Jump to content


Predlog za sistem ko ima love


Body

Recommended Posts

Ko kupovina kniga na metar.

A tek mi je fascinacija opsednutost japanaca američkim hifi-jem. Daleko od toga da je ovo loše, dapače, voleo bih da mogu da isprobam kod sebe, ali deluje mi da je išao logikom, daj da kupim ono što piše da je dobro, mora i kod mene da svira dobro.

Svira sigurno dobro, ali sve mi to nekako instant...ne znam, možda bih i ja išao tako da mi budžet nije ograničen...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
24 minuta ranije, anubisgrau said:

dosta je tesko davati kredibilne sudove o necemu o cemu se nema iskustvo. veliki zvucnici u maloj sobi su zapravo vrlo zanimljivo slusanje, nearfield, ali audiofili forsiraju artefakte koji se javljaju tek na dovoljnoj duzini zvucnog talasa.

Onda ti zvučnici moraju biti urađeni/prilagođeni za nearfield slušanje, inače imaš samo srednje i visoke, basa ni za lek.

Link to comment
Share on other sites

Kod pomenutog JBL 4351 recept je sledeci:

1. Ni jedan drajver ne svira vise od otprilike 3 oktave

2. Kvalitet drajvera je izuzetan, svaki ponaosob je pri vrhu svoje klase

3. Optimalno tjunovan bas reflex

4. Pristojna osetljivost

Rezultat je dinamican, relaksiran zvuk koji ne zamara, cak i u maloj sobi. U muzickom zanru gde se minimonitor ili full range "raspada" zbog intermodulacijskih izoblicenja, ovaj klizi kao mleko.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Nixie said:

Onda ti zvučnici moraju biti urađeni/prilagođeni za nearfield slušanje, inače imaš samo srednje i visoke, basa ni za lek.

 

pa ne, nisam mislio na bas uopste. nekoliko primeraka JBL, lockwood tannoy pa i zvucnika koje slusam u mojoj sobi imali su i imaju dovoljno basa. ko ne veruje neka dodje kod mene.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, anubisgrau said:

dosta je tesko davati kredibilne sudove o necemu o cemu se nema iskustvo. veliki zvucnici u maloj sobi su zapravo vrlo zanimljivo slusanje, nearfield, ali audiofili forsiraju artefakte koji se javljaju tek na dovoljnoj duzini zvucnog talasa.

Artefakti ili ti refleksije.

Link to comment
Share on other sites

Sta reci- nekako mi dimenzija sobe ne ide uz ove grdosije. Verujem da svira do yaya, da li je to optimalno?

BTW, kod jednog naseg prijateja imao prilike da slusam ovaj McIntosh setup ali jos i sa CD playerom i gramofonom on top od istog proizvodjaca. Zvucnici su bili (jos uvek su) cuvene Grand Utopia.

Obzirom da su Utopie poznate kao odlicne za klasicnu muziku, slusali smo orgulje - tocatta- jos pamtimefekat prostora i osecaj da zaista orgulje sviraju u sobi....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Veliki zvučnici se uglavnom ponašaju odlično u malim prostorijama jer se tolika ukupna površina membrana počinje ponašati kao zvučni zid što je potpuno drugačije od dva tačkasta izvora kao što je slučaj sa malim kutijama u istom tom prostoru. 

Na stranu tehnička strana diskusije, tema je jedna od lošijih na ovom forumu. Hajde deco da vas vodim da gledate kako drugi jedu sladoled. Sistem za onoga ko ima love ? Dotle smo došli ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...