Jump to content


Cyrus 2 - izbor zvučnika


kukurikuyu

Recommended Posts

Pozdrav,

dodjoh u posed Cyrus 2 pojačala,  e ovo ostaje u sistemu... dobar malac, čak šta više  -  odličan.

Sa čime se uparuje Cyrus (samo pretpostavka - Mission) i koje sve kutije "dihtaju" sa Cyrusom?

Nije pod obavezno (mada skoro da jeste), najviše mi leži zvuk  starijih 3 sistemskih kompresionih kutija. 

Trenutno su tu MB Quart 610S, čuje se odlično (možda blaže povučeni visoki i u jednoj meri srednji) ali su kutije 4oma.

Na Cyrusu navedno - kutije 8 oma pa ne bih da se igram...pri glasnoći na kojoj slušam muziku sigurno mu neće škoditi ali hteo bih da sve bude po P.S.-u.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa Cyrus-ima 1 i 2 (sa PSX napajanjem) već 28 godina koristim isključivo AR zvučne kutije.

Pošto kažeš da preferiraš vintage kompresione kutije, to ti je to. :)

Što se tiče na kućištu odštampanog ograničenja na 8 oma, ja se na to ne obazirem i već 10 godina slušam velike četvorosistemske AR 90 sa duplim 10" bas drajverima koje idu i do 3,2 oma.

Na kraju krajeva i sam Cyrus u uputstvima i brošurama za modele 1 i 2 daje podatke za snagu i na 8 i na 4 oma.

Naravno nisu svi AR-ovi jednaki, ne zvuče isto različite generacije modela, a kod tako matorih kutija razlikuje se i stepen očuvanosti/ispravnosti.

U klasične AR-ove ne računam modele kasnije od 1990-ih, sa bas refleksom, koji nemaju mnogo veze sa klasičnim AR-om sem imena.

Po meni najbolji modeli su iz originalne serije 9, tzv. "verticals" - 92, 91, 90 i 9, s tim što je najveći model 9 sa dva paralelno vezana 12" 4-omska bas drajvera, ipak prejak zalogaj za Cyrus-a.

Ima naravno AR još dobrih modela, imao sam i 98LSi koji je takođe dobra kutija, a uz AR 90 imam i AR 17, 44BX i 30BF.

Svi su na svoj način OK, ali ipak ispod serije 9.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, 空也 said:

 AR...30BF.
 

:D s tim 30BF sam ih i ja koristio..kod keve u supi,prazna originalna ambalaza jos uvek sluzi sa gomilanje sitnih drvca za potpalu,svaki put kad udjem u supu,hteo-ne hteo,ta kombinacija mi se "javlja"...

salu na stranu,prva dvojka koja se nasla u mom okruzenju je bila moja,pa je to po radnoj obavezi bilo prosetano po par sistema tada mimo te 30BF,sa Quad ESL63,KEF 105/2,B&W DM6 (tu je jedan Hafler 110/220 otisao jako brzo na bubanj zbog te "dvojke"),AR 90,Bose 901/III (ili mozda Mk4),KEF Kit CS1....skoro sam jedan probao i sa Tannoy D700...kao sto se vidi,sarenilo je veliko,i nije sve striktno od toga i sa specifikacijom od 8ohma

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 空也 said:

Velika preporuka - pronađi i kupi dodatno PSX napajanje, ne bi trebalo da bude skupo.

Kažeš da si već sada zadovoljan, ali sa dodatnim napajanjen bićeš još zadovoljniji. :)

 

Ja imam tu kombinaciju i ne primećujem nikakvu razliku sa i bez PSX, navodno kod glasnog slusanja manja su izobličenja sa PSX medjutim stvarno mi nije jasno čemu ovaj PSX sluzi osim sto su ga masno naplaćivali. Kakvo je tvoje iskustvo sa i bez. Čak nepovećava ni snagu a trebalo bi prema uputstvu koje posedujem

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kukurikuyu said:

Pozdrav,

dodjoh u posed Cyrus 2 pojačala,  e ovo ostaje u sistemu... dobar malac, čak šta više  -  odličan.

Sa čime se uparuje Cyrus (samo pretpostavka - Mission) i koje sve kutije "dihtaju" sa Cyrusom?

Nije pod obavezno (mada skoro da jeste), najviše mi leži zvuk  starijih 3 sistemskih kompresionih kutija. 

Trenutno su tu MB Quart 610S, čuje se odlično (možda blaže povučeni visoki i u jednoj meri srednji) ali su kutije 4oma.

Na Cyrusu navedno - kutije 8 oma pa ne bih da se igram...pri glasnoći na kojoj slušam muziku sigurno mu neće škoditi ali hteo bih da sve bude po P.S.-u.

Hvala unapred.

Sve nemačke kutije zaboravi jer su iz meni nepoznatih razloga sve na 4 oma ako ti je cilj da nadjes zvučnik sa 8 oma mada ja mislim da Cyrusu ne smeta na 4 oma

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Body said:

Ja imam tu kombinaciju i ne primećujem nikakvu razliku sa i bez PSX, navodno kod glasnog slusanja manja su izobličenja sa PSX medjutim stvarno mi nije jasno čemu ovaj PSX sluzi osim sto su ga masno naplaćivali. Kakvo je tvoje iskustvo sa i bez. Čak nepovećava ni snagu a trebalo bi prema uputstvu koje posedujem

Kao u novoj reklami za Samsung telefon, ne znaš da ti treba dok ti ne zatreba. :)

PSX daje više "struje". Možda jednostavno nisi koristio dovoljno glasno dovoljno zahtevne kutije koje bi tu razliku prikazale.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo sa takvim napajanjem i nije problem ni 3ohm ni niza efikasnost.I bas po tome se razlikuju dobra od losih pojacala sto rade kako treba i sa malo zahtevnijim zvucnicima.Lako je pokrenuti i pojacalu da radi stabilno na vecoj glasnoci uz basrefleks 92db efikasan.

Stari AR je :thumbsup2 

...danas dobar trosistemac,pa jos kompresioni treba mnoooogo da se plati.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 空也 said:

Velika preporuka - pronađi i kupi dodatno PSX napajanje, ne bi trebalo da bude skupo.

Kažeš da si već sada zadovoljan, ali sa dodatnim napajanjen bićeš još zadovoljniji. :)

 

PSX sam planirao da uzmem, samo čekam da naleti, nije ništa hitno jer se i ovako čuje odlično.Kupovina Cyrus2 je bila totalno neplanirana, ali , natrčalo pa nisam mogao da odolim :D .... sad će sve da leti iz sistema, ovaj zvuk mi baš odgovara, njega sam i tražio i bolje mi ne treba. Hvala na preporuci za kutije. Poslušaću ih.

Dakle proverio sam specifikacije, čim se spominje snaga i na 4 oma, znači može da radi i sa takvim kutijama tj. nije mi više bitno da li su kutije 4 ili 8 oma. 

4 hours ago, Body said:

Sve nemačke kutije zaboravi jer su iz meni nepoznatih razloga sve na 4 oma ako ti je cilj da nadjes zvučnik sa 8 oma mada ja mislim da Cyrusu ne smeta na 4 oma

Pošto pojačalo može da tera 4 oma kutije, ne otpisujem ni nemce  ;) .... ima dobrih nemaca, i to mnogo dobrih, za relativno male pare...samo je pitanje sinergije sa Cyrusom.

Body na čemu ti slušaš Cyrusa?

 

49 minutes ago, sondek said:

Pa upravo sa takvim napajanjem i nije problem ni 3ohm ni niza efikasnost.I bas po tome se razlikuju dobra od losih pojacala sto rade kako treba i sa malo zahtevnijim zvucnicima.Lako je pokrenuti i pojacalu da radi stabilno na vecoj glasnoci uz basrefleks 92db efikasan.

Stari AR je :thumbsup2 

...danas dobar trosistemac,pa jos kompresioni treba mnoooogo da se plati.

Što se cene tiče, mož` da bude ali ne mora da znači :) ... nadje se i preko što šta.

 

Ako  ima još neka preporuka za match sa Cyrusom, just shoot.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, kukurikuyu said:

PSX sam planirao da uzmem, samo čekam da naleti

PSX se može napraviti za mnogo manje para nego sto će ti tražiti prodavci.

Potraži po netu šemu, veoma je prosta, samo veći trafo sa grecom i kondenzatorima i to je to. (ne mogu trenutno da nađem šemu)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, zek said:

PSX se može napraviti za mnogo manje para nego sto će ti tražiti prodavci.

Potraži po netu šemu, veoma je prosta, samo veći trafo sa grecom i kondenzatorima i to je to. (ne mogu trenutno da nađem šemu)

Drugar je svoj prodao za oko 100-150€.Tesko da moze da se napravi za taj novac kako valja...i jos samo sto je Holden&Fisher trafo u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zek said:

PSX se može napraviti za mnogo manje para nego sto će ti tražiti prodavci.

Potraži po netu šemu, veoma je prosta, samo veći trafo sa grecom i kondenzatorima i to je to. (ne mogu trenutno da nađem šemu)

Hvala Zek , to sam razmatrao i odustao od DIY varijante. Jednostavno, ne isplati se.

 

11 minutes ago, sondek said:

Ko kolege Zbrujića odlicno zvuci sajrus sa kef 104/2.Gramofoni na izvoru

Hvala za preporuku Sondek... probaću da poslušam, ali ipak kompresije imaju prednost :) 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, kukurikuyu said:

Body na čemu ti slušaš Cyrusa?

Slusam ih u B sistemu na Canton SC Fonum 5 i to zvuči odlično i sa compa i sa Philips cd playera a mislio sam da uradim refresh cyrusa samo da nabavim adekvatne kondezatore , savet ti je da otvoris tvoj cyrus i da proveris da li su ti uredu kondezatori ili su popucali savet Engleza je da se zamene sa Nichicon ES kondezatorima

Link to comment
Share on other sites

Sjajan shoebox komad, srcan, muzikalan i zvucno zavodljiv. Trenutno gajim u sistemu jednog slicnog njemu ali savremenog :) I nece iz kuce, mislim vise nikada.

U hifi se zaljubio na kombinaciji Cyrus 1mk2 + Mission 773e pre 15 tak godina.Odlican match po meni je bio i sa TDL RTL3, izvori bejase tada aktuelni Denon i Rotel CD playeri, entry level zice.

Prva kombinacija je zivahnija i rekao bih vise allrounderska. Druga je bila umilnija, za jazz, orkestralnu i vokalnu muziku. 

Kolege su vec predlozile odlicno, cega god se dohvatis ti probaj, najtoplija preporuka.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, sondek said:

Kod kolege Zbrujića odlicno zvuci sajrus sa kef 104/2.Gramofoni na izvoru

i kolko se dobro secam,@zbruja je nahrckao 3 komada cyrus 2,po principu sto je sigurno,sigurno je,jel je zadovoljan njima..da li ima uz svaki i PSX,o tome fama vec nije pricala ..a ti KEF 104/2 su isto 4 ohmske kutije

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...