Jump to content


Windows 10 kao OS za audio (ili HTPC) masinu (iskustva, problemi, predlozi itd.)


garson

Recommended Posts

  • 3 months later...

Kolege, trebala bi mi pomoc.

Po savetu, instalirao sam Win10 (pro x64) verziju 14393.0 umesto starog Win7 pro (licencirana oba). Zatim sam pokrenuo Blackbird v6. I to je to sto se tice osnovne postavke i optimizacije (plan je da idem dalje, ali za sada je to to, hocu malo muziku da slusam).

U Windows Firewall-u sam omogucio koriscenje APrenderer-a, zatim pokrenuo APlayer i APrenderer, i tu je nastao problem. Ne mogu da ostvarim vezu sa telefonom, zarad striminga sa Tidala.

Po nekim MS instrukcijama u Network and Sharing Center sam pokusao da ukljucim (bilo je iskljuceno) Network Discovery, i zatim save changes, medjutim nece da ukljuci opciju.

Dalje po opet MS instrukcijama u services.msc pokusavam da startujem, DNS Client, Function Discovery Resource Publication, SSDP Discovery i UPnP Device Host. Svi servisi aktivirani, sem Function Discovery Resource Publication. Kada pokusam rucno da ga startujem, izbacuje Windows could not start the Function Discovery Resource Publication services on Local Computer. Error 0x8007273a: An unknown, invalid, or unsupported option or level was specified in a getsockopt or setsockopt call.

Da li neko ima ideju kako ovo da resim?

Link to comment
Share on other sites

Moram reci da lap-top prosto leti, u 10-tak sekundi restartuje Windows. 

U pitanju je Lenovo ThinkPad T510 (Intel Core i5 560M / 2.66 GHz), 8 GB RAM, 500 GB HDD SSD. Mislim da je masina i vise nego dovoljna za to sto hocu (za sada), da strimujem mjuz sa Tidala. Inace, sve je radilo bez greske pod Win7 pro 64-bit-ni.

Nije mi sada do nove nabavke, u svetlu kupovine DAC-a...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dražo said:

Kolege, trebala bi mi pomoc.

Po savetu, instalirao sam Win10 (pro x64) verziju 14393.0 umesto starog Win7 pro (licencirana oba). Zatim sam pokrenuo Blackbird v6. I to je to sto se tice osnovne postavke i optimizacije (plan je da idem dalje, ali za sada je to to, hocu malo muziku da slusam).

U Windows Firewall-u sam omogucio koriscenje APrenderer-a, zatim pokrenuo APlayer i APrenderer, i tu je nastao problem. Ne mogu da ostvarim vezu sa telefonom, zarad striminga sa Tidala.

Po nekim MS instrukcijama u Network and Sharing Center sam pokusao da ukljucim (bilo je iskljuceno) Network Discovery, i zatim save changes, medjutim nece da ukljuci opciju.

Dalje po opet MS instrukcijama u services.msc pokusavam da startujem, DNS Client, Function Discovery Resource Publication, SSDP Discovery i UPnP Device Host. Svi servisi aktivirani, sem Function Discovery Resource Publication. Kada pokusam rucno da ga startujem, izbacuje Windows could not start the Function Discovery Resource Publication services on Local Computer. Error 0x8007273a: An unknown, invalid, or unsupported option or level was specified in a getsockopt or setsockopt call.

Da li neko ima ideju kako ovo da resim?

 

Quote-vacu samog sebe, da moj problem ne bi otisao u zaborav, u moru drugih...

 

Link to comment
Share on other sites

On 29.5.2020. at 21:30, dj.nik said:

BB je skup skripti koji većnom rešavaju telemetriju tj. prisluškivanje od strane M$ofta i ne ide nešto daleko u sferi audio optimizacije.

Ja napisah ovo vezano za Blackbird. Usput, i ja sam ubio ap2Renderer na mojoj svaštara mašini (sa gomilom sw) a taman pazario licencu BubbleUPnP za Tidal strim pa i ja treba da kopam šta je sve isključeno i kako vratiti.

Za tebe je mnogo lakše da reinstaliraš W10 nego da se patiš sa aktivacijom ugašenih servisa.

Optimizacija za audio je recimo ovde (i ranije dao link) a imaš i Fidelizer Free, Minority Clean itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, pise cemu je BB namenjen, mogao sam i pretpostaviti da ce se ovako nesto desiti, brzopleto sam ovo uradio. Probao sam prvo i ovo sa japanske strane, medjutim nisam zavrsio, s obzirom da ne znam cemu su servisi namenjeni, pa nisam ni hteo to da radim. Tada odlucih da kliknem na BB.

Bice to onda reinstalacija, i osnovna optimizacija (bez apdejta, gasenje UAC-a, Kortane...). 

A onda dalje softversko unapredjenje.

Link to comment
Share on other sites

Dražo, reinstaliraj Windows. Mašina ti je zver za Tidal. Ne treba ovde ništa da se budži, gase servisi, optimizuje. Samo ćeš se zakopati još više. 

Ja imam tri laptopa, Lenovo T430, T440 I T480s. Na sva tri laptopa Tidal radi bez ikakvih problema. Ovaj poslednji laptop koristim za posao i na njemu ima pun đavo nekih aplikacija i stvari koje koristim svaki dan. I sve radi kako treba. 

Udari ti njemu jedan fresh Windows i biće to sve dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...