Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

5 minuta ranije, violent femmes said:

Nisam bas iscitao celu temu,vidim da spominjete neku drenaznu zicu koju treba zakaciti kao masu.Jer to neki fazon kao kod Supre Ply 3.4s,ona shilded verzija koju treba povezati na masu phonoa.

 

Tako nešto. Ja sam kada sam vezivao narandžastog kao phono kabl, vezao drenažnu žicu unutar gramofona za žicu uzeljenja koja ide ka phono pretpojačalu, tj. na mestu gde je i ona vezana da uzemlji telo ručke.

Kabl od nekih 90cm ima oko 125pf zajedno sa internim ožičenjem ručke kada se izmeri sa skinutim headshellom.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Ja imam dovoljno, ali ću ići da kupim ovaj 4x2x0.8mm jedno 5m, pa mogu da ti kupim koliko kažeš i koji tip budeš želeo.

Nije frks.

Hvala najlepse.Javljam se na pm.

Sto se tice ove drenazne zice,ja jedino da je spojim na masu od phono preampa jer Naim 5i nema phono sekciju pa ni sraf gde ide masa.To mi je jedino resenje,nadam se da moze.

pozz!!

Link to comment
Share on other sites

Ovaj 4 x 2 x 0,8 ima još utegnutiji bas u odnosu na 2 x 2 x 0,8 što na moje bookshelfe i ne leži baš najbolje ( vratio na standardnu kombinaciju ) dok kod drugara na t+a s 2 bas-a od 8 inča po kutiji , full veza ( deblje kombinacije kabela ) radi posao i on prezadovoljan :). Znači ... ko se odluči za 4 x 2 x 0,8 ima više kombinacija pa može da se igra i ostavi šta mu najbolje odgovara , možda i bi -wire veza .

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, violent femmes said:

Hvala najlepse.Javljam se na pm.

Sto se tice ove drenazne zice,ja jedino da je spojim na masu od phono preampa jer Naim 5i nema phono sekciju pa ni sraf gde ide masa.To mi je jedino resenje,nadam se da moze.

pozz!!

Tebi je zapravo interesantan za RCA kabl?

Možeš od njega i XLR vrlo solidan da izvedeš, ako imaš i tu opciju. @Filipescu je pravio i jako je zadovoljan.

Prelistaj temu ima objašnjenja kako vezati u činču drenažnu žicu i gde. Da se ne ponavljamo 100 puta.

Čujemo se na PP...

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, laky said:

ako nije problem i meni bi trebao  jedno 12m.

Ubiće me provincija.

Ok laky i tebi uzimam 12m sada u subotu, samo mi javi jel isti kao ranije 2x2x0.8.

Od sledeće nedelje se ugrađujem masno, onako distributerski. :D

Predložiću u radnji da počnu da šalju po majčici Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, vladat1 said:

@Father

 

Plata je 5 tog :) Računaj da daš platu na kablove, dok ti se ne refundira :)

Samo u napred ništa na odloženo. :P

Narandžasti već duže vreme kupujem za šild kavez preko al folije u Father strujašima. Za čas pojedem 10m. Rasturam ih i vadim žicu iz izolacije pa pletem kavez preko al folije.

Odavno sam ja svoje oranž interno ožičenje zgotovio, usvirao i rabim u redovnim dnevnim seansama.

Misim, i glava kada me zaboli obmotavam ga oko glave da se ušidujem od 4G, 5G, mikrotalasa, Harpa, vanzemljaka ... :cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jagermaister said:

Ovaj 4 x 2 x 0,8 ima još utegnutiji bas u odnosu na 2 x 2 x 0,8 što na moje bookshelfe i ne leži baš najbolje ( vratio na standardnu kombinaciju ) dok kod drugara na t+a s 2 bas-a od 8 inča po kutiji , full veza ( deblje kombinacije kabela ) radi posao i on prezadovoljan :). Znači ... ko se odluči za 4 x 2 x 0,8 ima više kombinacija pa može da se igra i ostavi šta mu najbolje odgovara , možda i bi -wire veza .

Ovo je bitna informacija. Znači mogu da probam dva tri kabla 2x2x0.8 u paraleli. Trenutno nemam biwiring opciju dok ne preradim zvučnike ali biće i toga.

Link to comment
Share on other sites

Zamenio IC vezu izmedju racunara i DAC-a, ranije bio neki nemacki kabl, izgledom podseca na Oehlbach. Taj kabl je zamenio neki budjavi mikrofonac pa mi je posle toga bio sjajan.
Zamenio zvucnincke kablove. Pre su bili QED Anniversary XT, terminisani Nakamichi banama.

Ja veoma lose stojim sa audio terminologijom, ali bih rekao da je zvuk postao "tvrdji". Nekako je sve mnogo cistije (ne znaci i bolje).. Nekako kao kad posle dobrog, starog UK vinila pustis isto to ali SACD rip.. Kao da su bivsi kablovi malo bojili sve i cinili muziku pitkijom.
Bas! Napokon saznajem na sta mislite kada kazete utegnut, definisan bas! Ranije je to grmelo i brundalo..

Eto, ne zamerite mi ako se smesno izrazavam, ali ne znam za bolje :)
Jos uvek nisam siguran da mi se ovo dopada, neka svira par dana, leba ne jede..

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, dadoo said:

Zamenio IC vezu izmedju racunara i DAC-a, ranije bio neki nemacki kabl, izgledom podseca na Oehlbach. Taj kabl je zamenio neki budjavi mikrofonac pa mi je posle toga bio sjajan.
Zamenio zvucnincke kablove. Pre su bili QED Anniversary XT, terminisani Nakamichi banama.

Ja veoma lose stojim sa audio terminologijom, ali bih rekao da je zvuk postao "tvrdji". Nekako je sve mnogo cistije (ne znaci i bolje).. Nekako kao kad posle dobrog, starog UK vinila pustis isto to ali SACD rip.. Kao da su bivsi kablovi malo bojili sve i cinili muziku pitkijom.
Bas! Napokon saznajem na sta mislite kada kazete utegnut, definisan bas! Ranije je to grmelo i brundalo..

Eto, ne zamerite mi ako se smesno izrazavam, ali ne znam za bolje :)
Jos uvek nisam siguran da mi se ovo dopada, neka svira par dana, leba ne jede..

Treba mu vremena da se usvira , moraš bit strpljiv to je inače najveći problem u ovom sportu :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, jagermaister said:

Treba mu vremena da se usvira , moraš bit strpljiv to je inače najveći problem u ovom sportu :D

Jedan offtopic.. Da li moze neko da mi plasticno objasni sta znaci da se "kabl usvira"? Meni to lici na placebo efekat "slusaj par dana da se usvira iliti da ti se usi naviknu na nov zvuk i da ti sad on postane podrazumevan" :)

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, dadoo said:

Zamenio IC vezu izmedju racunara i DAC-a, ranije bio neki nemacki kabl, izgledom podseca na Oehlbach. Taj kabl je zamenio neki budjavi mikrofonac pa mi je posle toga bio sjajan.

Ovo mi nije jasno? Da li si stavio narandžastog između kompa i DAC-a? Umesto koaksijalnog? Kao digitlni kabl?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...