Jump to content


Hitan savjet!


montenegrino

Recommended Posts

+1

Takve trange frange, g za g, zamene, uz doplatu ili bez, uvek idu uz obaveznu probu pa čak i ozbiljnije testiranje. Nekoliko dana , tet a tet usporedba, razne vrste muzike, ...

Ajd kad je roba u prodavnici pa je teško uraditi probu u realnom sistemu , ali kad je to u privatnom posedu i obostrano ste zainteresovani za zamenu ( osim ako je jedan preprodavac pa ga baš briga a drugi kupac pa hoće da čuje šta dobija ) glupo bi bilo ne probati i odmah odlučiti da li vredi menjati (i doplatiti)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

JAmaha ima koliko vidim Hard Dome tweeter , a Mission Soft Dome , to ce biti najveca razlika tu , a po meni Jamaha je verovatno bolja , Jeste da serija NS ustvari jeftina , kao NS10 , ako je to to , a mislim da jeste ,  NS10 je svetski poznat SET, Mission je poznata marka ali ne i taj zvucnik .
Tako da bi ja trazio Doplatu za tu Jamahu , poslusaj visokotonac ,  poderace jamaha mission garantujem .

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Gox co. said:

E, sad sam sve procitao... :D

Au druze sta je tu smesno ,   izvaditi rec   iz konteksta i onda HAHA  sad sam sve cuo .
Druze NS10 nema dizajnera , to je  Jeftina varijanta onih trosistemskih Jamaha iz 80ih velikih , koje su bile dovoljne velicine tj 40 litara kutije  ,  e to napravljeno  jeftino sa malim kutijama je NS10 bar meni tako izgleda .
A Ns333 , sta to moze biti sem jos veci komrpomis , kao takav ne mogu ga okarakterisati kao skup zvucnik pa nek je tebi smesno , kad jedan ribon kosta ko taj zvucnik , jedan bas dobar ko oba ta zvucnika .
DA ne idem dalje .
Ne znam cime se ti vodis kad ocenjujes zvucnike u smislu skupi jeftini , ako se vodis sopstvenim budzetom , onda bi medi i ondaj 2.1 sistem bio skup zvucnik, jer  su reakcije ljudi na ono sto ja kazem cesto takve , nedaj boze da me neko plati za savet jer ce ustedeti para na osnov iskustva . Pa zato nemam da bacim 200e na zvucnike iako bi voleo, sa te tacke gledista su skupi .
Ali Yamaha verovatno ni nema jeftinije , te velicine, a i ljudi ovde imaju neku avangardu , za njih je to Laptop zvucnik .
Ne omalovazavam Ns333 , al pogledaj malo sta ljudi imaju da vidis cene , pa ces i ti doci do zakljucka da je u pitanju jeftin zvucnik . To i jeste , ocigledno .

 
  

Link to comment
Share on other sites

A i taj Mission , nije daleko ,  iste su klase samo drugi pristup , verovatno je i cena tu negde , al bez da slusam mogu reci da Je Mission meksi zvucnik , a Yamaha precizniji , al oba su kompromis i spadaju u neku ulaznu klasu , da ne kazem jeftinu, al realno od Brendiranih Marki , kvaliteta, tesko da moze jeftinije , ja ne znam kako bi moglo . Al eto , to je sto .

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Audio Doktor said:

Au druze sta je tu smesno ,   izvaditi rec   iz konteksta i onda HAHA  sad sam sve cuo .
Druze NS10 nema dizajnera , to je  Jeftina varijanta onih trosistemskih Jamaha iz 80ih velikih , koje su bile dovoljne velicine tj 40 litara kutije  ,  e to napravljeno  jeftino sa malim kutijama je NS10 bar meni tako izgleda .

Ti misliš na ovo

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Yamaha_NS-10

???

Link to comment
Share on other sites

DA to je NS 10 , znam da je ovde u pitanju  NS 333, samo kazem da  je to ako oznaka ne laze  spiritualni naslednik NS10 ,posto je slican  kao NS10 ,  pasivni je a lici na monitor  , nego ja sta kod kazem neko se uvredi neko ima drugo misljenje , neki se uvrede , pa ne znam da li pisati uopste al moje iskustvo je 
Studijski monitor mora imati hard dome tweeter , biti za near field sliku i preciznost , sto ga cini neprijatnim za slusati dugo , takodje mora imati zbog preciznosti 4 pojacala po setu i 4 skretnice , obavezno balansirani .
To je onda studijski monitor 
NS10 je pasivni  ,  soft dome , nije balansirani nema pojacalo , dakle Hi FI ,a i ovaj NS 333 deluje tako   , al nisam ih imao ,  ne mogu reci kako zvuce koji je kvalitet .
Cena je tu negde na nivou jeftinih monitora , ako dodas pojacalo to je osrednji monitor a nije bas taj kvalitet , al opet ne moze se ni monitor uzeti za HI FI jer je preostar i naporan , tako da sve ima svoje.
  Danas se Yamaha monitori oznacavaju sa   HS pa broj inca, tipa HS7 , samo NS 10 ide kao monitor od NS serije al nije napravljen ko monitor  ,  definitivno, razlika se vidi na videu , a moze se i cuti . Ovaj Behringer ispod je cujno linerniji zvucnik , neutralniji , dok Yamaha otkriva u sredini , na glasu i okolo vise al zato krije bas i visoke . Tako da najcesce ljudi uzmu oba , jer im se moze . 
Pravi studio ovo koristi kao pomagalo, glavno ozvucenje je pravljeno specijalno za studio , nije kupovno .

Voleo bi cuti NS333 da li je kao i NS 10 ovde , tako naglasen na srednjima . Al nemam bas novaca za izmisljanje i tako to , ako neko hoce da se menja na test moze :)
 


 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Audio Doktor said:

DA to je NS 10 , znam da je ovde u pitanju  NS 333, samo kazem da  je to ako oznaka ne laze  spiritualni naslednik NS10 ,posto je slican  kao NS10 ,  pasivni je a lici na monitor  , nego ja sta kod kazem neko se uvredi neko ima drugo misljenje , neki se uvrede , pa ne znam da li pisati uopste al moje iskustvo je 

Pa,normalno da neko ima drugačije mišljenje a ako si oštar,sigurno ćeš nekog uvrediti. Neko od kolega ti je u jednoj temi rekao da "spustiš loptu" i to je bilo u najboljoj nameri a ti si se uvredio ! Nema potrebe.

Sa druge strane,možda si nastupio napadno ili prepotentno pa ti je neko uzvratio a i nadimak ti deluje nadmeno pa možeš očekivati određene reakcije.

Sve u svemu,ovde smo da se družimo,zezamo,informišemo a i po nešto naučimo zato - opušteno a ja ti ovo pišem u najboljoj nameri. Nemoj mi nešto zameriti. Drugarski ti se obraćam.

Dalje,svačije iskustvo je dragoceno ali ono pravo,ono što se doživi,vidi,čuje. Zato,piši......

Da,mnogo se vodi računa o pravopisu. Treba da negujemo svoj jezik i da ga čuvamo a ne da pišemo kako stignemo.

Inače, mislim da NS 10 i NS 333 nisu za poređenje.

Drugarski pozdrav od mene !!!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kod svih ovakvih baljezganja bih molio da uvazeni clanovi priloze foto svojih sistema na kojima slusaju, sta vec slusaju, onda mozemo da razgovaramo o tome da le je NS-10 to sto ti tvrdis ili nije... Ja postujem kad je nekom dosadno i to mnogo ali i u dosadi treba naci meru. Bla,bla, truc, truc... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Peter said:

Pa,normalno da neko ima drugačije mišljenje a ako si oštar,sigurno ćeš nekog uvrediti. Neko od kolega ti je u jednoj temi rekao da "spustiš loptu" i to je bilo u najboljoj nameri a ti si se uvredio ! Nema potrebe.

Sa druge strane,možda si nastupio napadno ili prepotentno pa ti je neko uzvratio a i nadimak ti deluje nadmeno pa možeš očekivati određene reakcije.

Sve u svemu,ovde smo da se družimo,zezamo,informišemo a i po nešto naučimo zato - opušteno a ja ti ovo pišem u najboljoj nameri. Nemoj mi nešto zameriti. Drugarski ti se obraćam.

Dalje,svačije iskustvo je dragoceno ali ono pravo,ono što se doživi,vidi,čuje. Zato,piši......

Da,mnogo se vodi računa o pravopisu. Treba da negujemo svoj jezik i da ga čuvamo a ne da pišemo kako stignemo.

Inače, mislim da NS 10 i NS 333 nisu za poređenje.

Drugarski pozdrav od mene !!!

:wave2

Petre  ne zameram  , nadimak je tu  jer   radim na zvuku ,  jako dugo ,  Produkciju , hirurgiju i elektroniku , komplet .
Tako da mi stoji ,  resavam sve oblike audio problema  ako ih je moguce resiti ,samo sto se ljudi nadju prozvani  umesto da  iznesu problem . Zbog cega sam i stavio avatar takav. Mnogima sam i popravljao dzaba, evo pored mene bas jedno pojacalo popravljeno besplatno .
To sto se neko nadje uvredjen zbog mog avatara , to mu dodje njegov problem nije moj . 
Ali Zee je primetio da se guram da popravim,  nudim se , to recimo njemu smeta , a sta ja tu mogu , Smeta i meni svasta , prozivaju me svaki dan i nece stati  .

NS10 i Ns333 nisu isti zvucnici da nisam ni rekao da jesu nego serija je NS,  sad sam malo pogledao , NS333 na yamaha sajtu stoji kao AV ,     izgleda za 5.1 sistem , verovatno da potrazim nasao bi ga u nekom Yamahinom 5.1 sistemu kao satelit . A napred Tornjevi .
Sa slike mi je izgledalo kao da ima titanijumski visokotonac ,  pa me to zbunilo ali je laznjak , pokrivac da reflektuje visoke nazad u Wave guide i siri ih po sobi kontrolisano. Ali to ako radi ja nisam cuo, jer ima i u Behringeru ovome , a na tome sam skinuo sa jednog , i ne cujem razliku. Pa je verovatno shminka.
 
NS10  koliko znam nije za AV , nego A . Tako da jesu drugaciji, svakako. Naravno . Ja sam za seriju NS rekao da verovaatno kesiraju brend , a z amonitore su promenuli u HS.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Audio Doktor said:

Ali Zee je primetio da se guram da popravim,  nudim se , to recimo njemu smeta , a sta ja tu mogu , Smeta i meni svasta , prozivaju me svaki dan i nece stati  .

 

Čuj Stonetu smeta :lol:. Ako koretno i dobro radiš, za mene nije problem da se probijaš preko foruma. Kad stekneš reputaciju, tada može da se vidi kakav si doktor.

 

Ja nisam slušao Yamahine NS zvučnike, ali sam pročitao na par mesta da su o.k. Sada koje modele ganjati, to prepuštam iskusnijim članovima. Ima dobrar tekst za NS-6490. Kažu da su dobra kupovina u toj klasi (oko 150€) nova.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Audio Doktor said:

Ali Zee je primetio da se guram da popravim,  nudim se , to recimo njemu smeta , a sta ja tu mogu.

Нисам Ја ништа приметио као и увек а при томе ми ништа не смета осим ако пијеш пиво а не нудиш.

Прочитај поново мој одговор на приватну поруку коју си ми послао у вези неке поправке.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vladat1 said:

 

Čuj Stonetu smeta :lol:. Ako koretno i dobro radiš, za mene nije problem da se probijaš preko foruma. Kad stekneš reputaciju, tada može da se vidi kakav si doktor.

Mali je ovaj forum za reputaciju, a nje imam ,  da je servis napisao bi servis 
Nije u pitanju Servis  , sve sto se tice produkcije , inzenjerije zvuka , a posle sam i servis naucio, servis je tu poslednji.
Ako zelis CV da gledas mogu ti dati linkove .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...