Jump to content


Zvučnički kablovi.


Engine

Recommended Posts

1 sat ranije, Father said:

Ahaa onda sam pogrešno ukapirao tvoju poslednju rečenicu.

Biće interesantno da ponovo poslušam sistem, sa narandžastim u stroju. :thumbsup2

Mogao bih da ponesem i svoj par narandžastih zvučničkih, ako ih nisi pravio, pa da i to poslušaš ....

Pozz

Sa zvucnickim se vise ne igram, zvucnicki je posrebrena pletenica u teflonu 54 zice (27+,27-, simetricno) po kanalu, pletenice radjene u formi po 9x3. Ono sto me interesuje su tvoji naponski (tu je haos, Sindric, Kovinic, Jelic svi sa prilicno bzvz konektorima) tako da cemo organizovati nesto.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, pollux said:

Sa zvucnickim se vise ne igram, zvucnicki je posrebrena pletenica u teflonu 54 zice (27+,27-, simetricno) po kanalu, pletenice radjene u formi po 9x3. Ono sto me interesuje su tvoji naponski (tu je haos, Sindric, Kovinic, Jelic svi sa prilicno bzvz konektorima) tako da cemo organizovati nesto.

Zanimljivo ... 9x3 ... 27 + 27 .... u teflonu... odlično.

A što se tiče strujnih tu sam uvek na raspolaganju. Trenutno imam za probu 4 kabla sa EVO i classic 390 i 350 Wattgate-ima i jednu razvodnu aluminijumsku letvu sa 6 priključaka, tako da ima municije za igru dovoljno. 

Zahvaljujem na interesovanju. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Father said:

Predložio sam @jagermaister da uveže zajednu svaku drugu paricu, obzirom da su parice na neki način poslagane u svežanj po dve u star raspored, pa se može primeniti ta fora vezivanja.

Probaće pa će javiti. Ja nisam ni znao da imaju ovaj kabl sa 4 parice u identičnoj konstrukciji, a rovario i njuškao po magacinu sa jednim od radnika. :rolleyes:

Ćute da bi mogli da najave upgrade. :D

Ja sam kod sebe sinoć spojio samo dvije parice za probu  ( provjereno za moj sistem - taman ) s vremenom ću probat i full kombinaciju ... Kabel zvuči bolje nego novkabel iste konstrukcije , silikonska izolacija mu daje šmek ;) Drugaru sam napravio full kombinaciju svaka druga parica za + i za  - pa ćemo vidjet šta kaže ...

 

45011823_2002412283390577_2765527431849705472_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Čestitam kolega, baš si brzo sve spakovao. Neka se malo rasvira par dana i sve će se još bolje postavaiti. Par dana po 3-4 sata je dovoljno da može da se posluša kritički i donesu zaključci.

Neka je sa srećom! :thumbsup2

Bio sam utripovao juče da mi je crko medija player ( kartica ) , kad je proradilo okomio sam se na kablove iz radoznalosti  :D Nek se krčkaju laganini  ... Hvala Father :cheers

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, vladat1 said:

Koju kombinaciju žica si spajao ?

Ovi su po Fatheru, znači dve po dve susedne spojene, i to zvuči mekše i fluidnije. Znači vezuju se po dve susedne žice tj. crvena i žuta zajedno su plus,  plava i siva su minus, širm (gola žica kalajisana) uzemljen samo na jednom kraju odnosno vezan na plavu i sivu (plavi prsten označava taj kraj), drugi kraj širma pliva. Kapacitet kabla dužine 80cm je 154pF.

Druga dva su urađena kao quad star, znači dve po dve žice dijagonalno spojene, i to zvuči svetlije i čvršće. Znači vežu se crvena i plava zajedno za +, a druge dve su siva i žuta za -. Širm se radi isto kao u prvoj verziji, veže se za sivu i žutu jedan kraj, drugi pliva. 80cm ovako vezanog kabla ima kapacitet 192pF .

Uzemljen kraj širma se obeleži i on ide "uzvodno" do izvora zvuka (recimo uzemljen kraj na DAC/CD/bilo šta drugo, a drugi kraj na preamp, ili uzemljen kraj na preamp a drugi kraj na  izlazno pojačalo).

Father ispravi me ako sam nešto pogrešno napisao.:huh:

RCA konektori su ovi (ima verzija čist bakar, posrebreni i presvučeni rodijumom)

https://www.ebay.com/itm/252929668666

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Nixie said:

Ovi su po Fatheru, znači dve po dve susedne spojene, i to zvuči mekše i fluidnije. Znači vezuju se po dve susedne žice tj. crvena i žuta zajedno su plus,  plava i siva su minus, širm (gola žica kalajisana) uzemljen samo na jednom kraju odnosno vezan na plavu i sivu (plavi prsten označava taj kraj), drugi kraj širma pliva. Kapacitet kabla dužine 80cm je 154pF.

Druga dva su urađena kao quad star, znači dve po dve žice dijagonalno spojene, i to zvuči svetlije i čvršće. Znači vežu se crvena i plava zajedno za +, a druge dve su siva i žuta za -. Širm se radi isto kao u prvoj verziji, veže se za sivu i žutu jedan kraj, drugi pliva. 80cm ovako vezanog kabla ima kapacitet 192pF .

Uzemljen kraj širma se obeleži i on ide "uzvodno" do izvora zvuka (recimo uzemljen kraj na DAC/CD/bilo šta drugo, a drugi kraj na preamp, ili uzemljen kraj na preamp a drugi kraj na  izlazno pojačalo).

Father ispravi me ako sam nešto pogrešno napisao.:huh:

RCA konektori su ovi (ima verzija čist bakar, posrebreni i presvučeni rodijumom)

https://www.ebay.com/itm/252929668666

Hvala za info

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jagermaister said:

Nek se krčkaju laganini  ... Hvala Father :cheers

Nema na čemu. Drago mi je da se oseti napredak, a da nije potrebno veliko ulaganje.

Osim toga ne treba ništa da se plete i zeza oko njega, već samo pedantno i kvalitetno terminiše i uživa.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

Ovi su po Fatheru, znači dve po dve susedne spojene, i to zvuči mekše i fluidnije. Znači vezuju se po dve susedne žice tj. crvena i žuta zajedno su plus,  plava i siva su minus, širm (gola žica kalajisana) uzemljen samo na jednom kraju odnosno vezan na plavu i sivu (plavi prsten označava taj kraj), drugi kraj širma pliva. Kapacitet kabla dužine 80cm je 154pF.

Druga dva su urađena kao quad star, znači dve po dve žice dijagonalno spojene, i to zvuči svetlije i čvršće. Znači vežu se crvena i plava zajedno za +, a druge dve su siva i žuta za -. Širm se radi isto kao u prvoj verziji, veže se za sivu i žutu jedan kraj, drugi pliva. 80cm ovako vezanog kabla ima kapacitet 192pF .

Uzemljen kraj širma se obeleži i on ide "uzvodno" do izvora zvuka (recimo uzemljen kraj na DAC/CD/bilo šta drugo, a drugi kraj na preamp, ili uzemljen kraj na preamp a drugi kraj na  izlazno pojačalo).

Father ispravi me ako sam nešto pogrešno napisao.:huh:

RCA konektori su ovi (ima verzija čist bakar, posrebreni i presvučeni rodijumom)

https://www.ebay.com/itm/252929668666

Da nemas viska dva para izgledaju sasvim ok.za neku probu.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, pollux said:

Poredjenje sam radio tako sto sam sve moje interkonekte 3+1 phono koji su bili neotech od po 80cm zamenio sa narandzastim sa identicnim neutrik konektorima koje je zgotovio Stone od 1.5m. Narandzasti su radili 10ak dana, a onda sam vratio neotech slusao ih par sati pa opet vratio narandzasti.

Sto se tice tamo gde je narandzasti izgubio, s obzirom da imam samo jedan anticable interkonekt njega sam vezivao naizmenicno sa narandzastim od phono sekcije do pojacala (s tim da je u oba slucaja narandzasti phono bio izmedju gramofona i phono sekcije) opet na po par sati (iskreno me mrzi da pesmu po pesmu cupam i vracam kablove).

Koji tacno Neotech je bio u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Orange 4 x 2 x 0,8 je kod drugara na prvu izbacio iz sistema synergistic research ( 200 evrića ) :D bas utegnut kao na sr ali ima bolju teksturu , sredina nije više napadna kao prije ,visoki tiši ,ugladjeniji ( mirniji ) ostavih ga u nevjerici da se pripitomi na boju  ;-) ... Idemo dalje .... ,sutra napadamo  wireworld oasis  :listen.

Link to comment
Share on other sites

Kupih nandžarasti, ali sa dve žičke, pa ću da probam da upletem vez i goblen....ako uspem, pošto je kruta ko stojko u nekog mladunca. Ideja je da ide unskrsno, po jedna iz svakog kabla na +, tako isto na -. Širm na jednoj strani, sa oba kabla, na drugoj pliva leđno.

Javim rezultat, samo da nađem par sati slobodnog vremena.

Takmac je FTA zvučnički MK1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...