Jump to content


Zamena vesanja uradi sam?


Djordjeivanovski

Recommended Posts

Uzeo sam jedan par JBL control 5 i sony pojacalo TA-FE530R

Jedan zvucnik je u odlicnom stanju a u drugom je otislo vesanje na vuferu i fali tweeter.E sad,ja bi taj visoki zamenio ako nadjem isti ili bar nekim slicnim a zanima me da li bi mogao sam da zamenim vesanje na basu i koliko je to "dobar posao"? Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Djordjeivanovski said:

Uzeo sam jedan par JBL control 5 i sony pojacalo TA-FE530R

Jedan zvucnik je u odlicnom stanju a u drugom je otislo vesanje na vuferu i fali tweeter.E sad,ja bi taj visoki zamenio ako nadjem isti ili bar nekim slicnim a zanima me da li bi mogao sam da zamenim vesanje na basu i koliko je to "dobar posao"? Hvala unapred

Nisi trebao uzimati nekompletan i neispravan zvučnik, visokotonac je skup.

https://www.simplyspeakers.com/jbl-replacement-speaker-tweeter-c5002.html

Mislim da je jeftinije naći još jedan zvučnik, ako je moguće. Da postoji visokotonac makar i neispravan to bi bilo znatno bolja varijanta, premota se, zameni membrana itd.

https://qsr.net.au/shop/diaphragms/jbl-control-5-diaphragm-8ω/

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Djordjeivanovski said:

Niste me razumeli,ja sam zaista to uzeo,prijatelju je stajalo u kuci i dao mi je sve u paketu :DS obzirom da je visokotonac bar 70$ a polovan ispravan zvucnik isto toliko,mozda ipak sto kaze safet veca dara nego mera..

Poklonu se u zube ne gleda. Traži još jedan zvučnik, ili polovne komponente, biće jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Djordjeivanovski said:

Niste me razumeli......................

Ма разумели смо те..............

Пазари два вешања која сам предложио, наравно по димензији нађи која одговарају или само реци продавцу који су звучници у питању.

Што се тиче високотонаца пазари такође два комада: https://www.elementa.rs/proizvod/42533/hi-fi-visokotonski-zvucnik-100mm-80w,

Намонтирај то све и уживај у музици, џабе губиш време пишући.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Djordjeivanovski said:

Na drugom je vesanje dobro,jel treba i to da menjam da bi bili "isti" ili mogu samo ovaj da sredim? Hvala vam na pomoci btw :)

Menjaju se oba vešanja po pravilu.  I to što izgleda dobro, brzo će otići, a trebalo bi da budu isti zvučno i vizuelno.

Link to comment
Share on other sites

Ako slusas na kompjuteru sve jedno ti je da li radio sam ili majstor ako hoces kvalitet a ne zivis na selu bolje majstor da to odradi inače ovaj tweeter koji je na oglasu ne mora da znači da je za premotavanje mozda su samo pukle pletenice ,kontakti kao meni sto se desilo a to je popravak od 500 din. tako da uzmes taj sa oglasa i pravac kod majstora. imaces identicne zvučnike koji nisu bili jeftini kao novi fali ti i woofer jer ti control JBL su pravljeni da rade uz woofer imao sam control 1 i woofer pa znam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...