Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

18 minuta ranije, Talični Tom said:

Ovo bi meni trebalo gde ima da se kupi taj kalaj

Što bi reko @alI_Zée nije kalaj nego Tinol.:D

Ima svuda da se kupi samo ne nađoh manje pakovanje od 500g. Sa ovim se teže lemi nego sa olovnim i treba imati onaj poseban čistač, ne može mokar sunđer.

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/lemna-oprema-i-pribor/materijal-za-lemljenje/tinol-legure-kalaja/tinol-zica-elsold/tinol-zica-elsold-sn96.5/ag3/cu0.5-0.5mm-500g/index.php

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nixie said:

Što bi reko @alI_Zée nije kalaj nego Tinol.:D

Ima svuda da se kupi samo ne nađoh manje pakovanje od 500g. Sa ovim se teže lemi nego sa olovnim i treba imati onaj poseban čistač, ne može mokar sunđer.

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/lemna-oprema-i-pribor/materijal-za-lemljenje/tinol-legure-kalaja/tinol-zica-elsold/tinol-zica-elsold-sn96.5/ag3/cu0.5-0.5mm-500g/index.php

Mnogo mi 500 grama

Jelima neko ko bi dosao da mi zameni kalaj pa da probamo jel bolje

Altina

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

 

@Delija ... Kume  :klanjanje hvala za ime, nek si nam živ i zdrav 100 leta i zima ...Pa da ne bude .... kako kažu "uzmi kuma da se ne družite više" ... nego ne budi stranac pa navrati u kolevku Paklene Pomorandže na Voždovcu, da zalijemo domaćim vinom tretiranim muzikalnom melodičnošću zvučnih talasa.

:thumbsup2

:D

Sad moram da smislim mesto za Paklenu Pomorandzu i u mom sistemu :D

:cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Talični Tom said:

Ovo bi meni trebalo gde ima da se kupi taj kalaj

Pre nekog vremena sam ga našao kod jednog momka iz Novog Sada na Kupujem Prodajem.

Kupio sam za 80e količinu i dan danas je koristim. Pogledaću popodne, kada dođem kući sertifikat da pronađem koji mi je poslao zajedno sa kalajem.

Ako budem srećan možda i njegov kontakt da otkrijem jer sam pogubio dosta važnih brojeva ljudi sa davljenjem starog telefona u WC šolji. :unsure:

Javljam sastav i nazivnu šifru pa se može potraga nastaviti ili ako je neko upoznat  može da dopuni.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Talični Tom said:

Kojije naj bolji kabl za zvuk onaj sto ide u pojacalo a koji ne valja

Da se prvo :lol: za pitanje, a onda i da kažem.

Paklena Pomorondža je odličan kabl kada ide u pojačalo, a i kada izlazi iz pojačala. Bolji nisam imao priliku da čujem, pa je meni najbolji.

Neki drugi ljudi, na nekim drugim mestijma, su čuli, neke druge kablove, koji nemaju veze, sa ovim mojim kablom, pa možda imaju neka druga iskustva i reference o imenu i prezimenu najboljeg kabla za ulaz u pojačalo, a bogami i za izlaz iz pojačala. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Talični Tom said:

Mnogo mi 500 grama

Jelima neko ko bi dosao da mi zameni kalaj pa da probamo jel bolje

Altina

kabl_wire.jpg
 
2.355 din
narucidet.png
 
Količina  kom
 
 
Hi Fi-Tuning specijalna mešavina kalaja i srebra-bakra za kvalitetno lemljenje.
 
  • Sadrži 3,8% srebra i 0,7% bakra, bez olova
  • Temperatura topljenja 217-219 °C.
  • Kalem 100Gr.
  • Debljina žice 0,5mm 
 
                                        333246429916471.jpg
Ovo se prodaje u M-KABLU.Od cele kolicine sam potrosio mozda 10gr.Mogu da ti ponudim posto mi je crkla lemilica a i ruke me vise nesluze za fino lemljenje.
Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Nixie said:

Kod mene je obrnut slučaj, dodaje udarac i midbass, probaj da vežeš u quad star vezu, ukršteno. Izgleda da nekim zvučnicim "prija" ovako nekima onako vezano. Ne znam da li je isti efekat, jer taj tvoj kabal ima 4 parice, moj dve, pa može biti razlike jer nije isti kabal. I pitanje je ako nisu sve žice unutar kabla povezane, kakav uticaj to ima?

Što se usviravanja tiče nisam u to do sada verovao, međutim kad sam ga priključio bio je vrlo svetlog zvuka, da bi se nakon par dana smirio. Upoređivao sam par puta sa starim kablom koji imam godinama, čisto da proverim da li haluciniram.:heat Sad oba kabla imaju sličan tonalitet, samo orange daje bolju definiciju instrumenata po celom opsegu, a glavno je da se bas utegao dosta što mi puno znači jer su kutije bassreflex pa ne blistaju u tom domenu. Takođe bolje zvuče drveni instrumenti, dok su visoki tu negde slični za oba kabla, možda trunku prisutniji kod orange.

Stari kabal je 4x4mm2 običan licnasti pleten unakrsno.

Problem mi je bio strujni ( moja provjerena varijanta ) vratih i sve je kako treba. Eto dešava se da se pobrkaš eksperimentujući B) Kad se unese nešto novo u sistem tražiš najbolju varijantu , tako će i biti s ovim kabelom definitivno ...

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Nixie said:

Ne moraš da mi veruješ, ali već dve nedelje nameravam da napravim to isto, čak su i RCA isti ti.:talasi

Bio sam skalpirao metar kabela da vidim kako su rasporedjene parice pa reko da se ne baci :lol: Ukrao babi iglu za pletenje debljine 3,5 mm i namotao spiralu od žice koja je bila 80 cm .Vrući vod je oko 40 cm . ;) Eno ga kuva se na laganoj vatri .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...