Jump to content


TOO LOUD fest 2018.


Dacho

Recommended Posts

Da,  FM Audio/Vertere/Verity ,nisam bio siguran koji su uredjaji u sistemu pa sam ih propustio napomenuti,među najboljim sigurno.

Organizatorima sve pohvale,za 5 EUR koliko je bila cijena ulaznice omoguceno je da se cuje i vidi dosta,pa ako i neke sobe nisu bile bas adekvatne ipak se mogao steci  utisak da je ispred vas vrhunski sistem. Mogu misliti kako bi se "Dachorni" rasvirali u većem prostoru.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Trouble said:

Da,  FM Audio/Vertere/Verity ,nisam bio siguran koji su uredjaji u sistemu pa sam ih propustio napomenuti,među najboljim sigurno.

Organizatorima sve pohvale,za 5 EUR koliko je bila cijena ulaznice omoguceno je da se cuje i vidi dosta,pa ako i neke sobe nisu bile bas adekvatne ipak se mogao steci  utisak da je ispred vas vrhunski sistem. Mogu misliti kako bi se "Dachorni" rasvirali u većem prostoru.

Da, tu si u pravu, moja slusaona je 8.5 m duzine i bas ekstenzija je vrlo korektna, na festu je soba dosta mala pa donjeg registra nije bilo a onaj bas od 50-60Hz koji obicno male kutije napumpavaju zbog atraktivnosti, sam malo prikratio na DSP-u da mi ne pravi probleme oko ostatka zvučne slike. Za neko balansiranje i mjerenje nije bilo vremena.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Delija said:

Pa sunac mu poljubim, za osnovno merenje REW-om nekoliko puta i grubo podesavanja DSP-a ne treba vise od sat vremena.

Da, mozda ali kada po noci zađeš u hotel, pa zvučnike imaš postavljene tek u 2-3 ujutro a u 8h mora biti sve spremno onda ti nije bas do mjerenja. Ali teoretski se moglo, da u pravu si.

Procijena je bila da je zvuk dovoljno dobar, premda ne i 100% sto zvučnik moze. U biti nismo sa ničim imali problema osim sto nije bilo mozda dovoljno dubokog basa. Za vecinu je čak i bas bio odličan, premda ja i samo nekoliko ljudi koji su kod mene doma čuli zvučnik znamo da može vrlo duboko sa velikim autoritetom. Samo pitanje da li sam u tim uvjetima uopce mogao nešto više jer soba je relativno nezgodna, strahovito dampirana (debeli tapison, trosjed, 2 fotelje, teške zavjese, zidna obloga, tapicirana stranica kreveta, debelo tapecirane stolice,10-12 ljudi koji se naguraju unutra, ...i moja ženica u bundi kao apsorber:D) i kratka...pa možda i nisam mogao više od toga što smo imali.

U svakom slučaju vrlo smo zadovoljni. Koliko sam slušao mnogi su imali problem sa basom, ili ga ima previše (TAD..)ili uopce nema (B&W...) kod nas je to bilo vrlo izbalansirano.

Link to comment
Share on other sites

Veoma zanimljiv fest :)

I uvek ono vec vidjeno, prigusi i daj kompromis...nije to razlog pa makar i koristili aktivne bass trap-ove i skupe strujne filtere i kablove. Molim Vas gospodo, potrudite se i pokazite se u najboljem svetlu, ovako puno reci da se objasni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...