Jump to content


Ekvilajzer pomoc


Somi

Recommended Posts

Pozdrav svima trebala bi mi jedna mala pomoc. Naime u pitanju je povezivanje ekvilajzera Technics SH 8020 sa sistemom gramofon sl 1210 u pojacalo technics su v 505.

trenutno koristim gramofon i pojacalo (normalno preko phono sekcije na pojacalu), ali bih ubacio i ovaj eq. Znam da postoji neka caka preko ovog rec selectora na pojacalu ali ne bih da petljam cenim svaku pomoć?

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Somi said:

preko ovog rec selectora na pojacalu

Koliko se sećam kod integrisanih pojačala ekvilajzer ide na Tape ulaz i izlaz (rec/play). RCA konektor na pojačalu označen kao Tape Out (Rec) na ulaz ekvilajzera, Tape In (Play) na izlaz ekvilajzera. Kad stisneš na pojačalu dugme Tape Monitor signal ide u ekvilajzer i vraća se obrađen na Tape in, kad isključiš onda ga obilaziš, kao da ga nema. Pošto si tako potrošio Tape In/Out, trebalo bi da sa zadnje strane ekvilajzera postoji konekcija za Tape Monitor In/Out (li rec/play) gde se vezuje Cassete Deck i dugme Tape Monitor na predjoj ploči. Mislim da je tako bilo kad sam probavao neki ekvilajzer nekad davno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RingeRaja said:

Google je tvoj drug.

http://www.fixya.com/support/t283639-technics_sh8020_graphic_eq_connect_amp

Da ti olakšam... Iz gramofona u input ekvilajzera. Iz output ekvilajzera u phono input pojačala.

Ne znam jel moze tako ..ulaz u ekvilajzer je 1 v, a iz gramofona je tek par milivolti, ta opcija ne znam dal će ići. Potrebno je da se digne do određene granice signal i gramofona da bi uspeo u EQ pa u pojacalo bilo bi dobro. Razmisljao sam i o tome al teško

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...