstukciju ali je Turske proizvodnje. Slušao sam interkonekte sa Špancem i WireWorld gold tube RCA konektorima i nije bilo nikalve razlike sa ovim koji imam sada sa istom dužinom i terminacijom, ali sa Turskim kablom. Tog Španca mi je oteo :ph34r: @microfarad u nekom momentu druženja....

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Father said:

Neka se oni žale Turcima što pošteno izvlače bakar.

Meni mogu samo da pljunu pod prozor što umem da čujem dobar komad hardvera.

Nikome ne verujem na reč već zavrnem rukave pa napravim i poslušam. Loše ne objavljujem, da ne uznemiravam članstvo nepotrebnim stvarima i štetim biznisu korporacija.

Na žalost upadam u oči onima koji imaju interesa u ovom svetu. Znajte da jedan kabl koji vi napravite je jedan kabl koji oni nisu prodali i narvno ko je kriv, pa Father što je podelio gotov proizvod koji samo treba da se ubere.

Sve bi bilo u redu da sam ga prepakovao u bužire i skinove i zavalio za kilo zlata.

Paklena Pomorandža je kao što sam odavno već rekao moje poklon otkriće članstvu na uživanje, bez i jedne trunke koristi ili zadnje namere.

Živi bili svi otvorenog uma i iskrenog srca.

Evo nove generacije još Paklenije Pomorandže 4x2x0.8. Zakačen na sistem i u fazi usviravnja. Prvi utisci ukazuju na poboljšanje. Mislim da će slušalice polako a sigurno da se odlažu na police. ;)

Na slici je i način serapcije parica u star fazonu. Parice 1 i 3 za plus i parice 2 i 4 za minus.

IMG_20181104_172013.thumb.jpg.0b7177705f8731d4e23afcbfd8e542d4.jpg

Imas mnogo lepo misljenje o turcima,koji su najveci prevaranti za kablove,sta im narucis to ti naprave.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Father said:

aj što imaš je isti kao moj 2x2x.0.8mm  po konstrukciji i propisanom standardu, slojevima... Samo je Španske proizvodnje.

Ovaj što je @jagermaister slučajno greškom kupio je 4x2x0.8mm i ima osam žica i sve ostale iste slojeve, materijale i konstukciju ali je Turske proizvodnje.

Izvini sto te gnjavim, znam da imam spanjolske ali kupio sam i pre deset dana ponovo, pa me zanima jesam li naleteo na tursku turu ?

Jeee....... fali mi jos ovi nashi ako imam i Turke   :D

Link to comment
Share on other sites

On 21.10.2018. at 11:51, Father said:

Moja iskustva govore o izuzetnoj linearnosti Narandžastog Turskog kabla i kao IC i kao zvučnički. Ima kod nas da se nabavi i Španski, ali nema neke primetne razlike u zvuku, Španac je za 1mm uži u prečniku i nešto intenzivnije boje spoljnog omotača, iako poseduje sve identične slojeve, izolatore i konstrukciju.

P1010183.JPG.7129457481331caf966e3c93d9f7e1b2.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Krca44 said:

Jeee....... fali mi jos ovi nashi ako imam i Turke 

Imaš i naše kablove iste te samo su sivi i nisam ih video u prodaji, ali ima u katalogu.

Ima i ovaj crveni, sve to treba probati ko zna možda ima i bolji od turskog.

http://www.elektrometal.rs/sites/default/files/pdfs/05020je-hsthfe180e30-e90bmk_0.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...