Jump to content


bakarni mat


laky

Recommended Posts

1 sat ranije, Talični Tom said:

Sta mi kacis tu neke mudrosti sa fejsbuka

Nagovaras ljude da kupe neke gluposti pa posle dont vori bi hepi

Onda ti je bolje da … Dont happy be worry!

Ajd u zdravlje i uživaj u onome što je baš skrojeno po tvom sluhu. Ako brate čuješ da ne čuješ ništa između svega i svačega predlaganog na forumu, onda je i gumeni mat i pijačarac sasvim dovoljan za tvoje potrebe.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Talični Tom said:

Sve sto sam kupio zbog saveta na ovom forumu ispalo svejedno isto se cuje nema razlike

Napravili mi narandzasti kabl nema veze sve isto kao crni

I osigurac nista isti zvuk bacene pare

Daj nam neke slike i informacije, koji sistem, šta si ti to sve kupio, kakav kabal si pravio, koji osigurač, ovako je prazna priča.

Ako ne čuješ nikakve razlike ti si onda puno srećniji od ostalih.

Ja eto nemam sreće sa opremom, još je tražim.

Link to comment
Share on other sites

Ubačeni element koje su poslale snage haosa bezumlja i forumskog nemira koji je očigledno dosao da unisti Forum na lebu tweakovima i vodi.

Mogao sam u sto marke da predvidim da će covek biti proglasen kao top gluvim i da ima problematican hifi...samo sam zaboravio i da je zbog toga i specijalno srećan da ga majka priroda nije obdarila sluhom neslućenih razmera.Kažu lepa žena pa nesrećna,a tek kad sredovečnog muskarca stigne sluh da može čuti postrojavanje elektrona na osiguraču.Muke ježove.

Btw.antišok power crap blokeri druge generacije su samo na sajamskom popustu do kraja meseca.Miminmalna količina 20kom.Mozemo da urezbarimo neku poruku tipa "Nek je blagosloven korisnik antikrepa".Cena na PP,diskrecija zagarantovana.Neutralno pakovanje.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Woland said:

^ misiš da prodam baš SVE gramofone?! emoji54.pngemoji3.png mada, kad pogledam cene tih must have accessories, neću doseći do crap blokatora emoji3.png

Znam te pa ću ti uciniti.Za Power Rap blokator prve generacije prihvatiću ti zamenu.Oni su na popustu dok traju zalihe.Daš mi gramofon i jos pola u parama,gotovinski ne radi mi fiskalna kasa,kreće mi kamion za Moldaviju sa starom tehnikom pa mogu da te ubacim.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

^ primamljivo.. ali lomim se da li da sačekam mk2 verziju, kažu da će imati unapređen crap filter.. mada.. i dva zla za jedno dobro zvuči dobro.. love me, love me not.. OK, ali prvo da razmenimo poruke na KP emoji3.png

U pravu si.Uostalom kao i sve moje musterije pametno i unapred razmisljaš,volim da radim sa pametnim svetom pa to ti je.Iovako je neki čoban uzeo ceo lager,ima celu noć da se tovari na kamion.Preprodavci,preprodavci...

Elem zasto nisi pogresio ...novi blokatori imaju novi sloj urađen u majmunijumu,a kabAo mu je izolovan u wunilu.

Ne,ne mojte me pitati o tim materijalima.Moj odgovor će biti No comment.

Link to comment
Share on other sites

Грамофони имају следеће изворе механичко-електро-акустичких спрега:

А. 1. трафо, 2. мотор, 3. неправилности плошне геометрије platter-a, 4. прецесија spindle-a, 5. децентрираност spindle-а, 6. лежиште spindle-а, 7. пренос вибрација 1-2 преко spindle-a - //релативнио веома мали// 8. интеракције игла-плоча-игла - /лонгитудинална и трансверзална иститравања/ у самој плочи, 9. неправилности плошне геометрије плоче, 10. децентрираност плоче; иститравања у: 11. cantilever-у, 12. магнету/coil-у, 13. кућишту главе, 14. headshell-у, 15 ручки, 16. кућишту грамофона; 17. интеракција грамофона и подлоге на којој стоји.

Б. Затим повратна акустичка енергија из звучника на грамофон, која поред свега набројаног нарочито обухвата кућиште грамофона због његове велике површине. (дакле, А + ових17 секундарних извора = укупно 34/ + позитивни фидбек А и Б.

Матови имају мање-више највећи ефекат на А 1-3,  практично немају утицаја на spindle нити на лонгитудиналне вибрације плоче, нити значајнијег утицаја на наведене мане геометрије самих плоча (+ гранулација винила која опет има неког маргиналног утицаја, итд.).

Демпирани clamp-ови су стога неопходни за проблеме А 4-5, а матови не смају да належу на spindle.

P. S. Имајући све ово у виду (и још много тога другог, као нпр. thump, pop, crack, crackle, hiss, хабање, грешке у свим могућим угловима и параметрима подешавања, увек несавршен antiskating, RIIA филтрирање, претпојачање, непрактичност коришћења и складиштења...  немогућност копирања, едитовања итд.) стварно треба бити љубитељ грамофона.

P.S. Да не будем схваћен погрешно, некада сам и сам имао колекцију од око 600 LP плоча...

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, FinalMaster said:

P. S. Имајући све ово у виду (и још много тога другог, као нпр. thump, pop, crack, crackle, hiss, хабање, грешке у свим могућим угловима и параметрима подешавања, увек несавршен antiskating, RIIA филтрирање, претпојачање, непрактичност коришћења и складиштења...  немогућност копирања, едитовања итд.) стварно треба бити љубитељ грамофона.

ljubav je slepa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...