Jump to content


TOO LOUD fest 2018.


Dacho

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Dacho

Prvo da se zahvalim na gostoprimstvu.

O zvucnim utiscima smo malo popricali, ne bih u uopste u hvalospevima.

Aktiva kao moderan pristup + vec vrlo organski zvuk a sa novim idejama o kojima smo pricali, donelo je i donece vrhunsko uzivanje u muzici. Slazemo se, to je ipak razumnom korisniku i uzivaocu - sustina ovog hobija...

Vidimo se nadam se i na "domacem" terenu ;)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Trouble said:

Dachorn je svrao vrhunski,cisto i utegnuto,Tannoy,Gallus,Focal i Naim,Dali..po mom ukusu.Razocarenje Bowersi.

Hvala na komentarima i na posjeti...

Da se samo nadovežem, uz aktivne zvučnike dio sistema je bio Yulong D200 SDS i prenosno računalo sa Foobarom.

20181020_011456.jpg

20181020_011539.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 20.10.2018. at 19:11, Dubwiser said:

@Dacho

Prvo da se zahvalim na gostoprimstvu.

O zvucnim utiscima smo malo popricali, ne bih u uopste u hvalospevima.

Aktiva kao moderan pristup + vec vrlo organski zvuk a sa novim idejama o kojima smo pricali, donelo je i donece vrhunsko uzivanje u muzici. Slazemo se, to je ipak razumnom korisniku i uzivaocu - sustina ovog hobija...

Vidimo se nadam se i na "domacem" terenu ;)

Hvala na posjeti i druženju.

Link to comment
Share on other sites

On 21.10.2018. at 22:12, Trouble said:

namjera mi je bila da podijelim utiske sa onima koji su bili na festu i poslusali pomenute sisteme

Takodje(r) :), hvala kolega.

Kad smo kod slusnih utisaka, bez premca i bez teksta me ostavila FM Audio/Vertere/Verity kombinacija. Najupecatljiviji, za mene lifetime zvuk. 

Da mi poklone Bozinu gorostasnu McIntosh/Aurender kombinaciju od 360k eur - prodao bih je iz momenta, kupio mali stan, novi mali auto, ostavio pare da decu skolujem u inostranstvu i maznuo bih bez razmisljanja ovu svajcarsko-kanadsku kombinaciju od 100k :wub: za srecu i mir do kraja zivota.

HR diyeri su se lepo pozicionirali trzisno (ili sajamski barem da ne ulazim u detalje), kapa dole u tom smislu, najvise vremena sam i proveo na 9. te na 8. spratu. 

Gosp. Mladen sa vec gore pomenutim Dachorn projektom gazi ispred svih njih u zvucnom i konceptualnom smislu barem po mom licnom ukusu. Voleo bih da se pojavi u Bgd, sistem i zvuk koji opravdavaju visegodisnji mukotrpni rad i razvoj. Kada se samo setim kako visoki krenu da sipaju informacije sa plafona :listen

A sajam... hmm, kao i svaki na Balkanu, makar i zapadnom. Kvazi audiofili i nazovi uzivaoci suskaju, pricaju, smeju se u sred prezentacija sistema koje mogu samo da sanjaju.Nema tu kritickog slusanja sem kada su sobe prazne ili sa 2-4 posetioca max. Tuzno ali je tako. I ovde i tamo, osnovna kultura i tolerancija tek u naznakama. Zagusljivo, prasina, rezolutniji gramofoni su reagovali na tu stroku u roku od 5 minuta posle inicijanog pustanja ploca.

Sam Hilton je tek solidan izbor za audio prezentacije. Neke sobe su korektno dampirane,  pljesak ruku lepo upijen a neke su pak ocajne. Pathos i BW su bili jedni od zrtava, slazemo se tu u potpunosti.

Svakako znacajno bolji prostorno nego nas Holiday Inn sa kartonskim zidovima gde se vasarski preplicu zvukovi i gde se mora ozbiljno voditi racuna o komsijskim vikend odnosima.

Edited by Dubwiser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...